У Виноградівській райдержадміністрації засідала Державна надзвичайна протиепізоотична комісія Друк
Вівторок, 29 січня 2019, 16:35

IMG 9514232  IMG 9511

29 січня під керівництвом заступника голови Виноградівської райдержадміністрації Єви Данич відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Виноградівській районній державній адміністрації.

В ході засідання розглянуто два питання, а саме: про стан виконання заходів з профілактики сказу на території Виноградівського району та про затвердження плану комплексних заходів щодо ліквідації сказу в мисливських угіддях Виноградівського району Закарпатської області  (урочище «Дубки» обх. № 1 с. Онок).

Начальник Виноградівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Степан Барзул інформував, що проводиться клінічний огляд та карантинування тварин, які покусали людей чи тварин, своєчасно повідомляються медичні установи про результати нагляду. З початку 2019 року щеплено проти сказу 499 голів собак та 97 голів котів. В Закарпатську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби з початку року направлено матеріал для виключення сказу від 10 лисиць відповідно до плану протиепізоотичних заходів для дослідження на сказ. Згідно звіту про результати дослідження патологічного матеріалу Закарпатської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби,  в пробі головного мозку лисиці, доставленому 25 січня 2019 року, з мисливського угіддя Виноградівського району  (урочище «Дубки» обх. № 1 с. Онок), люмінісцентна мікроскопія позитивна, лабораторно підтверджено сказ.

За наслідками засідання комісія вирішила: взяти інформацію доповідаючих до відома; оголосити неблагополучною зоною по сказу мисливські угіддя Виноградівського району Закарпатської області РО УТМР урочище «Дубки» обх. № 1 с. Онок і ввести карантинні обмеження з 29 січня 2019 року; затвердити план комплексних заходів щодо ліквідації сказу в мисливських угіддях Виноградівського району Закарпатської області РО УТМР урочище «Дубки» обх. № 1 с. Онок.

Виноградівська РДА