Новини
Виборцям Друк
П'ятниця, 19 квітня 2019, 08:26

Доброго дня! Я - житель міста Миколаєва і, як кожен українець,31 березня обирав президента. Перебуваючи у кабінці для голосування, помітив як поруч зі мною, у сусідній кабінці, спрацьовує фотоспалах. Я знав, що заповнений виборчий бюлетень не можна фотографувати, тому одразу звернувся до спостерігачів та повідомив про цей факт. Розкажіть, будьласка, які ще є види правопорушень і як правильно реагувати на них свідомим громадянам. Дякую!
Микола Гнатюк

Перш за все, хочу нагадати, що повторне голосування відбудеться 21 квітня. Вважаю, що кожний свідомий громадянин має прийти на виборчу дільницю та зробити свій вільний вибір.
Для того, щоб не допустити будь-яких незаконних маніпуляцій у день голосування на виборчих дільницях, сьогодні розповім вам про види правопорушень та відповідальність за їх вчинення.
Шановні українці,будьте уважні: якщо ви стали свідком нижчезазначених правопорушень, негайно звертайтеся до голови відповідної виборчої комісії, офіційних спостерігачів та поліції!

Порушення Відповідальність (видпокарання)
 видача виборчого бюлетеня для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство України;

 демонстрація заповненого виборчого бюлетеня стороннім особам;

 винесення виборчого бюлетеня за межі виборчої дільниці;

 фото-, відео зйомка заповнених виборчих бюлетенів;

 голосування більш ніж один раз;

 отримання виборчого бюлетеня від іншої особи, крім уповноваженого члена комісії, який видає виборчий бюлетень.  штраф від 1700 до 5100 грн;
 виправні роботи строком до 2 років або обмеження волі до 3 років.

 прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем коштів, іншого майна, переваг, пільг, нематеріальних активів за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов'язаних з безпосередньою реалізацією свого виборчого права або права голосу;

 передача виборчого бюлетеня сторонній особі;

 пропозиція,обіцянка, надання виборцю коштів, іншого майна, переваг, пільг, нематеріальних активів за вчинення або невчинення будь-яких дій пов'язаних безпосередньою реалізацією права голосу.
 штраф від 1700 до 5100 грн;
 виправні роботи строком до 2 років або обмеження волі до 2 років.

 обмеження волі до 3 років або позбавлення волі до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 1 до 3 років;

 пошкодження виборчих скриньок.
 позбавленняволі від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 1 до 3 років.

Додаткову корисну інформацію Ви можете знайти за посиланнями:

Інформація про вибори Президента України: www.cvk. gov.ua/vp_2019/
Державний реєстр виборців: www.drv.gov.ua
Веб-сайт проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!»: www.pravo.minjust.gov.ua

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз'ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.


Консультація

Доброго дня! Я - переселенець з нині окупованої території у Луганській області, хочу взяти участь у виборах Президента України, які відбудуться в неділю. Поясніть будь-ласка, чи маю я право брати участь у голосуванні і що для цього потрібно?

Микола Саєнко

Перш за все, хочу наголосити, що невід'ємним правом громадянина України є право вільно обирати владу. Проголосувати на виборах президента, звичайно, зможуть і внутрішньо переміщені особи.

Далі проінформую вас щодо того, як перевірити себе у списках виборців та порядку голосування.

Як перевірити себе у списках виборців?
Це можна зробити в особистому кабінеті виборця на веб-сайті Державного реєстру виборців: drv.gov.ua або на виборчійдільниці з 23 березня 2019 року.

Як змінити місце голосування?
Для цього потрібно зробити 2 простих кроки:
1. До 25 березня включно необхідно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем перебування на день виборів або за місцезнаходженням виборчої дільниці, де буде зручно голосувати, або за місцем реєстрації проживання.
2. Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування.

Які документи потрібні для зміни місця голосування?
• Паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або картки) чи тимчасове посвідчення громадянина України;
• посвідчення військовослужбовця/військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби);
• документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування:
- довідка з місця навчання;
- посвідчення про відрядження;
- проїзні документи;
- договір оренди житла тощо.

Наголошую! Виборцям, адреса реєстрації яких знаходиться на території тимчасово окупованих територій ОРДЛО та АР Крим, не потрібно подавати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування!

Як дізнатись про зміну місця голосування?
Після задоволення заяви про зміну місця голосування виборцю видається відповідне посвідчення. Далі необхідно перевірити себе у списку на виборчій дільниці, яку визначено місцем голосування упосвідченні або в особистому кабінеті виборця на веб-сайті Державного реєстру виборців: drv.gov.ua.

Що потрібно зробити у день виборів?
1. Взяти один із документів:
- Паспорт громадянина України у вигляді книжечки або картки;
- тимчасове посвідчення громадянина України;
- посвідчення військовослужбовця/військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби).
2. Отримати виборчий бюлетень та поставити свій підпис про його отримання:
- у списку виборців;
- на визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня.
3. Заповнити виборчий бюлетень особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування.
4. Опустити виборчий бюлетень у виборчу скриньку у спосіб, який забезпечує таємницю голосування.

Що вважається порушенням під час проведення голосування?
• Видача виборчого бюлетеня для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство України;
• демонстрація заповненого виборчого бюлетеня стороннім особам;
• наявність сторонніх осіб у кабіні для таємного голосування;
• винесення виборчого бюлетеня за межі виборчої дільниці;
• фото -, відео зйомка заповнених виборчих бюлетенів;
• голосування більш ніж один раз;
• отримання виборчого бюлетеня від іншої особи, крім уповноваженого члена комісії, який видає виборчий бюлетень.

Яка передбачена відповідальність за порушення на виборах?
Відповідальність за скоєння злочину проти виборчих прав громадян встановлюється Кримінальним кодексом України. Залежно від ступеня тяжкості злочину передбачається: штраф від 1700 до 5100 грн, виправні роботи строком до 2 років або обмеження волі до 3 років. Пошкодження виборчих скриньок карається позбавленням волі від 5 до 7 років зпозбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 1 до 3 років.

Шановні українці, якщо ви стали свідком порушення під час проведення голосування, обов'язково звертайтеся доголови відповідної виборчої комісії, офіційних спостерігачів та поліції!

Додаткову корисну інформацію Ви можете знайти за посиланнями:

Інформація про вибори Президента України: www.cvk. gov.ua/vp_2019/
Державний реєстр виборців: www.drv.gov.ua
Веб-сайт проекту «Я МАЮ ПРАВО!»: pravo.minjust.gov.ua.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз'ясненнями?
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.


 

1. Адреса відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Виноградівської райдержадміністрації: м.Виноградів , вул.Миру, 43, (приміщення будинку Побуту, ІІІ поверх, 303 каб.). Контактні телефони: 2-34-98 та 2-62-18.
Режим роботи відділу: Пн-Пт: 08:00-17:00, перерва: 12:00-13:00; Сб-Нд: вихідні.

52337813 412667946160656 7507756730676150272 n  52170511 412668076160643 4636253089626587136 n

2. Перевірити свою наявність в Державному реєстрі виборців  

3. Інформація про звичайні виборчі дільниці, утворені на постійній основі на території Виноградівського району

4. Адреси закордонних виборчих дільниць

5. Тимчасова зміна місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси

6. ЯК ГОЛОСУВАТИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ І ВИБОРЦЯМ, ВИБОРЧА АДРЕСА ЯКИХ ВІДНОСИТЬСЯ ДО ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНОЇ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України (частина третя статті 8 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України"), а також внутрішньо переміщені особи (стаття 8 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб") мають право реалізувати своє право голосу на виборах Президента України шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

7. Порядок голосування виборців за місцем їх перебування.
Виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв'язку з інвалідністю чи за станом здоров'я не здатний пересуватися самостійно, дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування цього виборця.
Виборець, постійно не здатний самостійно пересуватися, щодо якого у списку виборців зазначена відповідна відмітка включається до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування без рішення комісії та необхідності отримання від виборця будь-яких підтверджуючих документів.
Виборець, який тимчасово не здатний самостійно пересуватися, включається до витягу за рішенням дільничної виборчої комісії на підставі його заяви та довідки медичної установи про стан його здоров'я.
Власноручно написана заява з проханням забезпечити виборцю голосування за місцем його перебування із зазначенням місця перебування виборця надсилається дільничній виборчій комісії поштою або через інших осіб. Така заява разом з довідкою медичної установи про стан здоров'я виборця повинна бути подана до дільничної виборчої комісії не пізніше 20 години 29 березня 2019 року.
Дільнична виборча комісія може відмовити у наданні виборцю можливості голосувати за місцем перебування у разі непідтвердження факту тимчасової нездатності виборця пересуватися самостійно.
Голосування виборців за місцем їх перебування організовують не менш як три члени дільничної виборчої комісії, визначені рішенням виборчої комісії. Також, під час проведення голосування виборців за місцем їх перебування мають право бути присутніми кандидати на пост Президента України, їх довірені особи, офіційні спостерігачі.
У випадку відмови виборця чи членів його сім'ї допустити зазначених осіб у приміщення, де перебуває виборець, йому відмовляється у проведенні голосування за місцем його перебування.
У разі, якщо виборець, включений до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування прибув у приміщення для голосування після того, як члени дільничної виборчої комісії вийшли для організації голосування за місцем перебування, такому виборцю не може бути видано виборчий бюлетень для голосування до повернення членів комісії, які організовують голосування за місцем перебування, та з'ясування питання, чи не проголосував цей виборець за місцем перебування.
Виборці, щодо яких у списку виборців наявна відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, і які виявили бажання в день виборів голосувати в приміщенні для голосування, мають не пізніше 12 години 30 березня 2019 року письмово або особисто повідомити про це відповідну дільничну виборчу комісію.
У разі призначення повторного голосування відповідні дії необхідно буде повторити.

8. Веб-відображення Інформаційно-аналітичної системи "Вибори Президента України"

 
Про стан підготовки відділу ведення Державного реєстру виборців до ІІ туру виборів Президента України говорили на робочій нараді Друк
Середа, 17 квітня 2019, 13:38

 

3913017 квітня за головування керівника апарату райдержадміністрації Ігоря Вантюха відбулася нарада про стан підготовки відділу ведення Державного реєстру виборців до ІІ туру виборів Президента України.

В ході наради начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Вікторія Бачкай інформувала, що одним з основних завдань, які стояли перед відділом під час підготовки до повторного голосування з виборів Президента України було усунення неточностей в персональних даних виборців, які були виявлені під час голосування 31 березня, а також вчасне прийняття та опрацювання звернень виборців. Повідомлення про зміни внесені до уточнених списків виборців відділу надали всі 64 звичайні виборчі дільниці, з них: 29 виборчих дільниць зазначили, що неточності в списках були відсутні, 35 дільниць подали відділу відомості про неточності в списках виборців щодо 267 виборців.
На підставі цих повідомлень відділом формувались запити до відповідних суб'єктів подання відомостей періодичного поновлення персональних даних Реєстру. Так, з початку квітня сформовано 52 запити на уточнення персональних даних щодо 569 виборців, які опрацьовані відділом до моменту формування списків виборців для повторного голосування Запити щодо померлих осіб, які були включені до списків виборців направлялись до Виноградівського РВ ДРАЦС ГТУЮ, Виноградівського РВ ГУДМС та до органів реєстрації. За результатами відповідей на запити, підтверджено факт смерті щодо 65 виборців. Водночас зауважуємо, що особи, які померли після 10 квітня поточного року будуть включеними до списків виборців, так як відомості поновлення персональних даних Реєстру (в тому числі і щодо померлих виборців) надавались відділу за період з 01 по 09 квітня. Що стосується тимчасової зміни місця голосування виборцями, то для голосування 31 березня не за своєю виборчою адресою працівниками відділу протягом січня-березня прийнято 243 заяви виборців. Для зміни виборчої дільниці під час повторного голосування 21 квітня, прийнято 237 заяв (в тому числі 75 заяв – в останній день прийому заяв).

Станом на 16 березня в повному обсязі віддруковано та передано 64 дільничним виборчим комісіям іменні запрошення виборцям, а також пам'ятки ДВК по роботі зі списками виборців. Наразі виготовляються списки виборців. Варто також зауважити, що починаючи від 16 квітня виборці, які виявились не включеними до списків виборців для повторного голосування з виборів Президента України мають право звертатись до суду з позовом про уточнення списку виборців. Так, відповідно до статті 274 Кодексу адміністративного судочинства, право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі. Рішення адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно. Оскарження рішення адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців не перешкоджає його виконанню.

За наслідками наради інформацію взято до відома та дано ряд відповідних доручень.

Виноградівська РДА

 
Про підсумки проведення щорічного е-декларування говорили на робочій нараді Друк
Четвер, 11 квітня 2019, 15:02

37756411 квітня під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Ігора Вантюха відбулася робоча нарада про підготовку, проведення та підсумки щорічного електронного декларування державними службовцями Виноградівської райдержадміністрації.

В ході наради уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції в райдержадміністрації Олександр Кіш інформував про заходи, що вживалися в процесі підготовки до е-декларування, спрямовані зокрема на своєчасне виготовлення ключів КЕП, проведення роз'яснювальної та консультативної роботи серед посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування. Також під час деклараційної кампанії працівниками юридичного відділу апарату райдержадміністрації надавалася методична та практична допомога суб'єктам декларування.

Загалом, протягом січня-березня 2019 року забезпечено своєчасне декларування майнового стану суб'єктів декларування райдержадміністрації. Суттєвих порушень вимог фінансового контролю працівниками райдержадміністрації під час декларування не виявлено.

За наслідками наради інформацію взято до відома та дано ряд відповідних доручень.

Виноградівська РДА

 
В райдержадміністрації відбулося чергове засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Друк
Четвер, 11 квітня 2019, 14:30

37950  45632788

11 квітня під керівництвом в.о. голови райдержадміністрації Наталії Костелеби-Веремчук відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

В ході засідання комісії розглянуто ряд важливих питань, а саме: про забезпечення пожежної безпеки в екосистемах та протипожежного захисту лісів району; про стан забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення у весняно-літній період 2019 року; про підготовку до купального сезону та забезпечення безпечного відпочинку на водних об'єктах району; про організацію заходів щодо профілактики отруєнь населення неїстівними грибами; про вжиття заходів із забезпечення протипожежного захисту місць збирання та зберігання врожаю, зернових і грубих кормів у 2019 році; про стан з пожежами та трагічними наслідками від них на території Виноградівського району та затвердження „ Основних заходів щодо попередження пожеж, аварій та інших надзвичайних ситуацій, недопущення загибелі та травмування людей на них в населених пунктах та на об'єктах економіки у 2019 році; про затвердження паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2019 рік.

Заслухавши інформацію доповідачів, інформацію прийнято до відома. Стосовно розглянутих питань членами комісії прийнято відповідні рішення.

Виноградівська РДА

 
У райдержадміністрації відбулася нарада про огляд нового законодавства Друк
Четвер, 11 квітня 2019, 10:29

IMG 3763  IMG 3782

11 квітня за головування керівника апарату райдержадміністрації Ігора Вантюха відбулася робоча нарада про огляд нового законодавства. В ході наради інформувала головний спеціаліст юридичного апарату райдержадміністрації Інна Шолох, яка зазначила, що працівниками юридичного відділу апарату райдержадміністрації окрему увагу було звернено на зміни Основного Закону України – Конституції України, що були внесені шляхом прийняття Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)", а також положення рішення Конституційного Суду України від 26.02.2019 року №1-р/2109 у справі за конституційним поданням 59 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) статті 368-2 Кримінального кодексу України, яким статтю 368-2 Кримінального кодексу України (Незаконне збагачення) визнано такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною).

Також юридичним відділом апарату райдержадміністрації було відзначено питання, які стосуються прийняття та набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи", Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні", "Про внесення змін до статті 3-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо Єдиного державного реєстру ветеранів війни", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання" та деяких інших нормативно-правових актів України. За результатами обговорення зміни чинного законодавства взято до уваги та використання в роботі.

За наслідками наради керівником апарату дано доручення працівникам юридичного відділу і надалі відслідковувати нововведення в законодавстві про що регулярно інформувати його та в.о. голови райдержадміністрації.

Виноградівська РДА

 
Керівник Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області провела прийом громадян у Виноградові Друк
Середа, 10 квітня 2019, 13:06

IMG 32730  IMG 3725

10 квітня очільниця Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Світлана Мельничук здійснила особистий прийом громадян у місті Виноградів.

Окрім того, в ході візиту Світлана Мельничук зустрілася із виконуючою обов'язки голови Виноградівської райдержадміністрації Наталією Костелебою-Веремчук.

Виноградівська РДА

 
У райдержадміністрації відбувся брифінг військового комісара Виноградівського районного військового комісаріату Друк
Середа, 10 квітня 2019, 10:07

IMG 35846  IMG 3596

9 квітня 2019 року, у Виноградівській районній державній адміністрації відбувся брифінг щодо організації та проведення весняного призову на строкову військову службу, а також порядку проведення призову весною 2019 року (відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та Указу Президента від 30 січня 2019 року «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2019 році».)

Участь у заході взяли: виконуюча обов'язки голови Виноградівської райдержадміністрації Наталія Костелеба-Веремчук, заступник голови райдержадміністрації Єва Данич, керівник апарату райдержадміністрації Ігор Вантюх, військовий комісар Виноградівського районного військового комісаріату Сергій Зейкан та провідний інспектор сектору мобілізаційної та оборонної роботи райдержадміністрації Валерій Секретенко.

В ході брифінгу інформацію надавав військовий комісар Виноградівського районного військового комісаріату Сергій Зейкан.

-«Відповідно до керівних документів, на строкову військову службу підлягають усі громадяни 2001 року народження, яким в період даного чергового призову виповнюється 18 років, які народились у 1992-2001 років, у яких закінчилась відстрочка від призову або не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.

Усі громадяни Виноградівського району та міста Виноградів, які підлягають призову навесні 2019 року зобов'язані прибути на призовну дільницю за адресою: м. Виноградів, вул.Миру, 53 у встановлений час. У разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці у 10-денний термін з дня початку чергового призову. За порушення правил військового обліку, неявку за викликом на призовну комісію або військового комісаріату без поважних причин, призовна комісія ухвалює рішення про притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності громадян, відповідно до законодавства.

Особи призовного віку, які тимчасово перебувають на території Виноградівського району, повинні негайно повернутися до місця постійного проживання та з'явитися у районні військові комісаріати для проходження призовної комісії. На підставі Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» керівники підприємств, установ, організацій в тому числі навчальних закладів, незалежно від форм власності і від їх підпорядкування, зобов'язані відкликати призовників з відряджень для забезпечення своєчасного прибуття їх на призовну комісію. Під час весняного призову 2019 року, загальна кількість осіб, яких призиватимуть на строкову військову службу Виноградівським районним військовим комісаріатом, складає біля 60 осіб.

Хочу нагадати та запевнити, що військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до виконання завдань під час Операції Об'єднаних сил на Донбасі.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Впевнений, що патріотизм наших юнаків, їх почуття любові до Вітчизни, які втілюються у служінні нашої Батьківщини, має важливе значення для розвитку Збройних сил України та захисту її суверенітету.», - зазначив Сергій Зейкан.

 
Розпорядження голови Виноградівської райдержадміністрації про припинення опалювального сезону Друк
Вівторок, 09 квітня 2019, 09:26

op sez2019

 
Євроатлантична інтеграція Друк
Понеділок, 08 квітня 2019, 09:30

Держави-члени НАТО схвалили у Вашингтоні заяву з нагоди 70-ї річниці Альянсу

20190404 190404-statement-tmb-270x180 1 

4 квітня 2019 р. у Вашингтоні під час заходів на рівні міністрів закордонних справ держав-членів НАТО було схвалено заяву з нагоди 70-ї річниці Альянсу. В ній йдеться про таке.

1. Сімдесят років тому у Вашингтоні, округ Колумбія, був підписаний Основоположний договір НАТО. Сьогодні наш Альянс є найсильнішим в історії і гарантує свободу майже одному мільярду громадян, безпеку наших територій і захист наших цінностей, серед яких демократія, свобода особистості, права людини і верховенство права. Ми знову підтверджуємо непохитний трансатлантичний зв'язок між Європою і Північною Америкою, нашу відданість цілям і принципам Статуту ООН і нашому фундаментальному зобов'язанню, закладеному в статті 5 Вашингтонського договору про те, що напад на одного члена Альянсу буде вважатись нападом на усіх нас. Ми рішуче налаштовані покращити баланс витрат і відповідальність за нашу неподільну безпеку. Ми залишаємось відданими усім трьом Зобов'язанням щодо інвестицій в оборону, прийнятим на Уельському саміті 2014 року, в тому числі рекомендацій щодо видатків на 2024 рік, запланованих сил і засобів і внесків у місії і операції. Ми досягли значного прогресу, але ми можемо, ми повинні і будемо робити більше.

2. НАТО – це оборонний альянс, який постійно адаптується до нових загроз нашій безпеці і підтримує безпеку наших народів. Єдність і цілеспрямованість Альянсу допомогли зупинити холодну війну і стабілізувати західні Балкани. Вступ нових членів до НАТО приніс безпеку ще мільйонам європейців. У відповідь на теракти 11 вересня НАТО вперше застосувала статтю 5 на знак солідарності і підтримки Сполучених Штатів. Ми віддаємо належне усім тим, хто протягом сімдесяти років був частиною цього успіху НАТО. Ми шануємо тих, хто віддав свої життя заради нашої безпеки.

3. Сьогодні перед нами постає непрогнозована і мінлива ситуація з безпекою, в тому числі більш агресивна Росія і постійна загроза тероризму в усіх його формах і проявах. Міжнародний порядок, заснований на правилах, перебуває під загрозою. Нестабільність поза межами наших кордонів сприяє нелегальній міграції. Ми маємо справу з кібер і гібридними загрозами. Швидкі і глибокі технологічні зміни вимагають нових підходів.


4. Як Альянс, ми відповідатимемо на ці виклики разом. Із 2014 року ми зміцнюємо нашу колективну оборону і спроможність, наші сили стримування і оборони і нашу стійкість. Ми міцно тримаємось і працюємо разом як члени Альянсу і разом з нашими міжнародними партнерами у боротьбі проти тероризму. Ми розбудували надійні партнерства зі своїми сусідами і не лише, з ООН, Європейським союзом та іншими організаціями задля протидії загрозам і викликам, які постають перед нами. Ми підтримуємо політику відкритих дверей НАТО, тому що вона зміцнює Альянс і допомагає євроатлантичній безпеці. І ми готові здійснювати будь-які заходи, необхідні для захисту нашої території і народів. Наша постійна адаптація дає нам можливість зустріти будь-яку загрозу, в будь-який час, з будь-якого напрямку. Маючи силу наших цінностей, наших народів і нашої єдності і солідарності, ми зробимо наш Альянс ще сильнішим.


Відбулася зустріч Міністра оборони України С.Полторака з Генеральним секретарем НАТО Є.Столтенбергом

Під час двосторонньої зустрічі генерал армії України Міністр оборони України Степан Полторак поінформував Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про особливості воєнно-політичної обстановки в Україні та відбиття російської агресії на сході країни, а також розповів про перебіг реформ, які відбуваються в українському оборонному відомстві.

Міністр оборони України підкреслив конструктивну роботу радників від країн Альянсу, які наразі працюють в оборонному відомстві та висловив слова вдячності за Комплексний пакет допомоги, який надають країни НАТО.

"Ми не стоїмо на місці та реагуємо на виклики сьогодення. Ми усвідомлюємо, що майбутнє української держави нерозривно пов'язано із членством у системі колективної безпеки і оборони Альянсу. Попри складну ситуацію на сході України, наш внесок в операції Альянсу буде збережено та нарощено. Ми також готові продовжити залучення українських підрозділів до спільних військових навчань та заходів бойової підготовки. Наші військовослужбовці готові до обміну досвідом протидії гібридній агресії. Я впевнений, що наш військовий потенціал допоможе зробити держави-члени НАТО сильнішими, а підтримка Альянсу сприятиме руху України до євроатлантичних стандартів", — наголосив Степан Полторак.


 

Україна презентувала в штаб-квартирі НАТО основні досягнення і поінформувала про виклики у боротьбі з корупцією

29 травня 2018 р. у штаб-квартирі Альянсу відбулося засідання Комітету з питань партнерств та колективної безпеки у форматі Комісії Україна-НАТО з обговорення питань реалізації антикорупційних реформ в Україні.

Участь у засіданні взяв заступник Директора Національного антикорупційного бюро України Анатолій Новак.

Під час заходу сторони обговорили питання подальшого розвитку нормативно-правової бази та організацію взаємодії між антикорупційними органами, а також напрями подальшої підтримки Альянсом реалізації антикорупційних реформ в нашій державі.

Союзники схвально оцінили хід антикорупційних реформ в Україні, привітали зусилля української сторони щодо створення дієвої системи запобігання та боротьби з корупцією, у тому числі і заходи зі створення Вищого антикорупційного суду.

Представниками Міжнародного секретаріату НАТО та держав-членів Альянсу було висловлено стійку підтримку нашій державі, у т.ч. шляхом подальшого продовження антикорупційної підготовки персоналу складових сектору безпеки і оборони України.


 

Розробка Північноатлантичним Альянсом спільно з українськими вченими проекту системи виявлення вибухівки у транспортних мережах

а допомогою Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» НАТО розпочала новий проект з розробки і випробування системи детекторів вибухівки і вибухових речовин в умовах громадського транспорту (насамперед, метрополітенів).

Цей проект об'єднав зусилля вчених з України (Інститут радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України), Франції (ONERA, the Office National d'Etudes et de Recherches Aérospatiales) та Південної Кореї (the Seoul National University) з метою створення та розвитку системи надвисокочастотного випромінювання. Ця система зможе розпізнати вибухівку та приховану зброю у режимі реального часу та допоможе забезпечити безпеку транспортної інфраструктури, насамперед аеропортів, метро та залізничних станцій.

Зазначений проект під назвою «Завіса надвисокочастотного випромінювання» фінансується спільно НАТО і Генеральним секретаріатом з питань оборони Франції (SGDSN). Система буде готова для випробовування на місцевості у 2020 році.

Ініціатива базується на попередніх зусиллях НАТО щодо виявлення вибухонебезпечних пристроїв та становить частину внеску НАТО у міжнародну боротьбу з тероризмом.


 

Україна прагне посилювати співпрацю з НАТО щодо модернізації системи цивільного захисту, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з робочим візитом у Брюсселі, зустрілася з помічником Генерального Секретаря НАТО з операцій Патріком Тернером. Сторони обговорили напрями взаємодії для підвищення рівня готовності у випадку надзвичайних ситуацій цивільного характеру та захисту критичної інфраструктури, як елементів системи національної безпеки України.

Учасники зустрічі позитивно оцінили створення ефективної та сучасної системи цивільного захисту в Україні, яку включено до Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2018 рік.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Патріку Тернеру за його особисту підтримку розвитку тіснішої співпраці між Україною та Альянсом у рамках Комітету з планування на випадок надзвичайних ситуацій, адже цей формат довів свою користь для України. «Ми очікуємо, що співпраця України з НАТО у цій сфері буде на такому ж високому рівні, як і співпраця в оборонному та військовому секторах. Сподіваємося на ефективність такої взаємодії», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Патрік Тернер та Іванна Климпуш-Цинцадзе обговорили також взаємодію з НАТО у створенні в Україні національної системи стійкості. «Особливу увагу ми приділяємо створенню в Україні єдиної системи стійкості як комплексного рішення для формування дієвого механізму запобігання та протидії різним видам загроз, із залученням досвіду та найкращих методик держав-членів НАТО у цій сфері», – підкреслила Віце-прем'єр-міністр.

Вона зазначила, що обговорення цього питання планується під час засідання Комітету НАТО з планування на випадок надзвичайних ситуацій у форматі «29+1». Під час цього засідання українська сторона має намір поінформувати союзників про свої досягнення та обговорити способи покращення ситуації у цих напрямах.

Також сторони обговорили питання протидії гібридним загрозам і спільні проекти у цій сфері. «На жаль, зараз Україна для Росії де-факто є базою для випробування різноманітних гібридних атак», – наголосив помічник Генерального Секретаря Півночноатлантичного альянсу.

Окрім цього, Іванна Климпуш-Цинцадзе та Патрік Тернер приділили увагу участі України в операціях НАТО. Зокрема, представник Альянсу позитивно оцінив вклад України в безпеку Чорноморського регіону.  


Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

«Вітаю важливе, довгоочікуване та логічне рішення НАТО підвищити рівень амбіцій України щодо Альянсу», - зазначив Президент на своїй офіційній сторінці у Facebook.

«Це стало визнанням реального стану наших відносин з НАТО. Саме про це йшлося під час моєї останньої зустрічі з Генеральним Секретарем НАТО у Мюнхені, а також нещодавньої телефонної бесіди з Віце-Президентом США», - наголосив Петро Порошенко.

«Наша наступна амбіція – План дій щодо членства (ПДЧ) для України. Саме цьому був присвячений мій лист Єнсу Столтенбергу (Генеральний секретар НАТО – ред.) в лютому 2018 року, де, з посиланням на статтю 10 Договору про заснування НАТО, мною було офіційно зафіксовано прагнення України стати членом Альянсу», - підкреслив Глава держави.

«Тиха дипломатія із просування наших принципових позицій, про що домовлено з нашими партнерами, дає свої вагомі результати», - зауважив Петро Порошенко, додавши: «Впевнено рухаємося вперед».


 О. Турчинов: Україна готова до розширення і поглиблення співпраці з НАТО

2951-bigСхідні кордони України є передовим рубежем європейської безпеки, тому посилення наших безпекових спроможностей, розвиток Збройних Сил відбувається постійно і на різних рівнях на основі найкращих досягнень, насамперед НАТО, а також бойового досвіду останніх років.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час виступу на засіданні Комісії Україна-НАТО.

Україна, за словами О. Турчинова, зацікавлена в активному розвитку військово-технічного співробітництва з НАТО і державами-членами Альянсу. Водночас, сказав він, «вже перезріла необхідність політичного рішення держав Альянсу щодо зняття штучних обмежень, надання Україні озброєнь, зокрема і летальних, для оснащення Збройних Сил, інших структур сектору безпеки і оборони».

Секретар РНБО України заявив, що наша держава готова до подальшого розширення і поглиблення співпраці з НАТО та країнами Альянсу на двосторонній основі. Йдеться, зокрема, про надання державами НАТО експортних ліцензій на постачання товарів військового призначення до України, зокрема, летальної дії; участь іноземних партнерів у модернізації існуючих або спільне створення нових зразків озброєння і техніки для оснащення ЗС України з використанням технологій та комплектуючих західних виробників; досягнення українськими підприємствами стандартів Альянсу з виробництва оборонної продукції для участі у проектах щодо забезпечення потреб збройних сил держав-членів НАТО; надання консультативно-дорадчої допомоги з питань використання офсетних механізмів; захист інтелектуальної власності; створення центру з проведення сертифікації озброєння і військової техніки, які виготовляються українськими підприємствами відповідно до стандартів НАТО; інвестування у розвиток українського ОПК тощо.

«Україна була і залишається надійним партнером НАТО. Розвиток відносин особливого партнерства посилить нашу спільну безпеку, а майбутнє членство України в Альянсі стане запорукою миру і стабільності у Східній Європі і євроатлантичному просторі загалом», - підсумував О. Турчинов.


 

За участю Генерального секретаря НАТО Є. Столтенберга та Секретаря РНБО України О. Турчинова відбулося засідання Комісії Україна-НАТО

2951-bigГенеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов взяли участь у засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні послів країн-членів Альянсу.

Секретар РНБО України виступив з розгорнутою доповіддю про безпекову ситуацію на Сході Європи і варіанти її розвитку, протидію гібридній агресії Російської Федерації, а також поінформував про першочергові заходи, спрямовані на зміцнення безпеки України.

Секретар РНБО України назвав реваншистську політику Російської Федерації, спрямовану на відновлення свого регіонального і почасти глобального домінування, «головним чинником, що визначає дестабілізацію безпекової ситуації на Сході Європи і на континенті загалом».

У цьому контексті він акцентував на агресії Росії щодо України, зазначивши, що Росія методично перетворює Крим на потужну військову базу, а за час кровопролитної війни на Донбасі загинуло вже понад 10 300 осіб, з них понад 2 500 цивільних та понад 200 дітей. «Мирні міста України перетворені росіянами на полігон для випробування найсучасніших видів бойової техніки і озброєння», - наголосив О. Турчинов.

При цьому Секретар РНБО України зазначив, що «на Донбасі діють не повстанські формування, а російські збройні формування та окупаційна адміністрація РФ». За його словами, Російська Федерація розгорнула на окупованій території Донецької і Луганської областей потужне військове угрупування, яке є складовою 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу збройних сил РФ.

«Росія створює потужну військову інфраструктуру вздовж кордону з Україною і може розпочати широкомасштабні бойові дії проти нашої держави за наказом з Кремля у будь-який момент. Причому рішення Путіна не залежатиме від дій України. Навпаки, набагато більш важливим чинником для започаткування зовнішньополітичних та військових авантюр РФ є розвиток внутрішньополітичної ситуації у Росії», - сказав О. Турчинов, додавши, що швидко зростає загроза і для держав-членів НАТО.

Секретар РНБО України подякував союзникам за послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, зазначивши, що вкрай важливим є зміцнення міжнародної коаліції на підтримку України та недопущення зняття санкцій з РФ до повного відновлення територіальної цілісності нашої держави.


 

Хартія про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №43/2017 Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017- 2020 роки

Указ Президента України від 8 квітня 2017 року №103/2017 «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2017 рік»


   Уряд України затвердив положення про Урядовий офіс з європейської та євроатлантичної інтеграції

Flags-bigОсновними завданнями Урядового офісу є організаційне, експертно-аналітичне, інформаційне забезпечення діяльності у сферах європейської та євроатлантичної інтеграції Кабінету Міністрів України, Прем'єр-міністра України та Віце-прем'єр-міністра України, до компетенції якого віднесено питання європейської та євроатлантичної інтеграції, зокрема щодо координації діяльності органів виконавчої влади з розроблення та здійснення заходів, спрямованих на виконання:

Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі — Угода), інших міжнародних договорів України з питань європейської інтеграції і домовленостей між Україною та ЄС;

річних національних програм в рамках Комісії Україна — НАТО (далі — національні програми Україна — НАТО), рішень Комісії Україна — НАТО у рамках Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору та Декларації про її доповнення, інших міжнародних договорів між Україною та НАТО та уповноваженими органами НАТО.

Повний текст постанови КМУ - http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250334224.

 


    Виступ Президента України під час загальних дебатів 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН

 

PrUN-tmb-270x180Вельмишановний пане Президенте,

Ваші високоповажності,

Пані та панове,

Від імені України я щиро вітаю поважного пана Мирослава Лайчака з обранням Президентом 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Пане Президенте, Україна повністю підтримує всі шість пріоритетів, визначених Вами на наступну сесію і готова сприяти Вам у ваших благородних зусиллях.

Чимало має бути зроблено, щоб втілити в реальність наше спільне бачення світу – мирного, процвітаючого та рівного.

Виток насильства продовжує зачіпати все більше і більше країн та регіонів.

Транснаціональний тероризм, використання сили в міжнародних відносинах, розповсюдження зброї масового знищення, криза біженців, бідність, порушення прав людини та вразливість довкілля, лише декілька з тих викликів, які стоять перед нами.

Масштаб викликів вимагає нашої рішучої та спільної відповіді.

Час діяти, і ми маємо дуже вузьке вікно можливостей, щоб уникнути сповзання в безповоротний хаос.

Організація Об'єднаних Націй має бути на вістрі цього процесу.

Україна завжди виступала за необхідність реформування ООН з тим, щоб Організація відповідала вчасно та адекватно на більшість невідкладних глобальних викликів.

У цьому зв'язку, ми вітаємо зусилля, які Генеральний Секретар з першого дня свого обрання докладає для розробки і реалізації повноцінного та всеохоплюючого порядку денного реформування ООН.

Так само ми вітаємо і підтримуємо ініціативу Сполучених Штатів щодо просування ефективної і цілеспрямованої реформи Об'єднаних Націй.

Всеохоплююча реформа Ради Безпеки давно уже назріла.

Сподіваємося, що 72-а сесія Генеральної Асамблеї сповістить про новий етап у міжурядових переговорах стосовно програми реформи Ради Безпеки.

Пане Президенте,

Дозвольте скористатися з цієї нагоди та чітко заявити, що ми, в Україні, не можемо не погодитися із закликом поважати та гарантувати суверенітет у глобальному вимірі.

Цей висновок, що як ніколи на часі, було справедливо проголошено вчора з цієї трибуни.

Коли засновувалася ООН, вона задумувалася для того, щоб підтримувати мир та безпеку у світі на основі принципів поваги до суверенітету та цілісності кордонів.

Нації-засновниці, серед яких була і Україна, прагнули убезпечити світ, де поважають суверенне право вільного вибору.

Це той принцип, на сторожі якого мали бути п'ять постійних членів Ради Безпеки в ім'я сталого миру та безпеки.

Це саме той принцип, який так безцеремонно порушила проти моєї держави одна країна з цієї п'ятірки.

Це саме той принцип, який ми маємо повернути всіма засобами та інструментами, що є в наших руках.

І Україна – це саме те місце для інвестування у цю благородну справу в ім'я сталого миру та безпеки.

Це те, за що мільйони українців боряться з початку російської агресії в 2014 році в Криму і на Донбасі.

Трирічна війна з Росією – це 10 тисяч вбитих, 7% окупованої української території, 20% української економіки – захопленої, знищеної чи просто вкраденої.

Однак, найбільш страшним у цій ситуації є те, що Кремль свідомо обрав тактику посилення людських страждань.

Окупований кримський півострів, відповідно до правозахисників, уже перетворився на територію репресій.

Хто наважиться не погодитися з Кремлем, ризикує своєю свободою і навіть життям.

Українці та кримські татари зазнають арештів навіть через публікацію в соцмережах, або, як це сталося у випадку кримського фермера Володимира Балуха в грудні 2016 року – за вивішування українського національного прапора на приватному будинку.

Тривають переслідування лідерів Меджилісу – представницького органу кримських татар, чия діяльність заборонена російською окупаційною владою.

Лише тиждень тому, Ахтем Чийгоз, заступник глави Меджилісу, був засуджений до 8 років ув'язнення за виступ проти російської окупації.

Інший заступник глави Меджилісу, Ілмі Умеров, який має серйозні проблеми зі здоров'ям, перебуває під домашнім арештом, і йому заборонено покидати Крим для лікування.

Росія безцеремонно порушує Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 71/205 «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».

Вона продовжує ігнорувати усі заклики Управління Верховного комісара з прав людини забезпечити відповідний та безперешкодний доступ до Криму для міжнародних моніторингових місій з прав людини.

Кремль не виконує також тимчасові запобіжні заходи, визначені Міжнародним Судом ООН.

Міжнародний Суд зажадав від Росії утримуватися від збереження чи накладення нових обмежень на можливість кримськотатарської громади зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджиліс, і забезпечити право українських громадян на навчання українською мовою.

Така неповага Росії до міжнародних зобов'язань мусить отримати належну відповідь з боку міжнародної спільноти.

Міжнародна спільнота має уважно відстежувати ситуацію в Криму, щоб попередити новий геноцид проти кримських татар та українців, інспірований сучасними поборниками сталінської тоталітарної ідеології.

Я розраховую на підтримку вашими делегаціями ініціатив України щодо забезпечення дотримання прав людини в тимчасово окупованому Криму, зокрема наступної відповідної резолюції ГА ООН.

Ми маємо посилити міжнародний режим деокупації Криму.

Той факт, що на найвищому міжнародному рівні – Генеральній Асамблеї ООН – Росія визнана окупаційною державою доводить, що ми на правильному шляху.

Настав час створити міжнародну групу друзів українського Криму для координації наших спільних кроків та дій.

Ми розраховуємо на скоординовану та цілеспрямовану підтримку наших міжнародних партнерів.

Мілітаризація Криму є ще одним безпековим викликом, який зачіпає всю Південну та Східну Європу, а також Північну Африку та Близький Схід.

Україна рішуче засуджує численні військові навчання, які проводяться в Криму, а також біля кордонів України, особливо «Захід – 2017».

Разом із нашими сусідами і партнерами ми закликаємо Росію забезпечити повну відповідність її дій до зобов'язань в рамках Віденського документа ОБСЄ та інших міжнародних правил, що регулюють військову діяльність.

Стан дотримання прав людини та безпекова ситуація на Донбасі є не менш драматичною, ніж в Криму.

Цього року Україна ініціювала три значні спроби започаткування режиму припинення вогню – з нагоди Великодня, збору врожаю та шкільне перемир'я. Однак, російські окупаційні війська та їхні маріонетки знов їх всі порушили.

У порушення Мінських домовленостей Росія продовжує направляти регулярні сили та постачати важке озброєння та боєприпаси окупаційним військам на території окремих районів Донецької та Луганської областей.

Вона безцеремонно відкидає встановлення постійного контролю ОБСЄ над кордоном між Україною та Росією.

Питання звільнення заручників у рамках Мінського процесу зайшло в глухий кут.

Список українських заручників на Донбасі постійно зростає. Люди викрадаються навмисно. Єдиною їхньою провиною є проукраїнська позиція.

Ми пам'ятаємо про 16-річного Степана Чубенка, який був вбитий п'ятьма пострілами в голову після того, як росіяни побачили його з українською стрічкою.

Інший приклад. 63-річний теолог з Донецька, Ігор Козловський, більш, ніж два роки, перебуває у в'язниці через неправдиві обвинувачення та позбавлений можливості спілкування зі своєю сім'єю та друзями.

Росія все ще утримує щонайменше 16 українських політв'язнів на своїй території.

Серед найбільш відомих – український режисер Олег Сєнцов та український журналіст Роман Сущенко.

Просто замисліться.

Крадіжка землі іншого народу ... викрадення людей ... ведення прихованої війни ... збиття цивільного літака ... поширення брехні по всьому світу – чи ця поведінка личить постійному члену Ради Безпеки?

Росія є не контрибутором міжнародної безпеки, а її найбільшою загрозою.

Сьогодні Росія, мабуть, єдина країна в світі, яка має конфлікт – гарячий, заморожений чи потенційний – майже з усіма сусідами.

Пане Президенте,

Головна проблема Донбасу в тому, що Україна та Росія прагнуть цілковито протилежного.

Україна хоче миру та відновлення суверенітету над своєю територією.

Росія хоче контролю над Україною і підриває всі зусилля, спрямовані на відновлення нашого суверенітету у рамках кордонів нашої держави.

Росія прагне обміняти мир в Україні на свободу України.

Україна ніколи не прийме таку домовленість. Не прийме її і міжнародна спільнота.

Нещодавні гібридні «миротворчі пропозиції» від Москви є ще одним прикладом справжніх амбіцій Росії, яка прагне легалізувати своїх маріонеток та заморозити конфлікт назавжди.

Ми вітатимемо будь-яку пропозицію, що принесе мир в нашу країну.

Переконані, що повноцінна миротворча операція ООН є єдиним ефективним рішенням для деескалації, захисту народу України та для наближення нас до політичного врегулювання.

Саме тому мандат миротворців повинен покривати усю окуповану територію, включаючи українсько-російський державний кордон.

Це обов'язкова умова.

Поки кордон використовується як ключовий шлях для постачання озброєння та особового складу на Донбас, доти не буде миру в моїй країні.

В основі цієї місії мають бути керівні принципи миротворчої діяльності ООН.

Одним з них є неупередженість миротворців. У такій місії нема місця для представників агресора. Вони не можуть бути її частиною за визначенням.

Наголошую, що будь-яке зловживання миротворчими інструментами ООН для закріплення наживи агресії є неприйнятним.

Якщо ми маємо можливість принести мир у серце Європи – то для цього повинні визначити правильні параметри.

Повноцінна міжнародна присутність може також допомогти нам впоратися зі зростанням терористичної діяльності на територіях, які зачепив конфлікт.

Терористичний компонент гібридної війни Росії проти України є чітко вираженим і став реальністю щоденного життя на Донбасі.

Три роки тому, світ був приголомшений збиттям в небі над Донбасом рейсу Малайзійських авіаліній MH 17 з 298-а людьми на борту.

Україна рішуче налаштована робити все можливе для притягнення до відповідальності усіх причетних до цього масового вбивства.

Тривають два розслідування – технічне та кримінальне.

Обидва виявили конкретні деталі.

Ті, хто стояв за цим жахливим злочином, прибули з Росії. Ракета була доставлена з Росії.

Смерть жертв рейсу МН17 на совісті Росії.

П'ять країн, що складають Спільну слідчу групу, вирішили притягнути до відповідальності винних за збиття МН17 у рамках нідерландської правової системи.

Цього року, Міжнародний Суд розпочав слухання у справі України проти Росії за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму (1999).

Ми сподіваємося, що рішення суду найвищої інстанції ООН допоможе притягнути Російську Федерацію до відповідальності за численні порушення міжнародного права та фінансування злочинів, скоєних з 2014 року.

Розраховуємо на підтримку та сприяння з боку усіх держав-членів ООН у цьому процесі.

Пане Президенте,

Протягом десятиліть, Україна була рішучим контрибутором до глобальної безпеки.

В ім'я миру та в обмін на безпекові гарантії, Україна віддала свій третій найбільший у світі ядерний арсенал.

Двадцять років потому в Україну вдерся той, хто обіцяв поважати та (якщо необхідно) захищати державні кордони України.

Тим не менш, ми залишаємося рішучими прихильниками глобального нерозповсюдження та роззброєння.

Саме тому, ми суворо засуджуємо ядерні випробування та багаторазові запуски балістичних ракет, здійснені Північною Кореєю.

Ми глибоко стурбовані постійним вилученням ресурсів, за рахунок першочергових людських потреб, задля підживлення ядерного арсеналу Пхеньяну, у поєднанні з серйозними порушеннями прав людини.

Ми рішуче виступаємо за посилення заходів, спрямованих на припинення незаконної діяльності Пхеньяну та повернення Північної Кореї у міжнародно-правове поле.

Водночас, дозвольте мені підтвердити заклик України до Ради Безпеки ООН провести детальне розслідування щодо розробки ядерних і ракетних програм Північної Кореї з метою виявлення будь-якої можливої зовнішньої допомоги Пхеньяну в цій сфері.

Ми висловлюємо наше найглибше занепокоєння у зв'язку з теперішньою ситуацією в Сирії.

Вважаємо, що повне виконання та дотримання слова і духу Женевського Комюніке 2012 року та Резолюції РБ ООН 2254 є безумовно необхідним для врегулювання конфлікту в тій країні.

Що привертає нашу особливу увагу у контексті цього кривавого конфлікту, то це використання Росією окупованого Криму як військового форпосту для проектування військової сили в Сирії.

У той час як там триває війна, велика кількість російського військового обладнання перевозиться до Сирії кораблями, що базуються в портах Криму.

Надзвичайно тривожно і те, що Африканський континент теж продовжує страждати від низки неврегульованих конфліктів.

Як непостійний член Ради Безпеки ООН, моя країна не шкодувала зусиль для підтримки Африканського континенту та збереження головних принципів міжнародного порядку – суверенітет, невтручання у внутрішні справи, верховенство права та мирне врегулювання спорів.

Як Голова Комітету, створеного Резолюцією Ради 2127, ми активно підтримували регіональні та міжнародні зусилля для стабілізації ситуації в Центральній Африканській Республіці.

З січня 2017 року Україна перебрала головування 1591 Комітету з питань Судану. Ми маємо твердий намір підтримати міжнародні зусилля з врегулювання конфлікту в Дарфурі.

Африканські країни може цілковито розраховувати на Україну як на надійного друга.

Пане Президенте,

Моя країна повністю віддана імплементації Порядку денного сталого розвитку 2030 та Цілей сталого розвитку.

Незважаючи на серйозні витрати на оборону, які сягають більше 5% ВВП, Україна продовжує здійснювати фундаментальну трансформацію - боротися з корупцією, просувати судову та правоохоронну реформи, впроваджувати децентралізацію, покращувати бізнес-можливості.

Півтора роки тому економічна ситуація в Україні була настільки складною, що ми могли лише мріяти про макроекономічну стабілізацію.

Тепер у нас є всі підстави заявити про економічне відновлення.

Серед ключових пріоритетів Порядку денного ООН у галузі розвитку 2030 в Україні – забезпечення сталого енергопостачання, забезпечення продовольчої безпеки, сприяння розвитку інновацій та стабільної інфраструктури, а також просування ефективної системи охорони здоров'я, доступної освіти та гідної праці.

Я впевнений, що жодна країна не в змозі самотужки досягти сталого розвитку без стійкого миру та безпеки.

Тому, зміцнення миру та сприяння посиленню безпеки має стати рушійною та об'єднуючою силою наших спільних зусиль з досягнення Цілей сталого розвитку.

Україна віддана нашим зобов'язанням відповідно до Паризької кліматичної угоди.

Наші наміри щодо цього питання дуже серйозні. Україна була першою європейською країною, яка віддала на зберігання свою ратифікаційну грамоту Організації Об'єднаних Націй.

Пане Президенте,

Організація Об'єднаних Націй завжди відігравала провідну роль у забезпеченні того, щоб злочини минулого ніколи не могли повторитися.

72-а сесія Генеральної Асамблеї співпадає з 85-тою річницею одного з найбільш смертоносного злочину ХХ століття – Голодомору.

Це був штучний голод в Україні в 1932-1933 роках, організований тоталітарним режимом Сталіна, який призвів до загибелі від 7 до 10 мільйонів українців.

Доктор Рафал Лемкін, автор Конвенції про запобігання та покарання злочину геноциду, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН в 1948 році, назвав знищення української нації «класичним прикладом геноциду».

Я закликаю держави-члени ООН прийняти власне історичне рішення про визнання Голодомору актом геноциду.

Пане Президенте,

Це час випробувань для усіх нас. Все більше людей гине у війнах та стихійних лихах. Істина затьмарена «пост-правдою». Світ знову поділений між тими, хто вірить, що свобода є необхідною, і тими, хто вважає свободу неважливою. Одна група прагне побудувати краще майбутнє. Інша – тягне нас у минуле. Настав час для тих, хто вірить у свободу, єдність. Настав час для свободи бути сильними, переконливими і переконаними. Давайте будемо такими!

Дякую за увагу.

 
Виноградівщина долучилася до всеобласного суботника Друк
Субота, 06 квітня 2019, 10:57

IMG 3402  IMG 34323

Шостого квітня на території Виноградівського району відбувався суботник, який проводили в рамках акції «За чисте довкілля».

IMG 3451  IMG 3462

До всеобласного суботника долучилися працівники райдержадміністрації, а також декількох установ та організацій району.

IMG 3494  IMG 3502

В рамках суботника вдалося очистити від сміття узбіччя доріг, що ведуть із Виноградова до сіл Онок та Велика Копаня, територію міського пляжу (біля моста через річку Тису), а також парк Перені та територію перед палацом Перені в місті Виноградів.

IMG 3482   IMG 3556

Варто зазначити, що на придорожніх  територіях,  що ведуть до сіл Онок і Велика Копаня, акція з очищення проводилася нещодавно. Дуже прикро, що за такий короткий час жителі та гості району встигли знову засмітити їх. Окрім того,  варто зазначити, що до суботника долучилося мало громадських активістів. За участь в акції дякуємо Сергію Волошину та Елісі Сідей , а також висловлюємо сподівання, що наступного тижня, в рамках районного суботника, до нашої справи долучиться більше небайдужих громадян.

IMG 3560  IMG 3568

Виноградівська РДА

 
Затверджено новий склад Громадської ради при Виноградівській РДА Друк
П'ятниця, 05 квітня 2019, 15:12

IMG 3355  IMG 3368

П'ятого квітня у читальному залі центральної районної бібліотеки відбулися установчі збори громадської ради при Виноградівській райдержадміністрації. Участь у засіданні взяв керівник апарату райдержадміністрації Ігор Вантюх.

На порядок денний установчих зборів було винесено два питання, а саме: про затвердження складу Громадської ради та обрання голови, заступника та секретаря Громадської ради.

Шляхом голосування представники громадських організацій затвердили новий склад Громадської ради, обрали головою Громадської ради при Виноградівський РДА Валерія Нєчаєва, заступника голови – Мілана-Миколу Чейпеша та секретаря Громадської ради – Евеліну-Марію Чонку.

В ході засідання членами Громадської ради обговорено ряд суспільно-важливих питань, а керівник апарату райдержадміністрації Ігор Вантюх наголосив на тому, що районна державна адміністрація й надалі готова на активну співпрацю для подальшого розвитку громадянського суспільства у Виноградівському районі.

IMG 3366  IMG 3370

Виноградівська РДА

 
В райдержадміністрації відбулося засідання районного міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей Друк
П'ятниця, 05 квітня 2019, 14:17

 337700  356432

П'ятого квітня під керівництвом виконуючої обов'язки голови райдержадміністрації Наталії Костелеби-Веремчук відбулося засідання районного міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей.

Участь у засіданні взяли: заступник голови райдержадміністрації Єва Данич, керівник апарату райдержадміністрації Ігор Вантюх та керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації.

Під час засідання штабу розглянуто питання щодо планування проведення літнього оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки протягом поточного року.

За результатами засідання прийнято відповідні рішення.

Виноградівська РДА

 
На Виноградівщині продовжують роботи із ремонту дороги Вилок-Виноградів-Велика Копаня Друк
П'ятниця, 05 квітня 2019, 13:47

IMG 3309  IMG 3327

Наразі підрядна організація приступила до виконання робіт із рестайлінгу дорожнього покриття в напрямку від села Підвиноградів до міста Виноградів.

Ремонт дороги відбувається за кошти державного бюджету. Роботи виконує підрядна організація ТОВ «ШБУ-77».

IMG 3328  IMG 3329

Виноградівська РДА

 
Питання проведення суботника на території району обговорили на робочій нараді Друк
П'ятниця, 05 квітня 2019, 13:22

09987654  56743221

П'ятого квітня під керівництвом виконуючої обов'язки голови райдержадміністрації Наталії Костелеби-Веремчук відбулася нарада про проведення всеобласного суботника на території району.

В ході наради Наталія Костелеба-Веремчук зазначила, що на виконання розпорядження голови ОДА «Про благоустрій населених пунктів, проведення акції "Закарпаттю-чисте довкілля", місячника "Чисті узбіччя" та встановлення єдиного санітарного дня з очищення території області» з початку березня по всій території району проводиться акція „Чисте довкілля Виноградівщини». Також вона зазначила, що завтра, шостого квітня 2019 року, на всій території району відбудеться всеобласний суботник. Окрім того, під час наради визначено напрямки очистки території району.

За наслідками наради виконуюча обов'язки голови райдержадміністрації дала ряд відповідних доручень.

Виноградівська РДА

 
<< Початок < 1 2 3 5 7 8 9 10 > Кінець >>

Сторінка 5 з 227

Виноградівщина

Райдержадміністрація

Поточна діяльність

Послуги

Публічна інформація

Звернення громадян

Прес-центр

president baner

anons_3

drv_baner

mdz baner

library

rajrada

rajvo

M2 UA RU 300x84

ee-banner 

fmap 1

dsvv

gadjacha linija

1111111111111

baner ghestova mova 

petition1 

1111111111111 copy

11111
Голова Виноградівської районної державної адміністрації
РУСАНЮК МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
 
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВИБОРЦІВ!
 
original-3498738506
 
 
images
 
konstytucia
ogoloshennya
pidrozdily
kultura
stktor turizmu
apk
dpi
rcsssdm
justycia 2 copy
upszn
stat
golovderzhsluzhba
rkmr
rcz copy
dkz
terinspect praci
pfu
lishosp
eco
365
korupcia
 

bvpd

Flaer Patronat 1 - -400x842

 

soc reklama

2019
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Слідкуйте за нами на Facebook!
social facebook box blue

Хто зараз на сайті

На даний момент 58 гостей на сайті
1joomla.ru picma.ru mamentyev.ru
© 2005 - 2018 ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Адреса: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, площа Миру, 5
тел./факс: (03143) 2-33-50    e-mail: vinrda@ukrpost.ua
При використанні матеріалів - обов'язкове посилання на джерело!
Карта сайту