Служба у справах дітей Друк
Четвер, 16 квітня 2015, 07:38

90300, м.Виноградів, пл.Миру, 3 тел./факс: 2-65-48, 2-21-54.


IMG 1173Начальник служби: Беланинець Єва Оттилівна

Сектор з питань опіки, піклування, усиновлення та сімейних форм виховання.

Завідувач сектору : Надворна Валерія Вацлавівна

Основні завдання:

  • Координація зусиль місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх та організації роботи, спрямованої на запобігання бездоглядності та правопорушенням серед них;
  • Здійснення контролю за умовами утримання і виховання неповнолітніх у спеціальних установах для неповнолітніх, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання;
  • Проводить разом з кримінальною міліцією у справах неповнолітніх роботу з виявлення і обліку осіб, які втягують неповнолітніх в антигромадську діяльність
  • Сприяє своєчасному влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вживає заходів для захисту прав та інтересів неповнолітніх, які виховуються в сім'ях опікунів чи піклувальників, закладах освіти для неповнолітніх, інших закладах, у тому числі приватних, і потребують соціальної допомоги та реабілітації;
  • Організовує і здійснює разом з іншими структурними підрозділами держадміністрації, кримінальною міліцією у справах неповнолітніх заходи щодо соціального захисту неповнолітніх, виявлення причин та умов, що спричиняють дитячу бездоглядність, та профілактики правопорушень серед неповнолітніх;
  • Здійснює контроль за дотриманням законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності;
  • Приймає в установленому порядку рішення про направлення до центру медико-соціальної реабілітації неповнолітніх, які вживають алкоголь, наркотичні засоби і психотропні речовини, а також тих, які за станом здоров'я не можуть бути направлені до шкіл соціальної реабілітації та професійних училищ соціальної реабілітації;
  • Здійснює інші функції, які випливають з покладених на неї завдань, відповідно до законодавства.
  • Служба у своїй діяльності відділ керується Конституцією України, законом України ”Про місцеві державні адміністрації” та іншими законами України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голів обласної, районної державних адміністрацій, наказами начальника служби у справах неповнолітніх обласної адміністрації, наказами Держкомсім’ямолоді, іншими нормативними документами, а також Положенням про службу.

Основними функціями служби є реалізація на території району державної політики з питань соціального захисту дітей і запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми.

Програма служби:

Районна програма подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2012-2015 роки.
Відповідно до Законів України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", "Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей", основними завданнями служби у справах дітей є подолання проблем дитячої бездоглядності та запобігання соціальному сирітству, профілактика злочинності, правопорушень та бродяжництва серед осіб, які не досягли вісімнадцятирічного віку, соціальний захист та створення умов для всебічного розвитку і виховання дітей.

Станом на 01.07.2015 на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 275 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 80 дітей-сиріт. До сімейних форм виховання влаштовано 233 дітей даної категорії, що складає 84,7 %. Із загальної кількості таких дітей 186 проживають у сім'ях опікунів, піклувальників (67,6 %), 6 дітей влаштовано до прийомних сімей, 41 дитину – до дитячих будинків сімейного типу, 36 дітей перебувають на повному державному утриманні у різних державних закладах.

Кількість дітей, які перебувають на обліку служб у справах дітей, як такі, що перебувають в складних життєвих обставинах – 73, з них 55 дітей проживає у сім᾿ях, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов᾿язків.
Крім цього, на території району станом на 01.07.2015 діє 9 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 64 дітей, а також 4 прийомні сім᾿ї, де перебуває 5 дітей.

Одним із пріоритетних завдань діяльності служби у справах дітей є здійснення ефективної роботи у напрямку влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до найвищої форми сімейного виховання – усиновлення.
Службою у справах дітей систематично проводиться перевірка стану виховної роботи з дітьми у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах району.

З метою активізації роботи щодо виявлення осіб, які залучають дітей до жебракування, бродяжництва, пияцтва, злочинної діяльності, виявлення дітей, які залишились без піклування батьків, самовільно залишили місце постійного проживання, проводяться профілактичні заходи (рейди) «Діти вулиці», «Вокзал».

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України
від 24 вересня 2008 р. № 866 у районній державній адміністрації діє комісія з питань захисту прав дитини, яка є консультативно-дорадчим органом. Головою комісії є голова районної державної адміністрації. Основним завданням комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

З початку 2015 року проведено 6 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 37 питань щодо 87 заяв громадян, зокрема це питання про надання дозволу на здійснення правочинів щодо нерухомого майна, право користування, власності яким мають малолітні та неповнолітні діти; про доцільність позбавлення батьківських прав громадян, які ухиляються від виконання своїх батьківських обов᾿язків; про визначення способу участі у вихованні малолітніх та неповнолітніх дітей; про визначення місця проживання дітей, які не досягли 18-річного віку; про надання дозволу на виготовлення проїзних документів для виїзду за кордон неповнолітніх дітей без згоди одного з батьків та інші.

 

Виноградівщина

Райдержадміністрація

Поточна діяльність

Послуги

Публічна інформація

Звернення громадян

Прес-центр

president baner

anons_3

drv_baner

mdz baner

library

rajrada

rajvo

M2 UA RU 300x84

ee-banner

dsvv

gadjacha linija

IMG 0177 копія
Голова Виноградівської районної державної адміністрації
РУСАНЮК МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
konstytucia
ogoloshennya
cnap2
pidrozdily
kultura
stktor turizmu
apk
dpi
rcsssdm
justycia_2
upszn
stat
golovderzhsluzhba
rkmr
dkz
dkz
terinspect praci
pfu
lishosp
eco
Untitled-1 copy
 

bvpd

 

soc reklama

2017
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Слідкуйте за нами у Твіттері!
twitter-bird-light-bgs

Останні новини

Хто зараз на сайті

На даний момент 38 гостей на сайті
1joomla.ru picma.ru mamentyev.ru
© 2005 - 2015 ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Адреса: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, площа Миру, 5
тел./факс: (03143) 2-33-50    e-mail: vinrda@ukrpost.ua
При використанні матеріалів - обов'язкове посилання на джерело!
Карта сайту