Районна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення Друк
Середа, 16 листопада 2016, 08:15

 Бюро правової допомоги

З 1 вересня на Закарпатті запрацювало 13 бюро правової допомоги, які підпорядковані трьом місцевим центрам з надання БВПД – Ужгородського, Мукачівського та Хустського. Ці структурні підрозділи покликані надавати безоплатну правову допомогу, юридичні консультації та роз'яснення, доступ до електронних сервісів Мін’юсту кожному, хто цього потребує.

pravova-dopomoga

           Основними завданнями Бюро правової допомоги є:

правопросвітництво у територіальних громадах;

надання безоплатної первинної правової допомоги;

забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги;

надання безоплатної вторинної правової допомоги (крім захисту);

забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

А також реалізовується пілотний проект в частині прийому та видачі документів щодо державної реєстрації громадських формувань.

Отримати безоплатну правову допомогу жителі Виноградівщини можуть з понеділка по п»ятницю з 9.00 до 18.00 за адресою:

м.Виноградів, пл.Миру 3, каб. 115, тел. (03143) 2-64-56.


 

 

Рішення МКМРfemida

Протоколи МКМР

Рекомендації МКМР

План роботи Виноградівської районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення на 2015 рік

План роботи Виноградівської районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення на 2013 рік


Розпорядження голови районної державної адміністрації від 02.12.14 № 357 "Про районний план заходів з проведення у 2014 році Всеукраїнського тижня права"

План проведення Всеукраїнського тижня права

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Актуальні питання щодо запобігання поширення ВІЛ інфекції/СНІД обговорено на відкритому засіданні МКМР

Оголошення про проведення конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, у Закарпатській області

З метою створення належних умов для набуття широкими верствами населення правових знань та навичок у їхньому застосуванні та напередодні професійного свята – Дня юриста, за сприянням Виноградівської районної державної адміністрації з 1 по 5 жовтня проводився «Тиждень правових знань.


 У райдержадміністрації відбулося засідання РМКМР з правової освіти населення

IMG 400430 червня, за дорученням першого заступника голови райдержадміністрації Наталії Костелеби-Веремчук, відбулося засідання РМКМР з правової освіти населення, яке розпочав відповідальний секретар комісії, начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Олександр Кіш.

Після чого про формування правової освіти та правової культури молоді через мережу правових гуртків, клубів правого спрямування, створених при навчальних закладах інформував юрисконсульт управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Володимир Богля.

Стосовно профілактики ВІЛ СНІДу у молодіжному середовищі інформував завідувач кабінетом «Довіри» Виноградівської районної лікарні Василь Королевич.

Про заходи спрямовані на формування податкової культури серед дітей та молоді інформував завідувач сектору обслуговування платників податків Виноградівської ОДПІ Віталій Скоблей.

На завершення засідання комісії головний спеціаліст юридичного відділу апарату райдержадміністрації Валентина Клецька ознайомила присутніх з рекомендаціями Закарпатської обласної МКМР за підсумками діяльності районних МКМР у 2015 році.

За наслідками засідання комісії прийнято відповідні рішення та надано рекомендації щодо вдосконалення обговорюваних напрямків роботи.


 Правоосвітні заходи в рамках Всеукраїнського тижня права

image1010У четвер, 9 жовтня, в рамках проведення Всеукраїнського тижня права,  спеціалісти Виноградівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації провели  для  учнів  Виноградівської ЗОШ №2  навчальну лекцію на тему „ Права та обов’язки дитини”.

В заході взяли участь учні четвертих, п’ятих та сьомих класів  навчального закладу. Учасники заходу  обговорили законні права та основні обов’язки неповнолітніх. Особливу увагу наголошено на потребі дотримання учнями загальних правил поведінки, усвідомлення ними негативних наслідків вчинення правопорушень. Також учнів ознайомлено з основним Законом України – Конституцією України, проведено ігри відповідної тематики та  наглядно представлено відеоматеріал.


Працевлаштування молоді на перше робоче місце

pic 06.02.12 1Держава гарантує працездатній молоді рівне з іншими громадянами право на працю.

Працездатній молоді – громадянам України віком від 15 до 28 років після закінчення або припинення навчання у загальноосвітніх, професійних навчально-виховних і вищих навчальних закладах, завершення професійної підготовки і перепідготовки, а також після звільнення зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби надається перше робоче місце на строк не менше двох років.

Молодим спеціалістам – випускникам державних навчальних закладів, потреба в яких раніше була заявлена підприємствами, установами, організаціями, надається робота за фахом на період не менше трьох років.

Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 992 від 22.08.1996.

Детальніше...


Особливості правового статусу працівника з інвалідністю

disability wheelchair officОдним з основних нормативних актів, спрямованих на соціальний захист інвалідів в Україні, є Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII (далі — Закон № 875).

Відповідно до статті 1 Закону № 875 інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України, законами України та міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Порядок, умови та критерії встановлення інвалідності визначено Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317 (далі — Постанова № 1317, Положення № 1317). Згідно із Положенням № 1317 інвалідність установлюють проведенням медико-соціальної експертизи, яку проводять медико-соціальні експертні комісії (далі — МСЕК), що перебувають у віданні Міністерства охорони здоров'я України. Положення про МСЕК затверджено Постановою № 1317.

 Детальніше...


Робочий час та час відпочинку неповнолітніх

robotaКоли людина влаштовується на роботу, її, зрозуміло, цікавитиме, скільки часу їй доведеться працювати. Боротьба за зменшення робочого часу тривала протягом кількох століть. Якщо в ХУІІ-ХУІІІ ст. робочий день, як правило, тривав 12-14 годин, то поступово його тривалість за вимогами працівників, а також завдяки підвищенню продуктивності праці зменшувалася. Нині в більшості країн світу тривалість робочого дня не перевищує 8 годин. Крім того, сьогодні в більшості держав визначають не тривалість робочого дня, а граничну тривалість робочого тижня.

Законодавством України чітко встановлено межі робочого часу неповнолітніх. Для осіб у віці від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень. Тобто не більше 7 годин на день при 5-денному робочому тижню і 6 годин при 6-денному. Працівники віком 15-16 років, а також учні 14-15 років, що працюють під час канікул, можуть працювати по 24 години на тиждень. Тривалість робочого дня для таких осіб не може перевищувати 4 години на день при 6-денному робочому тижню і дорівнювати 5 годинам при 5-денному. Дещо іншим є робочий час для неповнолітніх, які працюють протягом навчального року. Тривалість їх робочого часу не повинна перевищувати половини відповідних максимальних норм скороченого робочого часу. Тобто, якщо працівнику 17 років і він працює під час навчання, то тривалість його робочого часу має бути не більшою 18 годин на тиждень ( максимально допустима для його віку 36 годин, відповідно половина – 18 годин ).

Детальніше...


Чи виплачується грошова компенсація при переведенні працівника на іншу посаду?

perevedennya-na-inshu-posaduЯкщо нема факту звільнення працівника, грошова компенсація за невикористані відпустки при його переведенні на іншу посаду не виплачується. Тоді працівникові надається щорічна відпустка тривалістю пропорційно відпрацьованому часу на кожній посаді.

Інакше вирішується питання виплати грошової компенсації за невикористані відпустки у разі переведення працівника на інше підприємство.

Згідно з частиною третьою статті 24 Закону № 504 у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток за його бажанням перераховується на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.

Статтею 9 Закону № 504 визначено, що якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи.

Детальніше...


Чи повинно підприємство, при проходження практики, здійснити запис в трудовій книжці?

zapis-u-trudovy-knizhts-nazva-profes-1«Чи повинно підприємство, при проходження практики, здійснити запис в трудовій книжці?» Територіальна державна інспекція з питань праці у Закарпатській області повідомляє наступне.

Відповідно до ст.48 КЗпП України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів. Трудові книжки ведуться також на позаштатних працівників при умові, якщо вони підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Працівникам, що стають на роботу вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п'яти днів після прийняття на роботу.

До трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться.

Детальніше...


День Перемоги

92Соціальний захист ветеранів війни, які в роки Другої світової війни захистили людство від фашизму, дітей війни та ветеранів праці, які в тяжкі повоєнні роки відбудовували Україну є обов'язком, невід'ємною частиною соціальної політики нашої держави. В умовах соціально-економічної кризи забезпечення гідного рівня життя та вшанування цих людей набуває ще більшої гостроти та актуальності.

З нагоди свята Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років соціальним захистом населення Виноградівської РДА проведена необхідна робота для забезпечення виплати разової грошової допомоги до 5 травня інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

У цьому році Уряд ухвалив рішення збільшити розміри разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань. Розмір зазначеної допомоги збільшився на 7 % у порівнянні з минулим роком. Зокрема, інваліди війни І групи отримають допомогу на 160 гривень вищу, ніж у 2013 році.

Детальніше...


Спрощення процедури державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

14855-39901З 12 лютого 2014 року вступив в дію новий Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, який в ряді випадків простив процедуру реєстрації. Зокрема, новими правилами спрощується система державної реєстрації прав, похідних від права власності – ренда, іпотека. Так, донедавна, щоб провести державну реєстрацію змін, що виникають з права оренди чи іпотеки, необхідно було спочатку ровести державну реєстрацію права власності та права оренди. І тільки після виконання цих дій проводилась державна реєстрація відповідних мін. Відповідно до оновленого порядку, передбачається можливість реєстрації таких змін без обов'язкової реєстрації права власності, якщо таке раво було зареєстровано до 1 січня 2013 року. Позитивним є запровадження процедури видачі свідоцтва про право власності взамін трачених/зіпсованих державних актів на землю та свідоцтв про право власності.

Детальніше...


Особливості виконання рішень про конфіскацію майна

al06 bВідповідно до статті 41 Конституції України, яка є нормою прямої дії, конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених Законом. Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження».

Статтею 64 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено:
1.Майно, що підлягає конфіскації, вилучається;
2.Реалізація конфіскованого майна здійснюється в порядку, встановленому цим Законом;
3.Порядок подальшого розпорядження конфіскованим майном, не реалізованим у порядку, визначеному статтею 62 цього Закону, та майном, яке не підлягає реалізації, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Детальніше...


Розмір нарахування авансу

21"В якому розмірі повинен нараховуватись аванс?"

Виходячи з вимог ст.115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, установлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, і не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Як зазначено в ч. З ст. 115 КЗпП, розмір заробітної плати за першу половину місяця має бути не менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. Отже, у загальному випадку розмір заробітної плати за першу половину місяця (далі – аванс), має бути не менше 50 % тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. У цьому випадку йдеться про розмір заробітної плати за першу половину місяця, і фактично відпрацьований час визначається також за першу половину місяця, тобто за 15 календарних днів. Дата виплати авансу в цьому випадку на розмір авансу не впливає.

Детальніше...


Чи знаєте Ви про своє право на відпустки

3977102 1Основними нормативно-правовими актами, які регулюють на сьогоднішній день питання надання відпусток найманим працівникам, які працюють на підприємствах, установах, організаціях чи фізичних осіб-підприємців на території України є Кодекс Законів про працю та Закон України «Про відпустки».

Згідно вищезазначених нормативних документів право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи. Також нарівні з громадянами України право на відпустки мають іноземці та особи без громадянства, які працюють в Україні. Слід зазначити, що однією з гарантій для працівників при наданні відпусток є та, що на період відпустки зберігається місце роботи (посада).

Детальніше...


Чому правила внутрішнього трудового розпорядку є необхідними

file 34Нерідко вважають, що правила внутрішнього трудового розпорядку – це аркуш паперу, на якому зазначено дані про початок роботи, перерву на обід та кінець робочого дня у підприємствах, установах, організаціях різних форм власності. Зазвичай такий аркуш вивішують на видному місці в офісі для ознайомлення працівників з графіком роботи. Та це лише витяг з правил. Самі правила аж ніяк не можуть вміститися на одному аркуші паперу, якщо їх надрукувати навіть найдрібнішим шрифтом.

Правила внутрішнього трудового розпорядку – це розроблений роботодавцем у встановленому порядку документ, який регламентує організацію праці за допомогою якого підприємство забезпечує дотримання трудової дисципліни та нормативну поведінку працівників. Напевно, є необхідність нагадати, що будь-які правила з організації праці є службовими документами, в яких викладаються норми, настанови або вимоги, що регламентують певний порядок якихось дій, поведінку, тощо.

Детальніше...


Заборгованість з виплати належних коштів при звільненні

trudova-knyzhkaНа адресу Територіальної державної інспекції з питань праці у Закарпатській області надходить велика кількість звернень, в яких піднімається питання заборгованості з виплати належних коштів при звільненні, з приводу чого роз’яснюємо таке.

Під час проведення документальних перевірок державними інспекторами праці вивчаються питання дотримання процедури звільнення працівника з роботи, зокрема, видача наказу про звільнення із зазначенням підстав звільнення у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства і з посиланням на відповідну статтю, пункт закону; проведення виплати працівнику усіх належних йому від підприємства, установи, організації грошових коштів у день звільнення, тобто виплата «розрахункових» коштів; видача належно заповненої трудової книжки в день звільнення.

Детальніше...


gramota

Виноградівська районна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення нагороджена грамотою Закарпатської обласної МКМР з правової освіти населення за ІІ місце у огляді-конкурсі серед районних та міських МКМР на кращу організацію діяльності районних (міських) міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення у 2013 році.

 

 

 

 

 

 

 


Умови дострокового виходу на пенсію жінок

23695590Відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», що набув чинності з 1 жовтня 2011 року, жінкам підвищено пенсійний вік. Однак для певних категорій жінок згідно з чинним законодавством збережено право дострокового виходу на пенсію.

Згідно ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) право на пенсію жінки 1959 року народження мають по досягненню такого віку: 57 років 6 місяців - які народилися з 01 січня 1959 року по 31 березня 1959 року; 58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року; 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 грудня 1959 року.

Детальніше...


Право на додаткові відпустки за шкідливі умови праці

10349Щорічна додаткова відпустка із шкідливими і важкими умовами праці тривалістю до 35 календарних днів надається працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих чинників, за Списком виробництв, цехів, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України.

Список виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку згідно з додатком №1, затверджено постановою Кабінетом Міністрів України від 17.11.97р. №1290 (в редакції постанови від 13.05.2003р. №679). Порядок застосування цього Списку затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.98р. №16, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.98р.за №57/2497.

Детальніше...


Зміни до Податкового кодексу України з 01.01.2014 року

0686442З 1 січня 2014 року набере чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 р. №657– VІІ, який значно полегшить умови започаткування та ведення бізнесу.

З нового року новозареєстрований суб’єкт господарювання може бути добровільно зареєстрований платником ПДВ чи єдиного податку одразу після його державної реєстрації в автоматичному режимі без відвідування органу Міндоходів. Реєстрацію новозареєстрованого суб’єкта господарювання платником єдиного податку орган Міндоходів повинен провести протягом 2 робочих днів з дня отримання заяви від такого суб’єкта або від держреєстратора, а платником ПДВ – з бажаного дня, зазначеного платником у його заяві, або протягом 5 робочих днів від дати надходження заяви, якщо в ній не зазначено бажаний день.

Детальніше про Зміни до Податкового кодексу України з 01.01.2014р.


Міндоходів не перевірятиме малий та середній бізнес у 2014 році

1367322242 minzdohТакої домовленості було досягнуто під час зустрічі міністра доходів і зборів Олександра Клименко з представниками малого і середнього бізнесу у середу у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні ми прийняли рішення, на 2014 рік ми підемо назустріч одне одному і запровадимо мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу", - сказав Клименко.

При цьому він зазначив, що за два роки дії мораторію надходження до бюджету від сплати податків малим та середнім бізнесом зростають, збільшується й кількість підприємців.

За словами міністра, середній та малий бізнес не має великих ризиків зі сплати податків, його представники сумлінно виконують зобов'язання зі сплати податків.

"Тому мораторій - це не поступка міністерства, а спільне досягнення. І я буду задоволений, якщо це спільне досягнення буде 10-20 років", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, мораторій на перевірки малого і середнього бізнесу було запроваджено два роки тому на перехідний період для здійснення змін у податковій сфері - впровадження нових правил спрощеного оподаткування та інших законодавчих змін.


Про діяльність Виноградівської районної міжвідомчої координаційно методичної ради з правової освіти населення за 2013 рік

zvit mkmrРобота по правовій освіті населення протягом 2013 року здійснювалась відповідно до Конституції України, Національної програми правової освіти населення, затведженої Указом Президента України від 18. 10. 2001р. № 992 / 2001, Програми правової освіти населення у Виноградівському районі на 2012 - 2015 роки, схваленої розпорядженням голови Виноградівської районної державної адміністрації від 25.11.11 № 430, затвердженої рішенням Виноградівської районної ради від 10.01.12 № 173.

Засідання Виноградівської РМКМР проводяться згідно плану роботи РМКМР на 2013 рік, який затверджено рішенням №2 РМКМР з правової освіти населення 27.02.13. На засіданнях РМКМР визначаються форми і методи проведення право роз’яснювальної та виховної роботи, організація проведення круглих столів, навчальних семінарів, інших організаційно – методичних заходів спрямованих на підвищення якості правоосвітницької роботи. Контроль і облік виконаних заходів з правової освіти населення веде голова РМКМР.

Детальніше...


Право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)

1344800678Емфітевзисом є довгострокове, відчужуване та успадковуване речове право на чуже майно, яке полягає у наданні особі права володіння і користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб з метою отримання плодів та доходів від неї з обов'язком ефективно її використовувати відповідно до цільового призначення.

Суб'єктами емфітевзису є власник земельної ділянки та особа, яка виявила бажання користуватися останньою для сільськогосподарських потреб (землекористувач, емфітевта). Стороною відносин емфітевзису не може бути особа, якій земельна ділянка надана на умовах постійного користування чи на умовах оренди.

Детальніше про Право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)


Обмеження роботи по сумісництву

pic600 bigВідповідно до нормативних актів керівники державних підприємств, установ, організацій разом з профспілковими комітетами можуть запроваджувати обмеження на сумісництво лише щодо працівників окремих професій та посад, зайнятих на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, додаткова робота яких може призвести до наслідків, що негативно позначаться на стані їхнього здоров'я та безпеці виробництва. Обмеження також поширюється на осіб, які не досягли 18 років, та вагітних жінок. Керівники державних підприємств, установ, організацій та їх заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

Детальніше про Обмеження роботи по сумісництву


Праця жінок: рівні можливості

25832Згідно зі ст. 24 Конституції України жінки мають рівні з чоловіками права і свободи та рівні можливості щодо їх реалізації.

Конвенція ООН «Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок» (1979 р.) та підсумкові документи Всесвітньої конференції щодо становища жінок «Дії в інтересах рівності, розвитку і миру», зобов’язують держави «включити принцип рівноправності чоловіків і жінок у свої національні Конституції». Україна також приєдналася до Пекінської декларації та Платформи дій, схвалених IV Всесвітньою конференцією щодо становища жінок (1995 р.). На рівні права та свободи чоловіків і жінок наголошується і в статті 3 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права (1966 р.).

Детальніше...


Майнові права батьків і дітей

majnoМайнові права та обов'язки батьків стосовно дітей - це такі права і обов'язки, які засновані на управлінні справами дітей або на наданні дітям аліментів та інших виплат в порядку та на умовах, встановлених законодавством.

Батьки та діти наділені цивільною правоздатністю, тому як суб’єкти правовідносин вони можуть мати різноманітні майнові права та обов’язки. Зокрема, вони можуть бути учасниками договірних зобов’язань або співвласниками.

Майнові права дитини та батьків регулюються не тільки сімейним законодавством (гл. 14 СК), але, в першу чергу, цивільним законодавством, зокрема Цивільним кодексом України (далі - ЦК).

Можливості дитини щодо володіння, користування та розпорядження майном залежать від її віку і, відповідно, обсягу дієздатності, та визначені ст.ст. 31, 32 ЦК. Неповнолітні до 14 років не можуть самостійно вчиняти правочини, за винятком дрібних побутових.

Детальніше про Майнові права батьків і дітей


Право дитини на працю

bezymjannyljНеповнолітні в трудових правовідносинах прирівнюються до повнолітніх, а в області охорони праці, робочого часу, відпустки та деяких інших умов користуються додатковими пільгами.

Не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років. Як виняток, за згодою одного з батьків чи особи, що його заміняє, можуть бути прийняті на роботу особи, які досягли 15 років. Але для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів закладів освіти у вільний від навчання час по досягненню ними 14-річного віку за згодою одного з батьків чи особи, що його заміняє.

Праця неповнолітніх забороняється на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах, а також забороняється залучати неповнолітню особу до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми. Забороняється залучати неповнолітніх до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Детальніше про Право дитини на працю


Закарпатська Інспекція праці на захисті трудових прав громадян.

indexПраво на працю є невід’ємним правом кожної людини без якого неможливо уявити її існування як у фізичному, так і в соціальному плані. Насамперед воно означає свободу праці, а також право на вільний вибір професії.

Зміст цього права закріплений у положеннях статті 43 Конституції України та Загальній декларації прав людини, прийнятій Організацією Об’єднаних Націй у 1948 році, і полягає у можливості заробляти собі на життя працею, яку людина сама обирає чи на яку погоджується.

Крім права на працю, статтями 4, 7, 23 та 24 Загальної декларації прав людини, закріплено: право на рівну оплату за рівну працю без будь-якої дискримінації; право на захист від безробіття; право на справедливі та сприятливі умови праці; право на справедливу і задовільну винагороду, що забезпечує гідне існування людини для неї самої та її родини і яке при необхідності доповнюється іншими засобами соціального забезпечення; право створювати професійні спілки і входити до них для захисту своїх інтересів; право на відпочинок і дозвілля, включаючи право на розумне обмеження робочого дня і на оплачувану періодичну відпустку.

Детальныше.....


У районі проведено правоосвітній захід

PC120643

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 20.09.2013року № 272 «Про районний план заходів із проведення у 2013 році Всеукраїнського тижня права» районною міжвідомчою координаційно – методичною радою з правової освіти населення схвалено та затверджено План проведення правоосвітніх заходів в районі. Основна мета проведення днів законності та правопорядку полягає у наданні правової допомоги місцевим органам самоврядування та населенню, налагодження зв’язків між правоохоронними органами, органами влади та населенням, організація роботи з питань попередження правопорушень. До проведення зазначених заходів були залучені ряд підприємств, установ, організацій, учнівська молодь, громадськість району та засоби масової інформації. PC120639Так, 12 грудня, в центрі міста Виноградів була проведена акція «Пішохід», участь в якій взяли працівники юридичного відділу райдержадміністрації, Виноградівського ВДАІ РВ УМВС, районного управління юстиції та районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Громадськість міста активно долучилась до акції, включалася в дискусію, отримувала консультацію. Учасники акції роздавали пішоходам листівки «Пам’ятка пішохода», а результатом проведення такої зустрічі став ще один крок до покращення рівня правової культури населення району.

 

 


Результати роботи ДПІ Виноградівському ГУ Міндоходів у Закарпатській області щодо наповнення бюджетів

DPIГоловним завданням Міністерства доходів і зборів є забезпечення прогнозованого, ритмічного і стабільного наповнення державного та місцевих бюджетів. Робота ДПІ у Виноградівському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області націлена на розвиток та зміцнення партнерських відносин з представниками бізнесових структур району. Конструктивна співпраця з платниками податків на засадах довіри та взаємодопомоги, покращення якості їх обслуговування, зниження адміністративного тиску, сприяють наповненню бюджетів та забезпеченню соціального захисту громадян.

Детальніше про Результати роботи ДПІ Виноградівському ГУ Міндоходів у Закарпатській області щодо наповнення бюджетів

 


Права, свободи й обов’язки людини і громадянина- це основопо-ложна частина Конституції України

konstutytsiiaПрава, свободи й обов’язки людини і громадянина є основопо-ложною частиною Конституції України. Вирішення проблем прав лю-дини в ній характеризується принципово новими для України підходами. Поняття прав людини відображає той факт, що за кожною особою визнається певний комплекс природних, невід’ємних прав та властивостей, які зумовлюються самим фактом існування людини і мають розглядатися як гарантії її гідності. Конституція України, при висвітленні конституційно-правового статусу особи й громадянина спирається на ліберальну концепцію прав людини. Так у Конституції України із 48 статей ІІ Розділу, що присвячені правам людини і громадянина, 37 стосуються особистих прав та свобод. І тільки 4 статті закріплюють обов’язки громадян.

Детальніше про Права, свободи й обов’язки людини і громадянина- це основопо-ложна частина Конституції України

 


Обмеження щодо роботи близьких осіб

korupciaСтаттею 9 закону "Про засади запобігання і протидії корупції" запроваджено більш жорстких обмежень щодо роботи близьких осіб. Зокрема установлюються обмеження мати у безпосередньому підпорядкуванні або бути безпосередньо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким особам.

Детальніше про обмеження.

 

 

 

 

 

 


 

Про Всеукраїнський тиждень права.

 Ураховуючи важливе значення правової освіти в дальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини Президентом України відповідно до Указу від 8 грудня 2008 року № 1149/2008 започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2012 № 562-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2012 році Всеукраїнського тижня права», розпорядження голови обласної державної адміністрації, головою районної державної адміністрації прийнято розпорядження від 01.10.2012 № 390 «Про районний план заходів із проведення у 2012 році Всеукраїнського тижня права». В рамках Всеукраїнського тижня права, який відбудеться з 10 по 15 грудня 2012 року, буде проведено ряд заходів правоосвітнього та правовиховного характеру, зокрема: книжкові виставки видань про права людини у місцевих бібліотеках району; зустрічі за круглим столом, дискусії, правові навчання з населенням; у навчальних закладах години спілкування, лекційні заняття, тренінги, бесіди, виступи з питань реалізації і захисту прав людини.


 IMG_1431В рамках проведення тижня правових знань, приуроченого до Дня юриста, який відзначається щорічно 8 жовтня, в селі Підвиноградові 2 жовтня відбувся виїзний прийом громадян заступником голови райдержадміністрації Михайлом Русанюком та начальником управління юстиції у Виноградівському районі Юрієм Лизанцем. Одна з відвідувачів, мешканка села, звернулася по правову допомогу в питанні отримання частки майна, успадкованого внаслідок смерті матері. В заявниці є на руках рішення суду про розподіл майна між нею і рідною сестрою. Юрій Лизанець рекомендував звернутися до районного суду для отримання копій необхідних документів і до районної виконавчої служби. Громадянин ромської народності має наміри впорядкувати документи на житловий будинок, який придбаний ним у місці компактного проживання ромів. Михайло Русанюк дав доручення сільському голові Андрію Деяку виїхати на місце і оглянути будинок для можливості виготовлення необхідної документації. Двоє безробітніх громадян звернулися по допомогу у встановленні на облік у районному центрі зайнятості, на що Михайло Русанюк вирішив питання з керівництвом центру на місці.


 
PA010146
1 жовтня в рамках проведення Тижня правових знань в районі в приміщенні актового залу Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області відбулась зустріч членів Виноградівської районної міжвідомчої координаційно – методичної ради з правової освіти населення з особами які засуджені до покарання без позбавлення волі. Участь в зустрічі прийняли: начальник Виноградівського районного управління юстиції Лизанець Ю.М., начальник відділу Виноградівського районного центру соціальних служб для для сім’ї, дітей та молоді районної державної адміністрації Попович М.П., заступник начальника Хустського МРВ КВІ у Виноградівському районі Ребрик В.М., начальник сектору дільничних інспекторів міліції Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області Майор В.В., лікар-нарколог Виноградівської районної лікарні Мишанич І.І. Учасниками рочитано лекції на теми: «Права та обов’язки осіб, які засуджені до покарання без позбавлення волі», «Відповідальність за адміністративні та кримінальні правопорушення», «Алкоголізм – соціальне зло». Присутні прийняли активну участь в обговоренні  питань лекції.  

Лекції з правової тематики в загальноосвітніх закладах району в рамках тижня правових знань проведуть члени Виноградівської районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення починаючи з 02.10.12 по 04.10.12

Заплановані заходи: 03.10.2012 року відбудеться Брейн-ринг з правознавства в Королівській ЗОШ І-ІІІ ст №1, Пийтерфолвівькій ЗОШ І-ІІІ ст та в гімназії м. Виноградів.

Початок о 10.00 год

05.10.2012 року на базі Виноградівської центральної районної бібліотеки відбудеться засідання круглого столу, під час якого буде розглянуто питання соціального захисту , працевлаштування неповнолітніх та попередження прояву алкоголізму серед них.


Екскурсія для переможців брейн-рингу
SDC12382Для переможців брейн-рингу з правознавства, який проходив у рамках Тижня правових знань, 9 жовтня райдержадміністрацією було організовано змістовну екскурсію в районний суд та райвідділ міліції з правовиховною метою. Участь у заході взяло 15 школярів різного віку з міської ЗОШ №4, Неветленфолівської та Королівської ЗОШ №1. Найперше учні відвідали приміщення районного суду і ознайомилися з системою роботи правосуддя, а також були присутні на судовому засіданні, де розглядалася кримінальна справа – крадіжка. Школярі вперше побачили суддю в мантії, помічника прокурора в формі і відчули себе учасниками судового процесу. Мали змогу на власні очі побачити, як відбувається розгляд кримінальної справи в суді: допит підсудного, потерпілого, виступи адвоката та обвинувача. Присутність на суді викликала багато вражень. Цей випадок став для кожного великим уроком і має хороший виховний ефект. Затим група учнів відвідала райвідділ міліції. Екскурсію провів заступник начальника з кадрового забезпечення Федір Кормош, який розповів про роботу правоохоронців. Зокрема, учням показали, як працюють слідчі та експерти, поспілкувалися з дільничними інспекторами, цікавилися неординарними випадками в їх службі. Працівники правоохоронних органів охоче відповідали на всі запитання відвідувачів. Загалом, даний захід виявився вдалим і дуже цікавим, оскільки у школярів залишилося багато вражень та емоцій, як від відвідання суду, так і від спілкування з міліціонерами. У ході проведення екскурсії учні виявили неабиякий інтерес до судової системи та роботи правоохоронних органів. Не дивно, що багато хто з них вирішив по завершенні навчання обрати професію правознавчого напрямку.

План виїзного прийому громадян в населені пункти Виноградівського району.

План-тематика лекції особам які засуджені до покарання без позбавлення волі.

Відбулосьчергове засідання Виноградівської районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Протокольне рішення від 10.07.2012 року" Про стан правового навчання в закладах освіти"

Протокольне рішення від 10.07.2012 року" Про стан правової освіти у Виноградівському районному центрі зайнятості"

Протокол засідання РМКМР від 10.07.2012 року 

Про проведену роботу у рамках Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги

Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги.

Протокольне рішення  від 18.05.2012 року " Про стан злочинності серед неповнолітніх"

Протокольне рішення від 18.05.2012 року " Про проведені заходи щодо відзначення Дня матері та Міжнародного дня сім'ї"

Протокольне рішення від 18.05.2012 року " Про позитивний досвід діяльності Іршавської МКМР за 2011 рік"

Протокольне рішення " Про підсумки роботи районної МКМР з правової освіти населення в 2011 році"

Протокольне рішення " Про затвердження плану роботи  Виноградівської  МКМР з правової освіти населення на 2012 рік"

Протокол засідання РМКМР від 30.01.2012 року 

 

Виноградівщина

Райдержадміністрація

Поточна діяльність

Послуги

Публічна інформація

Звернення громадян

Прес-центр

president baner

anons_3

drv_baner

library

M2 UA RU 300x84

ee-banner 

fmap 1

dsvv

gadjacha linija

1111111111111

baner ghestova mova 

petition1 

1111111111111 copy

79266302 2479899622058794 7363129419289853952 o
Голова Виноградівської районної державної адміністрації
 
КІШ Василь Васильович

 
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВИБОРЦІВ!
 
original-3498738506
 
images
 
konstytucia
osvita copy
ogoloshennya
sp copy
kultura copy
rcsssdm copy
uszn copy
rcz copy copy
gk copy
lishosp copy
eko copy
365 copy
kor copy
 

Flaer Patronat 1 - -400x842

 

soc reklama

2020
Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Слідкуйте за нами на Facebook!
social facebook box blue

Хто зараз на сайті

На даний момент 86 гостей на сайті
1joomla.ru picma.ru mamentyev.ru
© 2005 - 2018 ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Адреса: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, площа Миру, 5
тел./факс: (03143) 2-33-50    e-mail: vinrda@ukrpost.ua
При використанні матеріалів - обов'язкове посилання на джерело!
Карта сайту