Служба у справах дітей Друк
Четвер, 16 квітня 2015, 07:38

90300, м.Виноградів, пл.Миру, 3 тел./факс: 2-65-48, 2-21-54.


IMG 1173Начальник служби: Беланинець Єва Оттилівна

Сектор з питань опіки, піклування, усиновлення та сімейних форм виховання.

Завідувач сектору : 

Основні завдання:


• Координація зусиль місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх та організації роботи, спрямованої на запобігання бездоглядності та правопорушення серед них;
• Здійснення контролю за умовами утримання і виховання неповнолітніх у спеціальних установах для неповнолітніх, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання;
• Сприяння своєчасному влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вжиття заходів для захисту прав та інтересів дітей, які виховуються в сім'ях опікунів чи піклувальників, дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім᾿ях, інтернатних та інших спеціальних закладах;
• Організація і здійснення разом з іншими структурними підрозділами держадміністрації, правоохоронними органами заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин та умов, що спричиняють дитячу бездоглядність, та профілактики правопорушень серед неповнолітніх;
• Здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності;
• Прийняття в установленому порядку рішення про направлення до центру медико-соціальної реабілітації неповнолітніх, які вживають алкоголь, наркотичні засоби і психотропні речовини, а також тих, які за станом здоров'я не можуть бути направлені до шкіл соціальної реабілітації та професійних училищ соціальної реабілітації;
• Здійснення інших функцій, які випливають з покладених на службу у справах дітей завдань, відповідно до законодавства.
• Служба у своїй діяльності керується Конституцією України, законом України "Про місцеві державні адміністрації" та іншими законами України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голів обласної, районної державних адміністрацій, наказами начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації, наказами Міністерства молоді та спорту, Міністерства соціальної політики України, іншими нормативними документами, а також Положенням про службу.
Основними функціями служби є реалізація на території району державної політики з питань соціального захисту дітей і запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми.
Програми служби:

Районна програма подолання дитячого бездоглядності та безпритульності на 2016-2019 роки.


Відповідно до Законів України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", "Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей", основними завданнями служби у справах дітей є подолання проблем дитячої бездоглядності та запобігання соціальному сирітству, профілактика злочинності, правопорушень та бродяжництва серед осіб, які не досягли вісімнадцятирічного віку, соціальний захист та створення умов для всебічного розвитку і виховання дітей.
Станом на 01.06.2017 на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 294 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 118 дітей-сиріт. До сімейних форм виховання влаштовано 262 дітей даної категорії, що складає 88 %. Із загальної кількості таких дітей 207 проживають у сім'ях опікунів, піклувальників (81 %), 5 дітей влаштовано до прийомних сімей, 45 дитину – до дитячих будинків сімейного типу, 5 дітей знаходяться на тимчасовому влаштуванні у громадян, 32 дітей перебувають на повному державному утриманні у різних державних закладах.

Кількість дітей, які перебувають на обліку служб у справах дітей, як такі, що перебувають в складних життєвих обставинах – 61, з них 54 дітей проживає у сім᾿ях, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов᾿язків.

Крім цього, на території району станом на 01.06.2017 р. діє 11 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 75 дітей, а також 4 прийомні сім᾿ї, де перебуває 5 дітей.
Одним із пріоритетних завдань діяльності служби у справах дітей є здійснення ефективної роботи у напрямку влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до найвищої форми сімейного виховання – усиновлення.
Службою у справах дітей систематично проводиться перевірка стану виховної роботи з дітьми у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах району.

З метою активізації роботи щодо виявлення осіб, які залучають дітей до жебракування, бродяжництва, пияцтва, злочинної діяльності, виявлення дітей, які залишились без піклування батьків, самовільно залишили місце постійного проживання, проводяться профілактичні заходи (рейди) «Діти вулиці», «Вокзал».

Районна програма реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2013-2017 роки.

Основними завданнями програми є здійснення заходів щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Заходами передбачено фінансування програми в розмірі по 300 тис.грн. щороку. За 2016 рік кошти не виділялися.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України
від 24 вересня 2008 р. № 866 у районній державній адміністрації діє Комісія з питань захисту прав дитини, яка є консультативно-дорадчим органом. Головою комісії є голова районної державної адміністрації. Основним завданням комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

З початку 2017 року проведено 5 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 35 питань щодо 64 заяв громадян, зокрема це питання про надання дозволу на здійснення правочинів щодо нерухомого майна, право користування, власності яким мають малолітні та неповнолітні діти; про доцільність позбавлення батьківських прав громадян, які ухиляються від виконання своїх батьківських обов᾿язків; про визначення способу участі у вихованні малолітніх та неповнолітніх дітей; про визначення місця проживання дітей, які не досягли 18-річного віку; про надання дозволу на виготовлення проїзних документів для виїзду за кордон неповнолітніх дітей без згоди одного з батьків та інші.

 

 

Виноградівщина

Райдержадміністрація

Поточна діяльність

Послуги

Публічна інформація

Звернення громадян

Прес-центр

president baner

anons_3

drv_baner

mdz baner

library

rajrada

rajvo

M2 UA RU 300x84

ee-banner 

fmap 1

dsvv

gadjacha linija

1111111111111

baner ghestova mova 

11111
Голова Виноградівської районної державної адміністрації
РУСАНЮК МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
konstytucia
ogoloshennya
pidrozdily
kultura
stktor turizmu
apk
dpi
rcsssdm
justycia_2
upszn
stat
golovderzhsluzhba
rkmr
dkz
dkz
terinspect praci
pfu
lishosp
eco
365
korupcia
 

bvpd

Flaer Patronat 1 - -400x842

 

soc reklama

2018
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Слідкуйте за нами на Facebook!
social facebook box blue

Останні новини

Хто зараз на сайті

На даний момент 69 гостей на сайті
1joomla.ru picma.ru mamentyev.ru
© 2005 - 2017 ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Адреса: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, площа Миру, 5
тел./факс: (03143) 2-33-50    e-mail: vinrda@ukrpost.ua
При використанні матеріалів - обов'язкове посилання на джерело!
Карта сайту