Новини
Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років. Друк
Середа, 08 квітня 2020, 12:13

❓Чи можна людям 60 років та більше виходити на вулицю?

✏️Люди від 60 років зараз мають перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, окрім тих, з якими вони спільно проживають.

Люди поважного віку є в групі підвищеного ризику, відтак — потребують самоізоляції у визначеному ними місці. Згідно зі статистикою ВООЗ, 95% жертв коронавірусу в Європі були віком понад 60 років.

❓Якщо я самотня людина похилого віку, в якої немає можливості купити продукти та ліки. Що мені робити?

✏️Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само мають дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.

Крім того, у вас є можливість звернутися до Управління (відділу) соціального захисту населення за місцем проживання. Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід. Це, зокрема, стосується придбання та доставки продуктів харчування та ліків соціальними працівниками.

❓Хто і як буде контролювати вихід людей похилого віку на вулицю?

✏️Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але робити це якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший часовий період. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС.

❓ Я пенсіонер. Як я зможу оплатити комунальні послуги?

✏️Оплатити житлово-комунальні послуги можна дистанційно — через існуючі онлайн сервіси.

Крім того, найближчими днями Урядом буде прийнято рішення щодо можливості оплати житлово-комунальних послуг через уповноважені банки та Укрпошту. Громадяни, які отримують пенсії та грошові допомоги через банківські установи, зможуть дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього вони мають зареєструється у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажають оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з їх рахунків.

Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальних послуги безпосередньо у листоноші під час отримання пенсії та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу, зокрема, телефоном.

❓Якщо мені більше 60 років, і в мене з'явились симптоми коронавірусоної хвороби. Що мені робити?

✏️Якщо у вас є сімейний лікар — телефонуйте йому (номер телефону можна знайти в декларації, на сайті лікарні, або зателефонувати в реєстратуру своєї лікарні і запитати там).

Не йдіть до нього фізично і не сидіть в черзі на прийом. Якщо у вас висока температура, ускладнене дихання, кашель, інші симптоми, а до сімейного лікаря додзвонитися не виходить, або у вас не підписана декларація — викликайте швидку (103), або телефонуйте на «гарячу» лінію 1545 і залиште контактну інформацію про себе.

Там же вам дадуть пораду, якому лікарю з найближчої лікарні можна телефонувати.

❓Якщо мені більше 60 років, але я працюючий пенсіонер. Чи можу я ходити на роботу?

✏️Залишатися вдома мають усі особи, які досягли 60-річного віку. Виключення можуть бути в тому разі, якщо ви працюєте на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюєте заходи, пов'язані з недопущенням поширення COVID-19 і не можете працювати віддалено. Тоді ви маєте неухильно дотримуватися рекомендацій по масочному режиму, соціальній дистанції в 1,5 метра, наявності посвідчення особи та посвідки з місця роботи. У всіх інших випадках ваш роботодавець має перевести вас у режим віддаленої роботи у визначеному вами місці самоізоляції або надати відпустку на період дії карантину.

❓Що таке об'єкти критичної інфраструктури?

✏️До об'єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які:

1) провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;

2) надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема, у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров'я;

3) є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;

4) включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

5) є об'єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.

Тобто це всі ті структури державної, комунальної чи приватної форми власності, бездіяльність яких призведе до суттєвих втрат для життєдіяльності країни.

❓Як я захищений від звільнення, якщо мені більше 60 років?

✏️Відповідно до законодавства, звільнення у період дії карантину заборонено. Працівник може претендувати на відпустки — оплачувану або без збереження заробітної плати, або на дистанційну роботу. Якщо вас відправили у неоплачувану відпустку (простій), то держава планує оплачувати вам частину окладу на період карантину.

❓Якщо мені більше 60 років, чи можу я їздити на власному авто на дачу чи до іншого місця самоізоляції?

✏️Рекомендовано вибрати одне місце ізоляції і не змінювати його до 24 квітня. Однак, якщо ви вирішите разово поїхати на дачу приватним авто, бо вибрали саме її місцем ізоляції — ви можете це зробити.

Дотримуйтесь рекомендацій і будьте здорові!

 
Протоколи комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Друк
Середа, 08 квітня 2020, 10:12

ПРОТОКОЛ РАЙОННОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ВІД 03.04.2020

ПРОТОКОЛ № 6

позапланового засідання районної комісії
Головував – голова державної адміністрації, голова районної комісії Василь КІШ
Присутні – ____ членів комісії (за окремим списком)
Запрошені – ____осіб (за окремим списком)

І. Про виконання рішень комісії щодо запобігання виникненню на території району ситуації, пов'язаної із занесенням і поширенням коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19).
(Гірка Н.В., Мілюков О.В., Гал А.О., Фурик Ю.Ю.)

Заслухавши інформацію доповідачів з питання порядку денного, з метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації, пов'язаної із занесенням і поширенням COVID-19, з урахуванням обговорення та завдань визначених за результатами засідання Районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 12.03.2020 року, комісія вирішила:

1. Інформацію виступаючих з питання порядку денного взяти до уваги.

2. Заборонити до 24 квітня 2020 р.:
1) з 6 квітня 2020 р. перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно;

2) з 6 квітня 2020 р. переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини;

3) перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини;

4) відвідування закладів освіти її здобувачами;

5) відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;

6) відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

7) проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

8) роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
торгівлі продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, добовим молодняком свійської птиці, засобами зв'язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію, в спеціалізованих магазинах, які обов'язково повинні мати прямі контракти з операторами зв'язку, за умови користування персоналом (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачами засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів;
провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, а також медичної практики, діяльності з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, періодичних випробувань автотранспортних засобів на предмет дорожньої безпеки, сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з підключення споживачів до Інтернету, поповнення рахунків мобільного зв'язку, сплати комунальних послуг та послуг доступу до Інтернету, ремонту офісної та комп'ютерної техніки, устаткування, приладдя, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об'єктів поштового зв'язку, кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг за умови користування персоналом та відвідувачами засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
діяльності закладів розміщення, в яких проживають медичні працівники та особи в обсервації, а також інші особи відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

3. Продовжити заборону роботи ринків ТОВ МП „Урожай", „Ринок" у м. Виноградів та ринку в с. Королево.
Термін: постійно у період дії карантинних заходів

4. Власникам автомийок району забезпечити надання послуги з дезинфекціїї автотранспортних засобів.
Термін: з 8 квітня і надалі постійно у період дії карантинних заходів

5. Зобов'язати власників площин зовнішньої реклами надати по одній площинідля розміщення матеріалів щодо протидії поширення короно вірусної хвороби (COVID-19) від комісії з питань ТЕБ та НС.
Термін: постійно у період дії карантинних заходів

6. Зобов'язати громадян мати при собі посвідчення особи під час перебування в громадських місцях.
Термін: постійно у період дії карантинних заходів

7. Сільським, селищним та міському головам спільно з власниками:

7.1. Організувати проведення дезінфекції під'їздів багатоповерхових будинків дезінфікуючими засобами, що дозволені для цих цілей.
Термін: постійно у період дії карантинних заходів

8. Власникам торгових закладів визначити санітарні години, в період яких проводити прибирання, дезінфекцію та провітрювання приміщень.

8.1.Недопускати до торгових залів покупців без засобів індивідуального захисту зокрема, масок або пов'язок та рукавичок.
Термін: з 8 квітня і надалі постійно у період дії карантинних заходів

9. Відділу фінансово-господарського забезпечення:

9.1. Відповідно до поданої потреби придбати додатково 4000 л дизельного палива та мастила для комунального некомерційного підприємства „Виноградівська районна лікарня" Виноградівської районної ради Закарпатської області.
Термін: до 8 квітня 2020 року

11. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Костелеба-Веремчук Н.Ю.

Голова державної адміністрації,
голова комісії Василь КІШ

Відповідальний секретар комісії, головний спеціаліст
з питань цивільного захисту та оборонної роботи
райдержадміністрації Юрій Фурик


 

ПРОТОКОЛ РАЙОННОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО -ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ВІД 27.03.2020

завантажити 


 

ПРОТОКОЛ № 3 спільного засідання тимчасової протиепідемічної комісії та комісії техногенно-екологічної безпеки районної державної адміністрації

Дата проведення: 19.03.2020 Місце проведення:
Час проведення: 15:00 год. малий зал засідань райради

Голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Кіш В.В. – голова райдержадміністрації
Голова тимчасової протиепідемічної комісії
Костелеба-Веремчук Н.Ю. – перший заступник голови райдержадміністрації
Члени комісії:
Барзул С.С., Варга В.П., Гал А.О., Гірка Н.В., Захарчук О.В., Кормош В.В., Копінцу І.І., Маркович В.М., Пилип Ю.Ю., Масюк В.І., Тодавчич Т.О., Фурик Ю.Ю. Милюков О.В., Ціцей В.В.
Запрошені:
Любка В.В.- голова Виноградівської районної ради;
Білинець М. П.- начальник Виноградівського ВУЖКГ.
Неймет С.П. – лікар епідеміолог

Порядок денний:
1. Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення на території району та вжиття додаткових заходів запобігання поширенню на території району коронавірусної інфекції COVID-19:
Доповідачі:
Члени тимчасової протиепідемічної комісії та запрошені.
Костелеба-Веремчук Н.Ю. – голова тимчасової протиепідемічної комісії, ознайомила присутніх з порядком денним.

1. СЛУХАЛИ:
Членів тимчасової протиепідемічної комісії, які доповіли про стан виконання рішення тимчасової протиепідемічної комісії при районній державній адміністрації та про стан виконання відповідних заходів щодо попередження, поширення та рознесення коронавірусної інфекції COVID-2019 в районі.
1. ВИСТУПИЛИ:
Кіш В.В. - голова Виноградівської районної державної адміністрації, який наголосив про необхідність вжиття додаткових заходів та необхідність визначення резервного закладу для обсервації контактних осіб. Також наголосив про необхідність вирішення питання взяття на облік одиноких осіб похилого віку, осіб, які не можуть самостійно пересуватися, осіб з інвалідністю з метою забезпечення їх, в разі необхідності, продуктами харчування та іншими життєво необхідними засобами.
Наголосив про необхідність проведення дезінфекції м. Виноградів (миття вулиць, зупинок, під'їздів у будинках).
Любка В.В.- голова районної ради, який виступив з пропозицією щодо направлення звернення до регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації з питання відкриття торговельних закладів, які реалізують насіннєву продукцію, засоби захисту рослин та запасні частини для сільськогосподарської техніки .
Копінцу І.І., Варга В.П. - члени комісії – доповіли уточнену зведену потребу в індивідуальних засобах захисту, дезінфікуючих засобах та паливно-мастильних матеріалів для виконання робіт у разі загрози виникнення та поширення COVID-19, що залучатимуться до виконання робіт, та розподіл їх серед служб району , які долучаються до даної роботи.
Тодавчич Т.О. начальник відділу освіти райдержадміністрації– довела до відома членів комісії наказ Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 №406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-2019» та наголосила про необхідність перенесення запланованих нарад, конкурсів та інших заходів підчас карантину.
Данич Є.В. - застіпник голови райдержадміністрації– повідомила, що відповідно до п.3 Протокольного рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 16.03.2020 року № 2 необхідно забезпечити створення оперативного штабу при районній державній адміністрації.
ВИРІШИЛИ:
1. Інформацію виступаючих взяти до відома.
2. Визначити додатковим (резервним замість Перехрестівської спеціальної ЗОШ – ІІ-ІІ ст. інтернату Закарпатської обласної ради) місцем для ізоляції (обсервації) контактних осіб приміщення терапевтичного корпусу колишньої вузлової лікарні ст. Королево ДТГО «Львівська залізниця», за адресою: Виноградівський район, с. Королево, вул. Вокзальна, 28 (30 ліжко місць).
3. Королівському селищному голові (Фабріцій П.Т.) забезпечити повноцінне функціонування приміщення терапевтичного корпусу колишньої вузлової лікарні ст. Королево ДТГО «Львівська залізниця», за адресою: Виноградівський район, с. Королево, вул. Вокзальна, 28 (30 ліжко місць) в разі необхідності.
Термін: негайно, починаючи з 19.03.2020 року.
4. Виноградівському територіальному центру (надання соціальних послуг) спільно з сільськими, селищними та міським головами:
4.1. Скласти списки одиноких громадян, осіб з інвалідністю, людей похилого віку, які потребують сторонньої допомоги, та подати до управління соціального захисту райдержадміністрації.
Термін: до 25 березня 2020 року.
4.2. Вжити заходів щодо забезпечення продовольством та предметами першої необхідності у режимі доставки до осіб, зазначених в п.3.1.

Термін: постійно.
5. Затвердити уточнену зведену потребу в індивідуальних засобах захисту, дезінфікуючих засобів та паливо-мастильних матеріалів для виконання робіт у разі загрози виникнення та поширення COVID-19 (додається).
6. Начальнику відділу фінансово-господарського забезпечення апарату райдержадміністрації (Чернянчук Я.С.) закупити індивідуальні засоби захисту, дезінфікуючі засоби та паливо-мастильні матеріали згідно затвердженої потреби в п.4.
7. Сільським селищним та міському головам, Виноградівському міському голові (Бочкай С.З.) спільно з Виноградівським ВУЖКГ вирішити питання проведення дезінфекції та оприскування дезінфекційними засобами населених пунктів (миття вулиць, зупинок, під'їздів у будинках).
8. Утворити штаб із числа членів тимчасової протиепідемічної комісії при районній державній адміністрації в складі:
Керівник штабу:
Костелеба-Веремчук Н.Ю. – перший заступник голови райдержадміністрації.
Секретар штабу:
Копінцу І.І. – головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації.
Члени штабу:
Гірка Н.В. - директор Виноградівської районної філії державної установи „Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України";
Гал А.О. - головний лікар комунального некомерційного підприємства „Виноградівський ЦПМСД" Виноградівської районної ради Закарпатської області;
Милюков О.В.- директор комунального некомерційного підприємства „Виноградівська районна лікарня" Виноградівської районної ради Закарпатської області;
Попович А.І. - начальник Виноградівського районного відділу Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області;
Фурик Ю.Ю. – головний спеціаліст з питань цивільного захисту та оборонної роботи райдержадміністрації .

Голова комісії ТЕБ та НС Василь КІШ

Голова тимчасової
протиепідемічної комісії Наталія КОСТЕЛЕБА-ВЕРЕМЧУК

Протокол вели:
Головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту Копінцу І.І.

Головний спеціаліст з питань цивільного захисту та оборонної роботи Фурик Ю.Ю.


 

ПРОТОКОЛ РАЙОННОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО -ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

ПРОТОКОЛ № 4
позапланового засідання районної комісії

Головував – голова державної адміністрації, голова районної комісії Василь КІШ
Присутні – 25 членів комісії (за окремим списком)
Запрошені – члени тимчасової протиепідемічної комісії (за окремим списком)

І. Про виконання рішень комісії щодо за запобігання виникненню на території району ситуації, пов'язаної із занесенням і поширенням коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19)(Василь КІШ, Наталія Гірка, Наталія КОСТЕЛЕБА ВЕРЕМЧУК, Валерія ВАРГА, Олександр МІЛЮКОВ ,

Заслухавши інформацію доповідачів з питання порядку денного, з метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації, пов'язаної із занесенням і поширенням COVID-19, з урахуванням обговорення та завдань визначених за результатами засідання Районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 12.03.2020 року, комісія вирішила:

1. Інформацію виступаючих з питання порядку денного взяти до уваги.

2. Сільським, селищним та міському головам:

Призупинити роботу закладів громадського харчування, торгово -
розважальних закладів, кав'ярень, спортивних та фітнес залів, галерей, барів, клубів, дитячих розважальних та ігрових закладів, дискотек, пабів, ринків (окрім гуртових), усіх магазинів крім продуктових, аптек та АЗС розташованих на підвідомчій території.
2.2. Забезпечити перебування в приміщенні закладів торгівлі продуктовими товарами, щоденного вжитку та побутового обслуговування не більше 10 відвідувачів на 50 квадратних метрів площі.
Термін:до 3 квітня 2020 року

3.Першому заступнику голови райдержадміністрації (Костелеба-Веремчук Н.Ю.):
4.1. З метою перевірки виконання рішень комісії створити оперативну групу у складі:
- представника Виноградівського відділення поліції Берегівського відділу поліції ГУ НП в Закарпатській області;
- представника Виноградівського районного відділу УДСНС України у Закарпатській області;
- представника управління Держпродспоживслужби у Виноградівському районі;
- представника Виноградівської райдержадміністрації;
- представника органу місцевого самоврядування.
Оперативній групі про проведену роботу щоденно до 16.00 інформувати голову комісії.
4.2. Підготувати звернення до Виноградівської районної ради про скликання позачергової сесії для вирішення виділення коштів установам та закладам району для запобігання виникненню надзвичайної ситуації, пов'язаної із занесенням і поширенням COVID-19.
Термін:до 18 березня 2020 року

5. Рекомендувати керівникам установ та організацій району:
5.1. Організувати прийом громадян та їх звернень одним відповідальним працівником, забезпеченим засобами захисту.
5.2. Розмістити при вході оголошення із зазначенням контактів для звернень громадян засобами електронного та телефонного зв'язку.
Термін:до 18 березня 2020 року

6. Визначити Перехрестівську спеціальну загально-освітню школу інтернат І-ІІ ступені Закарпатської обласної ради як резервний заклад для проведення обсервації людей.
7.Сектору з питань інформаційної та організаційної діяльності, роботи зі зверненнями громадян райдержадміністрації, керівникам засобів масової інформації району:
7.1.Інформацію щодо проведеної роботи по запобігання занесенню і поширенню на території району коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19) постійно висвітлювати на підвідомчих засобах масової інформації.
Термін:постійно

8. Контроль за виконанням рішення регіональної комісії з даного питання покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Наталію КОСТЕЛЕБА-ВЕРЕМЧУК.

Голова державної адміністрації,
голова районної комісії Василь КІШ

Відповідальний секретар районної
комісії, головний спеціаліст з
питань цивільного захисту та оборонної
роботи райдержадміністрації Юрій ФУРИК


 

ПРОТОКОЛ РЕГІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО -ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

На виконання завдань, визначених Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 „Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року „Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 „Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", протоколу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 10 березня 2020 року № 2, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, заслухавши інформацію доповідачів з питання порядку денного, з урахуванням обговорення, комісія вирішила:

1. Інформацію виступаючих з питання порядку денного взяти до уваги.

2. З метою недопущення занесення і поширення COVID-19 додатково до раніше введених обмежень, рекомендувати ввести з 00.00 год. 17 березня 2020 року на території області наступні обмежувальні заходи:

2.1. тимчасово, до 3 квітня 2020 року, зупинити роботу таких об'єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування з одночасною присутністю більше 10 осіб, розташованих на території області:

кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;

дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків, у тому числі спортивних, розміщених у закритих приміщеннях;

фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів та стадіонів;

водних парків, парків атракціонів;

усіх магазинів, крім продуктових та які спеціалізуються виключно на торгівлі засобами особистої гігієни, аптек та автозаправних станцій;

торговельно-розважальних центрів;

заклади санаторно-курортного типу;

будівельних та інших ринків, за винятком продуктових відділень (магазинів, торгових точок) за умови дотримання санітарно-епідеміологічних вимог;

ресторанів, закладів громадського харчування, серед іншого у готелях, барах, клубах, кафе, дискотек, пабів тощо;

інших закладів та установ (на розсуд та під особисту відповідальність керівника).

3. Тимчасовій протиепідемічній комісії при обласній державній адміністрації:

3.1. Утворити штаб та забезпечити, починаючи із 17.03.2020 року, його цілодобову роботу;

3.2. Визначити номер телефону гарячої лінії, забезпечити його цілодобову роботу.

4. Рекомендувати громадянам України утриматися від виїзду за кордон в країни, на території яких зафіксовані випадки COVID-19 та максимально обмежити пересування у межах області (країни).

5. Структурним підрозділам облдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, відповідно до компетенції, районним державним адміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об'єднаним територіальним громадам:

5.1. Невідкладно забезпечити оперативне інформування підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та підпорядкування про введені обмеження.

5.2. Попередити керівників підприємств, установ, закладів та організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб'єктів підприємницької діяльності про персональну відповідальність за невиконання цього розпорядження згідно з чинним законодавством України.

Термін: невідкладно

6. Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації:

6.1. Забезпечити широке анонсування та висвітлення інформації про обмеження, введені з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, із залученням електронних та друкованих засобів масової інформації.

Термін: терміново

7. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Закарпатській області, головному управлінню Національної поліції у Закарпатській області, управлінню патрульної поліції в Закарпатській області:

7.1. Забезпечити недопущення роботи стихійних ринків торгівлі, зокрема продовольчих.

Термін: у період дії обмежувальних заходів

8. ПрАТ „Закарпаттяобленерго", Регіональна газова компанія ПАТ „Закарпатгаз", ТОВ „Закарпаттяенергозбут", ТОВ „Закарпатгаз Збут" місцевим підприємствам водопровідно-каналізаційного господарства:

8.1. Утриматися від відключень від електро та газопостачання всіх категорій споживачів на період дії обмежень та нарахування відповідних санкцій за несвоєчасну оплату наданих послуг.

Термін: на період дії обмежень

9. Головному управлінню Національної поліції у Закарпатській області, управлінню патрульної поліції в Закарпатській області:

9.1. Запровадити температурний скринінг осіб, що в'їжджають на територію області через пости, що розташовані на перевальних ділянках автомобільних доріг області.

Термін: невідкладно

10. Районним державним адміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об'єднаними територіальними громадами, департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації:

10.1. Уточнити за результатами проведених перевірок перелік закладів, визначених на території області для тимчасової обсервації громадян із явними ознаками підозри на СОVID-19.

Термін: терміново

11. Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації, комунальному некомерційному підприємству „Обласна клінічна інфекційна лікарня Закарпатської обласної ради, районним державним адміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об'єднаними територіальними громадами:

11.1. Визначити потребу індивідуальних засобів захисту органів дихання та шкіри (масок медичних, рукавичок, тощо), для осіб медичного персоналу, що залучатимуться для виконання робіт у разі виникнення COVID-19 із розрахунку на 3 місяці роботи.

Термін: до 12:00, 17 березня 2020 року

12. Районним державним адміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об'єднаними територіальними громадами, державній установі „Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України":

12.1. Подати штабу тимчасової протиепідемічної комісії при обласній державній адміністрації інформацію щодо наявного запасу засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів у розрізі кожного медичного закладу.

Термін: невідкладно

13. Штабу тимчасової протиепідемічної комісії при обласній державній адміністрації:

13.1. Сформувати уточнений перелік закладів, визначених на території області для тимчасової обсервації громадян із явними ознаками підозри на СОVID-19.

13.2. Забезпечити узагальнення інформації щодо наявного запасу засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів у розрізі кожного медичного закладу.

13.3. Розробити форму зобов'язання про самоізоляцію для осіб, які перетинають державний кордон та в'їжджають на територію країни (області).

13.4. Довести відповідне зобов'язання до Мукачівського та Чопського прикордонних загонів.

Термін: невідкладно

14. Мукачівському та Чопському прикордонним загонам:

14.1. Вжити необхідних заходів щодо заповнення в двох примірниках зобов'язання про самоізоляцію для осіб, які перетинають державний кордон та в'їжджають на територію країни (області).

Термін: невідкладно

14.2. Забезпечити надання одного заповненого примірника відповідного зобов'язання по кожній особі до штабу тимчасової протиепідемічної комісії при обласній державній адміністрації.

Термін: до 10:00 год., щоденно

15. Мукачівському та Чопському прикордонним загонам, Закарпатська митниця Держмитслужби:

15.1. Розмістити на території міжнародних пунктів пропуску інформаційні стенди щодо профілактичних дій особами, які перетинають державний кордон спрямованих на недопущення виникнення та поширення СОVID-19, а також необхідності заповнення форми зобов'язання про самоізоляцію.

16. Департаменту фінансів облдержадміністрації, головному управлінню Державної казначейської служби України у Закарпатській області, райдержадміністраціям, міськвиконкомам, органам місцевого самоврядування, об'єднаним територіальним громадам:

16.1. Опрацювати питання щодо призупинення оплати капітальних видатків місцевих бюджетів з метою акумуляції фінансового ресурсу на випадок ускладнення ситуації з СОVID-19.

Термін: до нормалізації ситуації

17. Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації спільно з керівниками медичних закладів, райдержадміністраціями, міськвиконкомами, органами місцевого самоврядування, об'єднаним територіальним громадам:

17.1. Забезпечити створення та ведення обліку наявного резерву медичного персоналу, що перебуває поза межами системи охорони здоров'я (зокрема медпрацівників з епідеміологічною підготовкою, що змінили місце роботи, тощо).

17.2. Опрацювати питання щодо заохочення колишніх медичних працівників до повернення на роботу у систему охорони здоров'я.

17.3. Опрацювати питання щодо залучення приватних лабораторних центрів до тестування для виявлення COVID-19.

17.4. Сформувати детальний перелік сил та засобів, які можуть бути залучені для проведення протиепідемічних заходів та забезпечити їх готовність до виконання визначених завдань.

Термін: невідкладно

18. Закарпатському обласному військовому комісаріату:

18.1. Сформувати список військовозобов'язаних з числа медичних працівників, які перебувають на військовому обліку у міських, районних військових комісаріатах. Відповідний список військовозобов'язаних подати до департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації.

Термін: невідкладно

19. Департаментам облдержадміністрації: охорони здоров'я, освіти і науки, соціального захисту населення, управлінню молоді та спорту облдержадміністрації, Закарпатській обласній організації Товариства Червоного Хреста України, районним державним адміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об'єднаним територіальним громадам:

19.1. Опрацювати питання щодо термінової підготовки волонтерів, зокрема з медичною освітою, для їх можливого залучення до роботи із хворими на COVID-19.

Термін: невідкладно

20. Районним державним адміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об'єднаним територіальним громадам:

20.1. Вжити невідкладних заходів щодо проведення розрахунків та уточнення номенклатури місцевих резервів матеріальних засобів для запобігання та ліквідації наслідків поширення COVID-19.

20.2 Уточнити місцеві плани реагування на медико-біологічні надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків.

20.3. Визначити перелік сил та засобів, які можуть бути залучені для проведення протиепідемічних заходів на місцевому рівні та забезпечити їх готовність до виконання визначених завдань.

Термін: невідкладно

21. Департаментам облдержадміністрації: освіти і науки, культури, інфраструктури розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, управлінню молоді та спорту облдержадміністрації, головному управлінню Держпродспоживслужби в Закарпатській області, головному управлінню Національної поліції у Закарпатській області, виробничому структурному підрозділу „Ужгородської дирекції залізничних перевезень" регіональної філії „Львівська залізниця" ПАТ „Українська залізниця", управлінню ДСНС України у Закарпатській області, районним державним адміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об'єднаним територіальним громадам:

21.1. Забезпечити подання до штабу тимчасової протиепідемічної комісії при обласній державній адміністрації інформації про здійснення заходів щодо запобігання поширенню COVID-19 згідно форми, що додається (додаток № 1).

Термін: щоденно до 14.00 год.

22. Штабу тимчасової протиепідемічної комісії при обласній державній адміністрації, департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації:

22.1. Забезпечити узагальнення інформації згідно форми додатку № 1 та надання її до Міністерства охорони здоров'я України.

Термін: щоденно до 16:00 год.

23. Департаменту соціального захисту облдержадміністрації, районним державним адміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об'єднаним територіальним громадам:

23.1. Вжити заходів щодо забезпечення продовольством та предметами першої необхідності в режимі доставки осіб похилого віку, які мають найбільший ризик настання летальних наслідків.

Термін: невідкладно

24. Департаменту освіти і науки облдержадміністрації:

24.1. Вжити заходів щодо переведення діяльності усіх закладів освіти в режим дистанційного навчання.

Термін: невідкладно

25. Місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, територіальним органам центральних органів виконавчої влади:

25.1. Скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відеоконференцій усі нарадчі заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів (зокрема громадських слухань і обговорень), у тому числі органів місцевого самоврядування (за винятком виключних випадків).

25.2. Скасувати проведення особистих прийомів громадян в усіх органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

25.3. Перевести усі масові соціально значимі заходи в режим здійснення інтернет-стримінгу.

Термін: невідкладно

26. Керівникам підприємств, установ, закладів та організацій всіх форм власності:

26.1. Запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань.

26.2. Максимально перевести здійснювану персоналом роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій.

26.3. Запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни інфекційного ризику.

26.4. Передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень, за можливістю здійснювати дезінфекційні заходи за допомогою кварцування.

26.5. Забезпечити наявність на робочих місцях, виробничих приміщеннях миючих та дезінфікуючих засобів з метою дотримання працівниками санітарно-гігієнічних вимог та забезпечення проведення режиму вологого прибирання з використанням засобів дезінфекції.

Термін: постійно

27. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Закарпатській області, райдержадміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об'єднаним територіальним громадам:

27.1. Посилити контроль за системами водопостачання і водовідведення населених пунктів.

Термін: невідкладно

28. Головному управлінню Національної поліції у Закарпатській області, управлінню патрульної поліції в Закарпатській області, військовій частині 3002 Національної гвардії України:

28.1. Забезпечити дотримання правопорядку під час реалізації заходів із запобігання поширенню COVID-19.

28.2. Забезпечити контроль за станом виконання в області пункту 2 даного рішення комісії.

Термін: у період дії обмежувальних заходів

29. Департаментам облдержадміністрації: інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, охорони здоров'я, державній установі „Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України", головному управлінню Держпродспоживслужби в Закарпатській області, райдержадміністраціям та міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування

29.1. Посилити проведення серед населення області інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо необхідності дотримання санітарно-гігієнічних вимог з метою зниження імовірності поширення COVID-19 та правил (порядку) поведінки при загрозі, виникненні, зараженні COVID-19.

Термін: постійно

30. Структурним підрозділам облдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, відповідно до компетенції, районним державним адміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об'єднаним територіальним громадам:

30.1. Забезпечити доведення завдань, визначених цим рішенням до підприємств, установ, закладів та організацій області незалежно від форм власності та підпорядкування.

Термін: невідкладно

31. Контроль за виконанням цього рішення покласти на департамент охорони здоров'я обласної державної адміністрації (Єлизавета БІРОВ), головне управління Національної поліції у Закарпатській області (Олександр ШЛЯХОВСЬКИЙ) та управління з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації (Віктор БУРИШИН).

В. о. голови державної адміністрації,

голова регіональної комісії Олексій ГЕТМАНЕНКО

Відповідальний секретар регіональної

комісії, головний спеціаліст управління

з питань оборонної роботи, цивільного

захисту та взаємодії з правоохоронними

органами облдержадміністрації Ганна ПОНЦ

 

 

 
На Виноградівщині перевіряють дотримання карантинних вимог неповнолітніми Друк
Вівторок, 07 квітня 2020, 10:09

2020-04-02 14-50-12  2020-04-01 16-43-07

З метою реалізації заходів із протидії занесенню та поширенню на території Виноградівського району коронавірусної інфекції COVID-19, постійно здійснюються спільні рейди із залученням працівників поліції, служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Метою таких рейдів є недопущення скупчень неповнолітніх на вулицях міста Виноградів та надання роз'яснень громадянам щодо дотримання карантинних вимог.

IMG 9406  IMG 9398

Виноградівська РДА

 
❗️Роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину Друк
Понеділок, 06 квітня 2020, 08:48

5e8871f06feac784617364820x360 5e89c100dd8b1

❓Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?

✏️Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

❓Чи можна ходити по вулиці без маски?

✏️В Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі.
Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).
Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо.
Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

❓Навіщо запроваджується обов'язковий масковий режим?

✏️Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

❓Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?

✏️Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

❓Чи закривають церкви на період карантину?

✏️Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину.

❓Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парки?

✏️Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

❓Чи можна ходити по вулиці втрьох?

✏️Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.

❓В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?

✏️Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають.

❓А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися?

✏️Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.
Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

❓Чи можна буде гуляти навколо будинку?

✏️Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

❓Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?

✏️Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. В постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під'їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

❓Чи можна ходити в парк чи сквер?

✏️Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.

❓Як тепер вигулювати домашніх тварин?

✏️Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

❓Коли діти знову підуть у школу?

✏️Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи Президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.

❓Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?

✏️Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов'язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

 
Шановні керівники релігійних організацій, віруючі! Друк
Субота, 04 квітня 2020, 14:57

Постановою Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2020 р. № 255 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 вводяться жорсткіші умови карантину!

З дня офіційного опублікування зазначеної постанови КМУ (03 квітня 2020 року) до 24 квітня 2020 року заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Відтак, під заборону потрапляє масове відвідування культових споруд для участі у богослужіннях. Дозволений раніше ліміт до 10 осіб скасовано.
Міністерству внутрішніх справ, Національній поліції доручено посилити патрулювання громадських місць та вжити інших заходів, спрямованих на виконання цієї постанови.
Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених зокрема законом „Про захист населення від інфекційних хвороб", а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями тягне за собою накладення штрафу на громадян у сумі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 34 тис. грн), на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч НМДГ (від 34 тис. до 170 тис. грн).
Враховуючи зазначене, просимо з 04 квітня цього року проводити богослужіння без участі віруючих.

92237054 3254532544565235 2194421365598060544 n  91818609 3254532554565234 5403972437882699776 n

Управління національностей та релігій
облдержадміністрації

04 квітня 2020 року

 
ПРОТОКОЛ РАЙОННОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ВІД 03.04.2020 Друк
П'ятниця, 03 квітня 2020, 16:05

IMG 9369  IMG 93726

ПРОТОКОЛ № 6

позапланового засідання районної комісії
Головував – голова державної адміністрації, голова районної комісії Василь КІШ
Присутні – ____ членів комісії (за окремим списком)
Запрошені – ____осіб (за окремим списком)

І. Про виконання рішень комісії щодо запобігання виникненню на території району ситуації, пов'язаної із занесенням і поширенням коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19).
(Гірка Н.В., Мілюков О.В., Гал А.О., Фурик Ю.Ю.)

Заслухавши інформацію доповідачів з питання порядку денного, з метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації, пов'язаної із занесенням і поширенням COVID-19, з урахуванням обговорення та завдань визначених за результатами засідання Районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 12.03.2020 року, комісія вирішила:

1. Інформацію виступаючих з питання порядку денного взяти до уваги.

2. Заборонити до 24 квітня 2020 р.:
1) з 6 квітня 2020 р. перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно;

2) з 6 квітня 2020 р. переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини;

3) перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини;

4) відвідування закладів освіти її здобувачами;

5) відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;

6) відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

7) проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

8) роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
торгівлі продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, добовим молодняком свійської птиці, засобами зв'язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію, в спеціалізованих магазинах, які обов'язково повинні мати прямі контракти з операторами зв'язку, за умови користування персоналом (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачами засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів;
провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, а також медичної практики, діяльності з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, періодичних випробувань автотранспортних засобів на предмет дорожньої безпеки, сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з підключення споживачів до Інтернету, поповнення рахунків мобільного зв'язку, сплати комунальних послуг та послуг доступу до Інтернету, ремонту офісної та комп'ютерної техніки, устаткування, приладдя, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об'єктів поштового зв'язку, кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг за умови користування персоналом та відвідувачами засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
діяльності закладів розміщення, в яких проживають медичні працівники та особи в обсервації, а також інші особи відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

3. Продовжити заборону роботи ринків ТОВ МП „Урожай", „Ринок" у м. Виноградів та ринку в с. Королево.
Термін: постійно у період дії карантинних заходів

4. Власникам автомийок району забезпечити надання послуги з дезинфекціїї автотранспортних засобів.
Термін: з 8 квітня і надалі постійно у період дії карантинних заходів

5. Зобов'язати власників площин зовнішньої реклами надати по одній площинідля розміщення матеріалів щодо протидії поширення короно вірусної хвороби (COVID-19) від комісії з питань ТЕБ та НС.
Термін: постійно у період дії карантинних заходів

6. Зобов'язати громадян мати при собі посвідчення особи під час перебування в громадських місцях.
Термін: постійно у період дії карантинних заходів

7. Сільським, селищним та міському головам спільно з власниками:

7.1. Організувати проведення дезінфекції під'їздів багатоповерхових будинків дезінфікуючими засобами, що дозволені для цих цілей.
Термін: постійно у період дії карантинних заходів

8. Власникам торгових закладів визначити санітарні години, в період яких проводити прибирання, дезінфекцію та провітрювання приміщень.

8.1.Недопускати до торгових залів покупців без засобів індивідуального захисту зокрема, масок або пов'язок та рукавичок.
Термін: з 8 квітня і надалі постійно у період дії карантинних заходів

9. Відділу фінансово-господарського забезпечення:

9.1. Відповідно до поданої потреби придбати додатково 4000 л дизельного палива та мастила для комунального некомерційного підприємства „Виноградівська районна лікарня" Виноградівської районної ради Закарпатської області.
Термін: до 8 квітня 2020 року

11. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Костелеба-Веремчук Н.Ю.

Голова державної адміністрації,
голова комісії                                                                         Василь КІШ

Відповідальний секретар комісії, головний спеціаліст
з питань цивільного захисту та оборонної роботи
райдержадміністрації                                                             Юрій Фурик

 
УРЯД ПОСИЛЮЄ ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ДЛЯ БОРОТЬБИ З КОРОНАВІРУСОМ Друк
Четвер, 02 квітня 2020, 10:23

5e7b56f45f43c614796143 820x360Для попередження розповсюдження коронавірусної хвороби Уряд планує запровадити більш жорсткі заходи безпеки на період карантину – до 24 квітня 2020 року.
Відповідні зміни з одноденним доопрацюванням запропоновано до постанови №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на засіданні Кабінету Міністрів. Постанову буде викладено в новій редакції.

«З метою унеможливлення поширення коронавірусної хвороби пропонується запровадити ефективну комбінацію профілактичних немедикаментозних заходів, серед яких: домашня ізоляція, соціальне дистанціювання осіб віком старших 60 років, обмеження відвідування парків та зон відпочинку та інше», – сказав на засіданні Уряду Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Отже, зважаючи на щоденне зростання кількості хворих на COVID-19 в Україні більше, ніж на 10%, та враховуючи рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і досвід міжнародної практики, Уряд вважає за потрібне запровадити більш жорсткі вимоги щодо карантину.

Зокрема, під час карантину, який триватиме до 24 квітня 2020 р. на всій території України, серед внесених нових змін діятиме заборона на:

– перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;

– переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;

– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

– проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

Зазначимо, що деякі обмежувальні заходи вже введені в дію місцевою владою.

Всі інші нововведення будуть опрацьовані з урахуванням пропозицій Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та профільних міністерств та відомств.

 
У Виноградівській РДА засідала Координаційна рада у справах дітей Друк
Середа, 01 квітня 2020, 15:42

IMG 9318  IMG 9314

31 березня під керівництвом заступниці голови райдержадміністрації Єви Данич відбулося чергове засідання Координаційної ради у справах дітей.

На порядку денному засідання було три питання, а саме: про аналіз стану злочинності серед неповнолітніх станом на березень 2020 року, про виконання заходів з профілактики правопорушень серед неповнолітніх в загальноосвітніх школах району та про дотримання законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах району.

Після розгляду питань порядку денного члени Координаційної ради розглянули і питання щодо реалізації заходів із протидії занесенню та поширенню на території Виноградівського району коронавірусної інфекції COVID-19. Зокрема йшлося про проведення спільних рейдів з метою недопущення скупчень неповнолітніх на вулицях міста Виноградів. Після обговорення цього питання членами Координаційної ради прийнято рішення регулярно проводити такі рейди із залученням працівників поліції, служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Виногардівська РДА

 
УВАГА! Департамент охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації інформує Друк
Середа, 01 квітня 2020, 10:01

04202003201139421Протягом минулої доби - 31 березня 2020 року у заклади охорони здоров'я області, що перебувають у сфері управління департаменту:

звернулись за екстреною медичною допомогою 376 осіб, з них з явищами гострої респіраторної інфекції – 30;

госпіталізовано хворих із явищами гострої респіраторної інфекції у заклади охорони здоров'я, що надають спеціалізовану медичну допомогу 39 осіб;

із 39 хворих, що госпіталізовані, у 4 осіб діагностовано вірусну пневмонію;

результати відібраних біологічних матеріалів для вірусологічного дослідження у 19 осіб, які епідеміологом включені в коло вузького контакту особи, яка перебуває на

лікуванні в КНП „Обласна клінічна інфекційна лікарня" Закарпатської обласної ради та має підтверджений випадок COVID-19, та які за результатами полімеразної

ланцюгової реакції, що проведена у вірусологічній лабораторії ДУ „Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України", дали позитивний результат, ще не підтверджені вірусологічною референс лабораторією м. Київ;

Закарпатська ОДА

 
На період карантину на Виноградівщині не проводитимуть відключень від електро-газопостачання та доступу мережі Інтернет Друк
Вівторок, 31 березня 2020, 15:45

dca957076d8df3972f70720d80736464На необхідності припинення, на період карантину, відключень громадян від користування житлово-комунальними послугами, в ході чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій наголосив голова Виноградівської райдержадміністрації Василь Кіш.

Варто зауважити, що такі норми прописано у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, у підпунктах 4 та 5 пункту 3 розділу ІI (прикінцеві положення) закону зазначено, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нараховувати та стягувати неустойки (штрафи або пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. В умовах карантину та надзвичайної ситуації, яку 25 березня було запроваджено на всій території країни, чимало громадян не зможуть вчасно та у повному обсязі оплатити комунальні платежі.

Виноградівська РДА

 
На Виноградівщині здійснюють моніторинг цін та перевіряють дотримання карантинних вимог у закладах торгівлі Друк
Вівторок, 31 березня 2020, 11:42

IMG 9356  IMG 9342

31 березня робоча група у складі представників райдержадміністрації, поліції, ДСНС та держпродспоживслужби здійснила рейд по закладах торгівлі продуктами харчування у місті Виноградів.

IMG 9334  IMG 9350

У магазинах перевіряли дотримання карантинних вимог, а саме: наявність у працівників засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів, а також дотримання вимог з недопущення скупчення людей. Варто зауважити, що здебільшого керівники закладів торгівлі відповідально ставляться до дотримання вимог карантину, а працівники магазинів забезпечені масками, рукавичками та антисептиками.

IMG 9363  IMG 9323

Іншою метою рейду було здійснення моніторингу цін на продукти харчування. Загалом членам групи вдалося відвідати 13 закладів торгівлі та 1 АЗС. Подібні рейди і надалі відбуватимуться на території всього Виноградівського району.

 

Виноградівська РДА

 
ВАНТАЖ ДЛЯ ЗАКАРПАТТЯ Друк
Вівторок, 31 березня 2020, 08:55

20200330191134120200330191134101202003301911341

Олексій Гетманенко:"Дякую Президенту та уряду за черговий вантаж, який отримало Закарпаття!
- більше 8 тисяч медичних масок і респіраторів
- 1160 костюмів біозахисту
- 379000 штук медичних рукавичок
Необхідні засоби захисту отримають медики області та служби, дотичні до заходів по запобіганню та поширенню коронавірусу на Закарпатті.
Ця партія- другий вантаж, перший ми отримали минулого вівторка: це швидкі та ПЛР тести на виявлення COVID-19, а також засоби медичного захисту.

Поставки будуть регулярними.

Учергове закликаю закарпатців не піддаватися політичним провокаціям на тему боротьби із коронавірусом! Беріть до уваги тільки перевірену інформацію із офіційних джерел!

Залишайтеся вдома та будьте здоровими!"

Закарпатська ОДА

 
Відділ освіти Виноградівської РДА Друк
Понеділок, 30 березня 2020, 14:48

 


Найкращі вчителі України вестимуть по телебаченню уроки для 5–11 класів


90876565«Освіторія» стала партнером масштабного проєкту з дистанційного навчання. Це відеоуроки від найкращих педагогів країни. Їх транслюватимуть на головних національних та регіональних телеканалах, щоб навіть ті діти, що не мають доступу до інтернету, могли якісно навчатися упродовж карантину

Що за проєкт?

Це загальнонаціональний освітній телепроєкт, який найближчим часом стартує в етерах найбільших українських телеканалів. Ненудні та креативні відеоуроки транслюватимуться в найзручніший для школярів час. Реалізувати частину навчання у вигляді телеуроків запропонував президент Володимир Зеленський.
Навіщо?

Далеко не всі діти під час дистанційного навчання мають змогу скористатись інтернетом та виконувати завдання від вчителів-предметників у Google Classroom чи Padlet. Тому цей освітній телепроєкт стане справжнім спасінням для учнів, які не мають доступу до мережі.
Для яких класів буде доступне навчання?

Ці відеоуроки розробляються для учнів 5–11 класів. Їх проводитимуть найкращі вчителі України, які добровільно запропонували стати на час карантину телеведучими. До слова, заняття будуть цікаві і дорослим, які на карантині хочуть вивчити щось корисне та пригадати забуте зі шкільних років.
Які навчальні дисципліни будуть доступні на ТБ?

Хімія, фізика, біологія, географія, українська мова та література, англійська мова, історія України та світу, алгебра, геометрія та навіть спортивні руханки. Їх оперативно знімають і монтують цими днями в Новопечерській школі.
Хто реалізує проєкт з теленавчання?
Роботу над відеоуроками веде громадська спілка «Освіторія» спільно Міністерство освіти і науки України, Офіс Президента України та Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Локація надана Новопечерською школою.


Про можливості навчання під час карантину


123456623 березня Міністерство цифрової трансформації України презентувало оглядовий онлайн-курс сервісів дистанційного навчання для освітян. Онлайн-курс доступний на платформі Дія. Цифрова освіта. за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/online-services-for-teachers.
Онлайн-курс містить 6 відеороликів, у яких ідеться про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші.
За добу для навчання на онлайн-курсі було зареєстровано більше 6000 педагогів, з яких майже 5000 повністю пройшли курс і отримали електронні сертифікати.
Водночас інформуємо, що до завершення карантину продовжує працювати віртуальна школа „Ранок" і кожного буднього дня проводить безкоштовні онлайн-уроки для учнів закладів загальної середньої освіти. Актуальну інформацію про Віртуальну школу „Ранок" можна знайти на сайті https://www.ranok.com.ua/game/virtualschool/.
Крім того, щочетверга „Ранок" проводить Віртуальні педради. 26 березня відбудеться чергова онлайн-педрада на тему „Як стати гуру в дистанційному навчанні: 10 практичних порад". Кожний зареєстрований (реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/ptbcvUF) учасник, який заповнить запропоновану Google-Форму та успішно пройде тест, отримає сертифікат із зазначенням кількості прослуханих годин.
Звертаємо увагу, що розклад постійно оновлюється, тож рекомендуємо слідкувати за розміщенням інформації за посиланням: https://cutt.ly/ttbTIyW. 


18 інструментів Google для вчителів!


78965440001. Почніть відеозустріч зі своїми учнями. Ви можете створити відеозустріч у Hangouts Meet і запросити весь клас. Щоб заощадити трафік, вимикайте камеру, коли це можливо: https://meet.google.com/
2. Обговорення з класом у реальному часі. За допомогою функції «Запитання аудиторії» в Google Презентаціях ваші учні зможуть ставити запитання в реальному часі та голосувати за найкращі: https://slides.google.com/
3. Пряма трансляція вашого уроку. Пряма трансляція заощаджує пропускну спроможність. Це корисно, якщо у вас повільний Інтернет. Запишіть урок і опублікуйте його в Класі, щоб учні змогли переглянути його пізніше: https://calendar.google.com/
4. Спілкуйтеся з учнями та залучайте їх до роботи. За допомогою Google Класу можна давати завдання, заохочувати учнів до спільної роботи та підтримувати з ними зв'язок навіть із дому: https://classroom.google.com/
5. Створіть для своїх учнів веб-сайт класу. Завдяки Google Сайтам ви можете легко створити власний веб-сайт і публікувати на ньому інформацію про уроки, таблиці, відеозаписи та багато іншого: https://sites.google.com/new
6. Створіть для своїх учнів онлайн-тест. Створюйте проміжні та підсумкові тести, щоб учні могли продемонструвати свій рівень знань, а ви – заощадити час на оцінювання: https://docs.google.com/forms/u/0/?tgif=d
7. Додавайте коментарі в Google Документах у реальному часі. За допомогою коментарів у Google Документах можна швидко залишати відгуки, поки учні працюють над завданням: https://docs.google.com/
8. Набирайте текст голосом. Учні можуть використовувати голосові команди, щоб вводити, редагувати й форматувати текст у Google Документах і Google Презентаціях без клавіатури: https://docs.new/
9. Дізнайтеся про спеціальні можливості на Chromebook. Допоможіть учням з обмеженими можливостями навчитися використовувати cпеціальні функції на Chromebook: https://edu.google.com/.../access.../chromebooks-accessibility/...
10. Дізнайтеся про спеціальні можливості для користувачів G Suite. Допоможіть учням з обмеженими можливостями використовувати допоміжні технології в G Suite, такі як голосовий набір тексту та підтримка шрифту Брайля. https://edu.google.com/.../accessibili.../gsuite-accessibility/...
11. Підтримуйте активні обговорення. Запропонуйте учням публікувати запитання та коментарі в Google Класі, щоб підтримувати між ними дискусію. https://classroom.google.com/
12. Організуйте зустрічі у форматі "один на один». Налаштуйте інтервали для зустрічей у Google Календарі та дозвольте учням резервувати час для персональних та групових зустрічей: https://calendar.google.com/
13. Пишіть і малюйте на віртуальній дошці. Пишіть і малюйте на віртуальній дошці Jamboard, показуйте свій екран і заохочуйте учнів співпрацювати за допомогою карт думок, діаграм тощо: https://jamboard.google.com/
14. Підтримуйте зв'язок із батьками та опікунами. Надсилайте регулярні сповіщення електронною поштою батькам і опікунам у Google Класі, щоб ділитися з ними успіхами учнів: https://classroom.google.com/
15. Робіть віртуальні перерви на каву. Важливо залишатися на зв'язку з колегами. Створіть регулярні події в Google Календарі та запросіть колег на відеозустрічі через Hangouts Meet, щоб поспілкуватися за кавою: https://calendar.google.com/
16. Діліться навчальними ресурсами зі своєю командою: Якщо ви створюєте ресурси, якими можуть користуватися інші вчителі, поділіться ними через Google Диск: https://drive.google.com/
17. Спілкуйтесь у чаті. Використовуйте Hangouts Chat, щоб залишатися на зв'язку з колегами. Створюйте групові чати для обговорень:https://chat.google.com/
18. Діліться новинами з усіма колегами. Використовуйте Google Групи для створення списку розсилки, щоб одночасно інформувати всіх своїх колег: https://groups.google.com/

                                                                                                                                                                                   Відділ освіти Виноградівської РДА 

 


8990777889909


 

Карантин: онлайн-сервіси для вчителів


2805 iМіністерство цифрової трансформації України запропонувало всім вчителям України освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Серіал розрахований на новачків та складається із 6 серій тривалістю 8-26 хвилин.
У серіалі йдеться про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші.
Подивившись серіал ви зрозумієте як:
• Комунікувати з учнями.
• Користуватися онлайн-сервісами.
• Створювати відеоконференції.
• Збирати файли з роботами.
• Ставити оцінки онлайн.
• Контролювати виконання завдань.
• Використовувати соціальні мережі.
• Створювати контрольні роботи.
• Надавати консультації учням.
• Створювати віртуальну вчительську.
Серія 0. «Перш ніж пірнути в онлайн з головою». У цій серії: вступне слово від Оленки Северенчук, директорки з розвитку Ukrainian Global School, радниці заступника міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
Серія 1. «Алгоритми та комунікація вчителів і учнів на період дистанційного навчання».
Серія 2. «Набір і специфіка використання сервісів для вчителів». У цій серії: Як організувати спілкування з учнями? Чому всім учителям важливо синхронізуватись та визначитись, яку платформу використовувати? Якою є роль соціальних мереж як системи комунікації з учнями? Допоможе розібратись із цим Юрій Гайдученко, вчитель української мови та літератури Новопечерської школи, фіналіст Global Teacher Prize. В цій серії відбувається огляд сервісів та соцмереж: Google Site, Facebook, Instagram, Telegram, Tik Tok, Google Classroom, Class Dojo, Padlet, Zoom, Hangouts, Skype, Viber.
Серія 3. «Дізнаємось більше про Class Dojo». У цій серії: Class Dojo — це зручний інструмент для оцінки роботи класу в реальному часі. Ідея сервісу полягає в створенні зручної та легкокерованої системи заохочення з різними ролями і рівнями доступу. Кожен знаходить мотивацію за певне досягнення. Передбачений щоденник рефлексій для учня. Більше деталей розповість Юрій Гайдученко, вчитель української мови та літератури Новопечерської школи, фіналіст Global Teacher Prize.
Серія 4. «Google Classroom для організації дистанційного навчання». У цій серії: з Google Classroom можна спілкуватись, збирати файли з роботами, ставити оцінки, контролювати терміни виконання завдань, створити контрольну роботу за варіантами, надавати консультації для кожного учня в приватному режимі. Особливостями використання сервісу поділиться Юрій Гайдученко, вчитель української мови та літератури Новопечерської школи, фіналіст Global Teacher Prize.
Серія 5. «Огляд онлайн-інструменту Microsoft Teams». У цій серії: Завдяки безкоштовному онлайн-інструменту Microsoft Teams учні та вчителі матимуть доступ до навчальних матеріалів і зможуть взаємодіяти. Основою інструменту є команда — можна об'єднати учнів у класи. В кожній команді можна створити тематичні канали за предметами, наприклад, математика або історія. Аби співпрацювати з колегами, варто створити команду — віртуальну вчительську. Більше подробиць ви дізнаєтесь у серії за участю Марини Лютинської, вчителя Ліко-школи, експерта Microsoft.


Чим зайняти дитину під час карантину – поради психологів


Психолог запропонувала 5 ідей для проведення корисного дозвілля з дітьми:
• Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх варто обирати за віком. Для учнів початкової школи буде цікаво пограти у «ходилки-бродилки з кубиком», для підлітків та старшокласників – монополію та інші ігри, які розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.
• Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей. А ще можна запропонувати дитині виготовити фотоколаж сім'ї. На великому аркуші паперу можна намалювати велике дерево, на гілках якого приклеїти фотографії членів сім'ї. Таке заняття неодмінно сподобається вашій дитині.
• Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога. Можна разом помити посуд, приготувати смачну страву або полити вазони. А ще можете разом з дитиною посадити якусь рослину в горщик та стежити за її ростом.
• Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней. Для цього необхідно встановити настільну лампу біля стіни і руками показувати фігури тварин.
• Ведення щоденника. Купіть для дитини гарний блокнот, який застібається на замочок чи закривається на ключик. Їх у продажі є безліч варіантів. Запропонуйте своєму чаду щоденно вести блокнот, записувати туди свої думки та описувати, як минув день. Це допоможе розвивати пам'ять дитини та розвине здатність чітко висловлюватися.
«Кожним мамі та татові корисно задавати собі одне запитання: «Коли моя дитина підросте і буде згадувати своє дитинство, що вона буде пам'ятати?» Відповідаючи на це запитання кожен повинен зрозуміти, чи правильно дитина проводить своє дозвілля. Зрозуміло, що батьки, які прийшли з роботи, не завжди можуть активно проводити з дитиною час. І телефон для батьків інколи є рятівним. Але пам'ятайте, що діти дуже швидко виростають. Тому шукайте скрізь балансу – аби був час і для себе, і для дитини», - радить батькам практичний психолог Наталія Ханецька.
У якому віці можна лишати дитину вдома наодинці
Юридично залишати насамоті дитину до 11 років заборонено. З психологічної точки зору теж. Однак, є діти, яких і в 15 років залишити наодинці небезпечно. Як дізнатися, чи готова ваша дитина бути деякий час одна? Для цього запитайте, скажімо, дитину чи погана звичка гризти нігті. Здебільшого діти відповідають, що це погано. На перший погляд, батьки вважають, що дитина молодець і що вона все правильно каже. Після цього поставне друге питання: «Чому ти вважаєш, що це погано?». Якщо у дитини є сформоване відчуття "я" і "що важливо для мене", то вона відповідатиме: «У мене нігті будуть не красиві...», «Це погано для мого здоров'я». Якщо ж у дитини цього поняття ще немає, відповідь буде: «Бо мама буде сваритися і дітки будуть сміятися». Відчуваєте різницю? Ось це запитання можна використовувати перевіряючи, чи готова ваша дитина бути вдома одна. Якщо дитина не лише розуміє, що є погане і хороше, а коли усвідомлює, чому це для неї погано або добре. В жодному разі не залишайте дітей, коли помічаєте, що у них поганий настрій або спостерігається депресивний стан. Якщо безвихідь і залишити дитину наодинці все ж таки доведеться, дайте її таке завдання, яке дитина може виконати. Наприклад, скласти пазли або розмалювати малюнок. Повернувшись додому, не забудьте похвалити своє чадо та сказати, що ви ним пишаєтеся! 


ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН "ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ"

566477848849Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про повну загальну середню освіту", ухвалений Верховною Радою 16 січня 2020 року. Закон із підписом Президента повернуто до Верховної Ради сьогодні, 13 березня 2020 року.
"Дякуємо Президенту за підтримку закону – відтепер ми маємо можливість втілювати у шкільній освіті заплановані зміни. Цей закон покликаний розвивати Нову українську школу та надавати нові можливості для наших учнів та їхніх батьків, вчителів, освітніх управлінців. Попереду – чимало кропіткої роботи над втіленням запланованих змін. Закликаємо долучатись до них усіх, хто зацікавлений у побудові Нової української школи", – зазначила заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів та передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.
Учні отримують можливість будувати індивідуальні освітні траєкторії, обирати навчальні предмети та мати більше прав для учнівського самоврядування. Батькам учнів закон надає гарантії безпечнішого середовища для дітей, зокрема – гарантії захисту від булінгу, а також право ініціювати позаплановий інституційний аудит у школі.
Документ надає вчителям реальну автономію у створенні програм, розробці систем оцінювання, відкриває ширші можливості для підвищення кваліфікації та зростання їхньої зарплати.
Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для підсилення шкіл педагогами та запроваджує педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.
Нагадаємо, у 2020 році понад 73 тис молодих вчителів зі стажем до 10 років отримають виплату в 21 020 грн. 3 березня 2020 року своїм рішенням Кабмін спрямував на місця відповідні кошти.


 

 

5e6a5c3589391829235565 

 


Підведено підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад


20200228100858-4339У ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2019-2020 навчальному році взяло участь 64 учнів закладів загальної середньої освіти Виноградівського району.
Загалом ми маємо 28 переможців! І місце - 1 учень, ІІ місце – 11 учнів , ІІІ місце – 16 учнів.
Вітаємо переможців, а саме:
- Ісаєвич Даніелу Юріївну – ученицю 11 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, яка здобула диплом ІІ ступеня (англійська мова);
- Черепко Катерину Михайлівну – ученицю 10 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, яка здобула диплом ІІІ ступеня ( англійська мова);
- Зінченко Богдана Віталійовича – учня 8 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, яка здобула диплом ІІІ ступеня (математика);
- Дьоміна Володимира Івановича – учня 10 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, який здобув диплом ІІІ ступеня (математика);
- Сікору Олександра Анатолійовича – учня 7 класу Виноградівської гімназії Виноградівської районної ради Закарпатської області, який здобув диплом ІІІ ступеня, (математика);
- Лоя Максима Юрійовича учня 9 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області,який здобув диплом ІІ ступеня (фізика);
- Дьоміна Володимира Івановича – учня 10 класу Виноградівської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, який
здобув диплом ІІІ ступеня (хімія);
- Поп Никиту Петровича - учня 10 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Виноградівської районної ради Закарпатської області,який здобув диплом ІІ ступеня (біологія);
- Клювак Яну Володимирівну – ученицю Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Виноградівської районної ради Закарпатської області, яка здобула диплом ІІІ ступеня (біологія);
- Данкович Наталію Іванівну – ученицю 9 класу Підвиноградівської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів Виноградівської районної ради Закарпатської області, яка
здобула диплом ІІІ ступеня (географія);
- Савко Олександра Йосиповича – учня 9 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Виноградівської районної ради Закарпатської області, який здобув диплом ІІІ ступеня (географія);
- Устич Олександра Юрійовича – учня 10 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Виноградівської районної ради Закарпатської області, який здобув диплом ІІІ ступеня (географія);
- Фодор Андрія Юрійовича- учня 10 класу Королівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Виноградівської районної ради Закарпатської області,який здобув диплом ІІІ ступеня (географія);
- Гречин Мирославу Юріївну – ученицю 11 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Виноградівської районної ради Закарпатської області, яка здобула диплом ІІІ ступеня (географія);
Лоя Максима Юрійовича - учня 9 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, який здобув диплом ІІ ступеня (інформатика);
- Дьоміна Володимира Івановича – учня 10 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, який здобув диплом ІІ ступеня (інформатика);
- Пішту Ігоря Івановича – учня 9 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, який здобув диплом ІІІ ступеня (інформатика);
- Сікору Олександра Анатолійовича - учня 7 (11) класу Виноградівської гімназії Виноградівської районної ради Закарпатської області, який здобув диплом ІІІ ступеня (інформатика);
- Бровді Віталія Михайловича - учня 10 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, який здобув диплом ІІ ступеня ( інформаційні технології);
- Сікору Олександра Анатолійовича - учня 7 (11) класу Виноградівської гімназії Виноградівської районної ради Закарпатської області, який здобув диплом ІІ ступеня (інформаційні технології);
- Вовк Ірину Анатоліївну – ученицю 9 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, яка здобула диплом ІІІ ступеня ( інформаційні технології);
- Куруц Тетяну Юріївну – ученицю 11 класу Підвиноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Виноградівської районної ради Закарпатської області ( Підвиноградівський навчально-виробничий комбінат), яка здобула диплом ІІ ступеня (з обслуговуючої праці);
- Естінко Крістіну Федорівну – ученицю 9 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, яка здобула диплом ІІІ ступеня (з обслуговуючої праці);
- Любка Володимира Володимировича – учня 9 класу Олешницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Виноградівської районної ради Закарпатської області, який здобув диплом ІІ ступеня (технічна праця);
- Донку Естер – ученицю 6 (10) класу Пийтерфолівського ліцею благодійного фонду управління Закарпатської області, яка здобула диплом І ступеня (угорська мова та література);
- Молнар Доріну Йосипівну ученицю 5 (9) класу Карачинського греко-католицького
ліцею імені єпископа Олександра Стойки , яка здобула диплом ІІ ступеня (угорська
мова та література);
- Митро Барбару Василівну – ученицю 6 (10) класу Карачинського греко-католицького ліцею імені єпископа Олександра Стойки, яка здобула диплом ІІ ступеня (українська мова та література);
- Нодь Балаж- Олександра Балажовича – учня 10 класу Фанчиківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Виноградівської районної ради Закарпатської області , який здобув диплом ІІІ ступеня (правознавство).

Відділ освіти Виноградівської РДА


 

Вітаємо переможців та фіналістів ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020»

49292359В області підбили підсумки та нагородили переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу " Учитель року-2020».
За підсумками змагань переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2020" стали освітяни Виноградівщини:

-Розгоні Тетяна Василівна- вчитель образотворчого мистецтва Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області, лауреат, яка посіла ІІ місце у другому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Образотворче мистецтво»;

-Гевді Оксана Іванівна - вчитель історії Тросницької загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Виноградівської районної ради Закарпатської області фіналістка другого (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2020" у номінації « Історія»;

-Василинець Мирослава Юріївна–вчитель початкових класів Виноградівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 4 Виноградівської районної ради Закарпатської області, фіналістка другого (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2020" у номінації «Початкова школа».

Відділ освіти Виноградівської РДА


2020-2021 навчальний рік буде Роком математики в Україні – Президент підписав Указ


678543111Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні». Про це повідомила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад на Всеукраїнській конференції для вчителів математики.
«Останні 5 років для усієї освітньої спільноти було очевидно, що в Україні поглиблюється проблема з доступом до якісної математичної освіти. Ми маємо чудові результати з міжнародних олімпіад, і в цьому – величезна заслуга наших вчителів, але, на жаль, більшість дітей почали втрачати мотивацію до навчання. Очевидно, що року недостатньо, аби виправити всі проблеми з нашою математичною освітою. Але ми можемо впровадити найбільш нагальні й потрібні нашим дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна всім, бо вона – про наше щоденне успішне і заможне життя в сучасному світі», – відзначила Ганна Новосад.
Вона додала, що не менш важливе завдання – створення спільноти вчителів, управлінців, бізнесу та експертів, які разом працюватимуть над промоцією математичної освіти незалежно від дат Року математики чи політичних змін.
Своїм Указом Президент доручив Кабінету Міністрів України розробити та затвердити план заходів Року математичної освіти в Україні.
Документ обов'язково має передбачати:
• впровадження у навчання сучасних практико-орієнтованих засад, у тому числі з використанням ресурсів PISA, підвищення якості навчально-методичного забезпечення вивчення математики, зокрема підручників та навчальних посібників з математики;
• розроблення електронних навчальних ресурсів, спрямованих на розвиток математичної компетентності учнів, застосування математичних інструментів для розв'язання ігрових та стратегічних задач різного рівня складності;
• створення умов для забезпечення сучасного рівня викладання математичних дисциплін, зокрема із застосуванням ефективних технологій формування та розвитку математичної компетентності учнів з урахуванням кращих вітчизняних та міжнародних практик, вивчення та впровадження досвіду держав, які демонструють високі показники з математичної компетентності за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA;
• створення умов для підвищення мотивації здобувачів освіти з успішного оволодіння математичними знаннями і навичками, їх застосування у соціальній, економічній, технологічній, науковій та інших сферах суспільного життя;
• створення у закладах загальної середньої освіти умов для вивчення математики за індивідуальною програмою для учнів, які потребують додаткової підтримки в опануванні предмета;
• забезпечення належної організації запровадження з 2021 року обов'язкового зовнішнього незалежного оцінювання з математики;
• проведення конкурсів, олімпіад та інших змагань з математики, спрямованих на розв'язання математичних задач із пошуком нестандартних підходів;
• розширення можливостей для розвитку математичної компетентності учнів, зокрема через мережу математичних гуртків у закладах загальної середньої освіти, закладах позашкільної освіти, проведення літніх математичних шкіл для учнів та вчителів;
• сприяння створенню освітніх майданчиків для вивчення математики на базі публічних бібліотек. 


Відбувся семінар з вчителями Виноградівського району

345677778827 лютого 2020 року в актовій залі Виноградівської гімназії громадською організацією «Екосфера» спільно з відділом освіти Виноградівської райдержадміністрації проведено семінар з педагогічними працівниками Виноградівського району.

Під час семінару директор громадської організації «Екосфера» Катерина Станкевич-Коваль ознайомила присутніх з програмою «Зелена школа» та презентувала заходи, які плануються провести із школярами у рамках українсько-угорського проекту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур».

Окрім того, заступником начальника БУВР р.Тиса Едуардом Осійським було презентовано сам проект #SAFETISZA.

Відділ освіти Виноградівської РДА

 
На Виноградівщині перевіряли дотримання самоізоляції громадянами, що нещодавно повернулися з-за кордону Друк
Понеділок, 30 березня 2020, 09:19

91070143 1581420322023243 1918082830471004160 o  91074412 1581420892023186 1335981506207678464 o

На виконання плану заходів із протидії занесенню та поширенню на території Виноградівського району коронавірусної інфекції COVID-19, 29 березня одразу декілька робочих груп здійснили робочі виїзди в населені пункти Виноградівського району, з метою перевірки дотримання умов самоізоляції тими жителями району, які нещодавно повернулися з-за кордону.

91320347 1581420948689847 830929511527743488 o  91065102 1581420622023213 6516784235049648128 o

Робочі групи у складі керівництва та працівників райдержадміністрації, представників поліції, держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування та місцевих медиків, здійснили рейди по селах Нове Село, Фертешолмаш, Велика Паладь, Веряця та селищах Вилок і Королево.

В ході проведення виїзду члени групи перевіряли присутність вдома осіб, які на кордоні підписали зобов'язання про самоізоляцію, а медичні працівники надавали додаткові роз'яснення стосовно термінів та умов, яких необхідно дотримуватись під час самоізоляції. Натомість працівники поліції наголошували на тому, що за недотримання самоізоляції громадянам буде виписано штраф у розмірі від 17-ти тисяч гривень.

91128640 1581420672023208 4845588021812133888 o  91439391 1581420348689907 2922869744807706624 o

Надалі такі рейди регулярно проводитимуть по всіх населених пунктах району. На громадян, які не дотримуються умов самоізоляції працівниками поліції буде накладуватися адміністративна відповідальність у вигляді штрафів.

Виноградівська РДА

 
<< Початок < Попередня 1 3 4 5 6 7 8 9 10 > Кінець >>

Сторінка 1 з 249

Виноградівщина

Райдержадміністрація

Поточна діяльність

Послуги

Публічна інформація

Звернення громадян

Прес-центр

president baner

anons_3

drv_baner

library

M2 UA RU 300x84

ee-banner 

fmap 1

dsvv

gadjacha linija

1111111111111

baner ghestova mova 

petition1 

1111111111111 copy

79266302 2479899622058794 7363129419289853952 o
Голова Виноградівської районної державної адміністрації
 
КІШ Василь Васильович

 
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВИБОРЦІВ!
 
original-3498738506
 
images
 
konstytucia
osvita copy
ogoloshennya
sp copy
kultura copy
rcsssdm copy
uszn copy
rcz copy copy
gk copy
lishosp copy
eko copy
365 copy
kor copy
 

Flaer Patronat 1 - -400x842

 

soc reklama

2020
Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Слідкуйте за нами на Facebook!
social facebook box blue

Хто зараз на сайті

На даний момент 93 гостей на сайті
1joomla.ru picma.ru mamentyev.ru
© 2005 - 2018 ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Адреса: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, площа Миру, 5
тел./факс: (03143) 2-33-50    e-mail: vinrda@ukrpost.ua
При використанні матеріалів - обов'язкове посилання на джерело!
Карта сайту