Професійна орієнтація в державній службі зайнятості Друк
Понеділок, 25 березня 2013, 11:11

У сучасному світі найрізноманітніших професій, коли вимоги до працівників швидко змінюються, і багатьом з них багато разів доводиться вирішувати проблему розширення та підвищення своєї професійної компетенції або переходу до нової сфери діяльності, профорієнтація виступає необхідною зв’язуючою ланкою між людиною, системою професійної підготовки і роботодавцем.

Чому одній людині дається все легко та просто, інші виконують роботу з напруженням сил, затрачуючи масу енергії?

Коли людина потрапляє на „своє” робоче місце, то виграє і вона сама, найбільш повно реалізуючи свій особистий потенціал, і суспільство, отримуючи від робітника максимальну віддачу. Якщо ж вибір зроблено невірно, то для працівника це означає – невиправдані затрати сил, коштів і часу на здобуття „непідходящої” спеціальності, труднощі при працевлаштуванні і в процесі майбутньої роботи. А суспільство через такі хиби несе збитки від нераціонального використання коштів на професійне навчання, нестачі кадрів одних спеціальностей і надлишку інших.

Професійна орієнтація виступає як пріоритетний напрямок у формуванні активної політики зайнятості, досягненні продуктивної зайнятості населення. Постійно діюча система допомоги населенню у виборі професії, одержанні спеціальності і працевлаштуванні, дозволяє найбільш повно узгодити інтереси і можливості людини з потребами суспільства.

Професійна орієнтація у державній службі зайнятості спрямована сьогодні на активізацію дій самої людини у вирішенні індивідуальних проблем зайнятості та має на меті сприяти громадянам, які звертаються до державної служби зайнятості, в отриманні в оптимально стислі терміни підходящого місця роботи відповідно до їх особистих інтересів, потреб роботодавців та вимог ринку праці. У зв’язку з цим центри зайнятості вирішують такі завдання:

- сприяння оптимальному вибору або зміні людиною сфери трудової діяльності (професії) відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я та з урахуванням потреб ринку праці;

- надання громадянам інформаційної та консультативної допомоги щодо свідомого вирішення питань власної зайнятості; - надання психологічної підтримки особам з метою їх соціальної, психологічної та професійної адаптації на ринку праці, сприяння підвищенню особистої конкурентноздатності та професійної мобільності;

- допомога роботодавцям у підборі кваліфікованих кадрів за їх вимогами;

- популяризація в суспільстві профорієнтаційних знань, ознайомлення населення з актуальними на ринку праці професіями тощо. Громадяни мають можливість отримати інформаційні та консультаційні послуги, пройти профвідбір перед направленням на профнавчання або на співбесіду до роботодавця.

Групові консультації, семінари та тренінги надають можливість ознайомитися зі станом ринку праці, особливостями працевлаштування, законодавством про зайнятість, змістом професій, шляхами й можливостями професійного навчання, відкриття власної справи, навчитися правильно шукати роботу, проходити співбесіду у роботодавця тощо.

У процесі сприяння вибору нової професії та профілю професійного навчання профконсультант служби зайнятості:

- проводить співбесіду з метою з’ясування професійних інтересів і прагнень клієнта;

- надає поглиблену інформацію про зміст, умови праці та вимоги, що висуває професія до працівника; 

- за згодою людини може провести профдіагностичну консультацію із застосуванням сучасних методів тестування з метою визначення рівня розвитку професійно-важливих якостей;

- надає рекомендації щодо вибору або зміни професії.

Сучасна економіка України вимагає як фахівців з наявністю високого рівня освіти та кваліфікації, так і висококваліфікованих робітничих кадрів. Адже висока кваліфікація працівника означає, що продукція, виконана робота і надана послуга будуть відповідної якості, отже знайдуть збут. Державна служба зайнятості надає різноманітні кадрові послуги й роботодавцям.

Одним з напрямків роботи служби зайнятості з роботодавцями є спектр послуг з організації та проведення професійного відбору необхідних працівників відповідно до особливостей певного виробництва, вимог роботодавця. Проведення професійного відбору обумовлене необхідністю отримання прогностичної оцінки відповідності наявних професійних і індивідуальних особливостей людини вимогам певної професійної діяльності або профнавчання. При діагностуванні визначаються наступні професійно-важливі якості людини: швидкість реакції, особливості уваги, стабільність емоційних процесів, сила та витривалість нервової системи, а також інші ділові якості, що визначаються роботодавцем.

Для допомоги роботодавцям у підборі кваліфікованих кадрів служба зайнятості організує персональні зустрічі та проведення співбесід з претендентами на вакантні посади. Якщо роботодавцю необхідно у короткий термін підібрати кадри, центри зайнятості організують та проведуть міні-ярмарки вакансій, презентації професій та підприємств, де роботодавець зможе особисто підібрати працівників на вакантні посади, організувати профорієнтаційні екскурсії на підприємства для випускників шкіл з метою мотивації молоді до вибору актуальних професій.

 

Катерина Бобик, начальник відділу

активної підтримки безробітних Виноградівського РЦЗ

 

Виноградівщина

Райдержадміністрація

Поточна діяльність

Послуги

Публічна інформація

Звернення громадян

Прес-центр

president baner

anons_3

drv_baner

mdz baner

library

rajrada

rajvo

M2 UA RU 300x84

ee-banner 

fmap 1

dsvv

gadjacha linija

1111111111111

baner ghestova mova 

petition1

11111
Голова Виноградівської районної державної адміністрації
РУСАНЮК МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
konstytucia
ogoloshennya
pidrozdily
kultura
stktor turizmu
apk
dpi
rcsssdm
justycia_2
upszn
stat
golovderzhsluzhba
rkmr
dkz
dkz
terinspect praci
pfu
lishosp
eco
365
korupcia
 

bvpd

Flaer Patronat 1 - -400x842

 

soc reklama

2018
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Слідкуйте за нами на Facebook!
social facebook box blue

Хто зараз на сайті

На даний момент 86 гостей на сайті
1joomla.ru picma.ru mamentyev.ru
© 2005 - 2017 ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Адреса: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, площа Миру, 5
тел./факс: (03143) 2-33-50    e-mail: vinrda@ukrpost.ua
При використанні матеріалів - обов'язкове посилання на джерело!
Карта сайту