Відділ агропромислового розвитку інформує Друк
Вівторок, 20 листопада 2018, 09:08

До уваги фермерських господарств

Виноградівська районна державна адміністрація інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 року № 911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року №106.

Зазначеними змінами ще у 2018 році вводяться нові напрямки підтримки фермерських господарств.
Зокрема, відповідно до пункту 111 вищезгаданого Порядку новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після його створення але не раніше 1 січня 2016 р.) виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь ( 1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60000 гривень на одне фермерське господарство.

Відповідно до пункту 112 фермерським господарствам, передбаченим пунктом 3 цього Порядку (крім новостворених), у 2018 році виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в розрахунку на одного члена фермерського господарства (який станом на 1 січня 2018 року та на період отримання бюджетної субсидії є членом фермерського господарства). Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30000 гривень.

Для отримання цих бюджетних субсидій новостворені та інші фермерські господарства подають регіональним відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств заявку та підтвердні документи, передбачені пунктом 6 цього Порядку.
Закарпатське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств розташоване за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Гойди, 8, к. 106, тел./факс (03122)3-41-54, Е-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , директор регіонального відділення Хрипта Марія Іванівна.


Міжнародна конференція «Ягідництво і переробка» у Рівному стане головною подією року в ягідній галузі!

До Міжнародної конференції «Технології та Інновації: Ягідництво і переробка» долучаються все нові учасники. 13-14 грудня у Західній Україні конференція збере разом як професіоналів ягідного бізнесу, так і початківців, компаній-виробників техніки і технологій, препаратів, бізнес-рішень, торгові мережі та експортерів. На меті – створення максимально повної моделі успішного бізнесу на ягодах – від посадки, вирощування, збору врожаю до зберігання та переробки. Традиційно захід стане дводенним, адже ми прагнемо надати якомога більше інформації та можливостей для вашої справи! 13 грудня у Рівному (готельний комплекс «Айвенго») відбудеться конференц-день. 14 грудня вирушимо у бізнес-тур до садівничого господарства ТОВ «Українська Ягода», що на Житомирщині.

В полі зору наших експертів – теми вирощування, продажів, зберігання і переробки популярних ягідних культур – чорниці високорослої, суниці садової, малини і чорної смородини, й перспективних ожини, жимолості, червоної смородини, аронії, обліпихи та ін.
Генеральним Партнером конференції виступить компанія Bayer – провідний світовий виробник засобів захисту рослин, новітніх рішень для вирощування органічно чистого врожаю і збуту продуктів його переробки. Про те, як захистити свій ягідник від хвороб і шкідників, садівникам розкажуть Ігор ТАРУШКІН, керівник відділу регіонального маркетингу компанії «Байєр» в Україні, та доктор Мірослав КОЖЕНЕВСКІ, провідний менеджер з фруктів та овочів компанії Bayer.

До конференції долучиться «десант» польських спеціалістів: агроном Кфиштоф САК («Agronom Plants» ), доктор Павел КРАВЕЦ (Malinowe Factory), Кфиштоф БОТУЛ (ZLOTA Yagoda), доктор Мірослав КОЖЕНЕВСКІ (BAYER), представники компанії HAYGROVE. Зокрема, виступ Павла Кравца буде присвячений актуальній сьогодні темі «Що далі з висадженою малиною: тенденції, тренди, проблеми». Кфиштоф САК презентує нову технологію створення плантацій малини та суниці садової з проростків саджанців цих рослин. Кфиштоф Ботул поділиться успішним досвідом створення та управління сучасними плантаціями лохини високорослої.

Ділитимуться власним досвідом та інформацією щодо сортів різних ягідних культур й провідні українські плодорозсадники і господарства. Зокрема, підприємства Adana 3, «Фруктовий САД», «БЕТЕК», «Українська ягода», СВК «Ягідки», «Долина Агро».

Виставка європейських і українських компаній, які презентуватимуть найсучасніші технології догляду за ягідником і переробки ягідної продукції, обіцяє стати масштабнішою за попередні. Так, компанія «ВОЛОШИН» вже готуються представити AGROTRACER – систему автоматизації збору, зберігання, сортування та реалізації плодів садівництва. Завод-виробник WEREMChUK запропонує машини для збору смородини, аронії, аґрусу, вишні, малини, для обробітку ґрунту, формування рядових борозен, для подрібнення гілок в садах і на плантаціях кущів.
Розуміючи, що передпродажна підготовка продукції та, особливо, переробка ягід – це реальний спосіб отримати додану вартість, збільшити прибутки, ми організували масштабну експозицію технологій та обладнання, запросили експертів з цього напрямку. Наприклад, рішення для сортування, пакування та палетування, машини для переробки презентує компанія «Сортер-Пак». Компанія «Рівнехолод» презентує досвід заготовки та експорту дикорослих ягід за допомогою сучасних машин і технологій шокової заморозки, очищення, сортування, складських рішень. Досвідом з виробництва малинового вина на невеликому сімейному виробництві поділиться винороб Орест ДЕЙНЕКА. Учасників конференції запросять на дегустацію.
Відбудеться виставка-презентація продукції ягідних і переробних підприємств, а також Народна дегустація оригінальних українських напоїв і продуктів на основі ягід.
Однією з центральних тем стане позиціонування ягідної продукції «Made in Ukraine» на міжнародних ринках, продаж свіжої та переробленої ягоди на вітчизняному ринку, вихід на експорт. Будуть організовані столи переговорів з торговими та ресторанними мережами, компаніями-експортерами.

Цікавим стане досвід СВК «Ягідки» – одного з найбільших виробників органічної лохини на території України та Європи, що цього року отримав повний сертифікат органічного виробництва ягід чорниці високорослої (лохини) Organic Standard та успішно подолав трирічний перехідний період. Підприємство представить керівник Олег НАУМЕНКО.
Виступ Тараса БАШТАННИКА, засновника компанії «Українська Ягода», стосуватиметься післязбиральної обробки ягідної продукції. Крім того, експерт розповість про тенденції на ринку свіжої та замороженої ягоди Європи, вихід на експорт.

Саме до ТОВ «Українська ягода» вирушать учасники конференції в рамках бізнес-туру другого дня заходу. Розташоване підприємство в с. Маркуші, Бердичівського району Житомирської області. На площі понад 100 га тут вирощують лохину, жимолость, суницю садову, аґрус, малину, смородину чорну, смородину червону, черешню. Процес вирощування, сортування і пакування відповідає європейським стандартам якості і безпеки продукції. Агрономи компанії познайомлять своїх гостей з технологією вирощування лохини високорослої та проведуть майстер-клас із зимової обрізки цієї культури.

Конференція відбудеться за підтримки «Української ягідної асоціації» та Житомирської облдержадміністрації. Науковий патронат надає Уманський національний університет садівництва.
Генеральний Партнер конференції – BAYER
Головний Організаційний партнер – ТОВ «Українська Ягода»
Генеральний Юридичний партнер – патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери»
Генеральний Інформаційний партнер – українсько-польський журнал «Ягодник»
Інформаційний партнер – журнал «Садівництво і Виноградарство»
Медіа-партнери: ІА «Інтерфакс-Україна», сайт Kurkul.com, журнал «Агроіндустрія», газета «Агробізнес сьогодні», Водочный Редакторъ, ІА «Агравері», Шувар-інфо 


 

Запрошуємо керівників, землевпорядників, юристів на конференцію 15 - 16 листопада м.Київ
ЗEМEЛЬНI ВIДНOСИНИ-2018. Oрeндa Зeмлi. Операції з паями. Договори. Судова практика. Всі зміни в земельному законодавстві, практика застосування. Оптимізація платежів. Ключові зміни законодавства для аграріїв!

Спікери-консультанти:
О.Мартинюк - Заст.Директора Департаменту держреєстрації та нотаріату Мінюсту. Екс-начальник Департаменту Держгеокадастру. Експерт проекту Світового банку Doing Business 2015 з питань реєстрації прав власності та ДЗК. Експерт-тренер для суддів Національної школи, викладач Центру перепідготовки Мінюсту.
В.Кіпріянова - Юрист з питань нерухомості, землі. Спеціалізація: земельне право, с/г право, нерухомість. Експерт Аналітичної платформи АПК.
А.Кальніченко- Заступник Гол. редактора журналу «Землевпорядний вісник». Екс-керівник юридичного та управління законодавчого регулювання та розвитку зем. відносин Держкомзему.
В.Кобилянський - Відомий адвокат. Один з авторів Земельного кодексу. Один з найкращих фахівців-практиків України в галузі зем. права. Співавтор книг в сфері зем. Права, сотень статей та публікацій.
Л.Зуєвич - Начальник Управління забезпечення роботи судової палати для розгляду справ щодо зем.відносин та права власності секретаріату Касаційного господарського суду у складі Верховного суду. Викладач Національної школи суддів. Досвід роботи в госп. судах 18р. Один з розробників ряду постанов пленуму та інформаційних листів ВГСУ. Автор та співавтор книг і публікацій ("Вісник господарського судочинства", "Закон і Бізнес").
І.Огороднійчук -Партнер ЮФ «LAW OFFICES OF OMP». Земельне, с/г, фінансове право, співавтор «Оренда землі від А до Я»
П.Близнюк - Експерт з землеустрою та зем. права, з питань контролю за використанням і охороною земель. ДУ "Інститут охорони ґрунтів України". Екс-керівника обл. Держземагенства, Департаменту контролю за використанням та охороною земель Держсільгоспінспекції.
І.Павлюк - Юрист ЮФ "ОМП". Спеціалізація: оподаткування, податкові спори, корпоративне, фінансове право. Судові процеси. Юр.супровід аграрного сегменту бізнесу, під час складного податкового/ земельного/фін. аудиту. Досвід:Konnov&Sozanovsky, Grant Thornton Legis, KM Partners.
К.Левтеров - Партнер ЮФ «Law offices of OMPt», співавтор посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я. Фахівець в сфері безпеки агробізнесу, земельного, сільськогосподарського (с/г), фінансового та банківського права.
О.Овчіннікова - Юрист ЮФ «LAW OFFICES of OMP» (№1 лідер ринку "Агробізнес" (ULF 2014, 2015, 2016).

Реєстрація: |097|740-98-98; |044|451-51-20 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Програмні питання: День І. 15 листопада
КЛЮЧОВІ ЗМІНИ законодавства для аграріїв! Істотна зміна положень! Новий Закон підписаний Президентом.
1. Невитребувані паї та нерозподілені зем.ділянки. Важливі зміни, нові поняття та порядок оформлення, перехідний період для оформлення землі. Коли завершиться паювання? Неоформлений спадок.
2. Проектні польові дороги, лісосмуги, «шахматка», меліоративні землі – оренда. Увага! Нове правове регулювання! Хто буде власником та як отримати в оренду ці землі, підводні каміння. Вирішення проблеми «шахматки» на полі: як законно оформити обмін зем. ділянками.
3. Переважне право оренди решти земель зем. масиву, хто буде мати переважне право та як його реалізувати.
4. Обмін ділянками в масиві земель с/г призначення. Консолідація земель через міну. Процедура обміну орендованих земель. Обмін земель та мораторій. Міна приватних земель на державні/комунальні.
5. Прощавай колгосп! Землі колективної власності (доля вирішена?). Чи порушує новий Закон права власників зем. часток? Коли і як колективні землі стануть комунальними? Порядок оформлення. Проектні (польові) дороги: проблеми використання. Передача повноважень до органів місцевого самоврядування.
6. Нові преференції для сімейних фермерських господарств.
7. Зміни до законодавства щодо сервітуту на землях, які підлягають меліорації: до чого готуватися та як захиститися.
8. Розширення поняття с/г товаровиробник для цілей застосування спрощеної системи оподаткування (включення фізичних осіб-підприємців фермерів). Порядок реєстрації та критерії для сімейних ФГ.
9. Реєстрація речових прав. Які зміни передбачаються в законодавстві?
10. ДЗК. Зміни до законодавства щодо виправлення помилок в ДЗК та інвентаризації зем. масивів
11. Новий порядок НГО з 17.07.2018! Зміни до законодавства щодо порядку проведення нормативної грошової оцінки землі. Плата за користування може збільшитись з 20% до 300%!
12. Аграрне рейдерство: наскільки новий закон зменшить ризики рейдерських атак для аграріїв?
Антирейдерський закон. Що нового? Як захистити права власності на нерухомість?

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА 2018! Великі зміни (пакетом). Судові новинки.
13. ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ. Адміністративна реформа в сфері земельних ресурсів та АПК. Землеустрій 2018. Розподіл повноважень щодо розпорядження (передачі у власність (користування)), встановлення плати та контролю землі. Хто буде розпоряджатися землями держ. власності? Зміна повноважень місцевих органів по управлінню зем. ресурсами
• З 1.02.18 передача землі поза межами населених пунктів об'єднаним територіальним громадам (ОТГ) у власність!
• Затверджений алгоритм передачі земельних ділянок с/г призначення державної власності у комунальну власність ОТГ. Інвентаризація земель в межах ОТГ. Реєстрація ділянок у кадастрі.
• Наслідки порушення повноважень. Втручання і компетенція прокурора.
14. Прийнята СТРАТЕГІЯ України по державним с/г землям. Удосконалення механізму управління в сфері розпорядження, використання та охорони земель с/г призначення держ. власності. Контроль та порядок надання в оренду державних земель с/г призначення. Нові обмеження по виділенню, безкоштовній приватизації.
15. ЗАКОНОПРОЕКТИ:
• №7060: Щодо стимулювання створення і розвитку сімейних ФГ та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності:
• Урядовий: Щодо управління зем.ресурсами в межах території ОТГ.
• № 3157: Щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з зем. ділянками.
16. Про переоформлення землі, коли переходить право на землю під забудовою (оренда, власність).
17. Вимоги МВФ, в т.ч. щодо зняття мораторію на купівлю-продаж землі.
18. ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ прав на землю та нерухомість. Їх обтяжень. Нові правили гри! Запровадження механізму автоматичного обміну даними між Реєстром речових прав на нерухоме майно і Держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі.
19. Удосконалення правових механізмів щодо відносин с/г землекористування та власності.
20. Електронні земельні торги 2018! Прийнято ЗУ «Про внесення змін до ЗКУ щодо проведення земельних торгів».
21. ДОГОВОРИ оренди землі 2018 + шаблон договору оренди землі (рекомендований)!
Правила оформлення. Нові вимоги. Зміни. Найпоширеніші помилки ТИПОВА форма договору оренди – підводне каміння! Як діяти у зв'язку із відміною істотних умов договорів оренди та додатків? Строк договору встановлено 7 років min.
• Акт приймання-передачі земельної ділянки – ризики його відсутності.
• Нові правила оформлення: вимоги та спрощення.
• Новинки судової практики ВСУ в питаннях оренди землі та інших питаннях.
• Договір емфітевзису – альтернатива договору оренди, його переваги та недоліки.
• Переважне право на поновлення договору оренди землі. Що робити, якщо Ваше право порушено? Як підготуватися до поновлення договорів завчасно? Виключний перелік підстав відмови. Алгоритм дій. "Мовчазна згода". Автоматичне поновлення.
22. Новинки судової практики Верховного Суду 2018 (оренда землі та інше). Що потрібно знати щоб себе захистити?
23. Штрафні санкції за порушення законодавства. Штрафи за фактичне використання ділянки. Шкода (збитки), завдані самовільним використанням земельної ділянки.

НАБУТТЯ ПРАВ на землю (Користування, Власність). Укладання договорів. Їх обтяжень. Правовстановлюючі документи: підготовка та порядок укладання. • Право власності на землю в 2018 році. Право оренди (суборенди). • Постійне користування землею. • Поділ, виділ, об'єднання зем. ділянок. • Державні акти на право власності на ділянку та на право постійного користування: чинність та використання. Виправлення помилок, допущених у раніше виданих Держактах. • Проблеми відчуження земельних ділянок, право на які засвідчене старими держактами. • Припинення прав на зем. ділянки. Припинення користування земельною ділянкою: як здійснити?

ОРЕНДА (СУБОРЕНДА) землі. Управління орендованими землями. Правила оренди: хто та що може передавати в оренду. Як ще залізобетонно оформити? Можливості, заборони, обмеження. Наслідки перевищення орендних обмежень, встановлених ПКУ. Реєстрація права оренди, договорів оренди. Нюанси оренди різного цільового призначення (ЦП). Встановлення, зняття, реєстрація обмежень на ділянку. Реєстрація обтяжень. Оренда паїв та невитребуваних паїв. Право продажу оренди земель с/г призначення і його реалізація на практиці. Обмеження. Моделі, які можна використовувати.

ДОГОВІР оренди землі + рекомендований шаблон договору оренди. Укладення. Особливості держ.реєстрації. Продовження, зміна та розірвання договорів.
• Управління договірними відносинами на підприємстві: різні строки оренди землі, продовження договорів та їх реєстрація.
• Невідповідність договорів, їх ризики, захист.
• Помилки, що призводять до визнання договору недійсним.
• Склад договору, відповідність: план, кадастровий план, акт визначення меж ділянки, акт прийому-передачі, проект відводу.
• Істотні умови: наслідки їх відсутності. Основні пункти та як вони мають бути сформульовані щоб уникнути спорів з орендодавцем.
• Типова форма: ризики та наслідки. Обов'язковість. Особливості застосування. Невід'ємні частини договору. Реєстрація.
• Відповідальність за невнесення орендної плати у встановлені строки – 100 розміру орендної плати. Як уникнути.
• Чи обов'язкова агрохімічна паспортизація земельних ділянок у зв'язку із змінами до Типової форми договору оренди.
• Договір оренди - як точка входу для рейдерського захоплення.
• Строк чи термін дії: як не допустити помилки. Правила розрахунку строку дії договору: з моменту укладення чи державної реєстрації (судова практика). Як обійти мінімальний строк оренди для земель с/г призначення?
• Додаткові умови. Порядок виплати орендної плати (додатковий захист орендаря). Можливість зібрати урожай (строк дії договору закінчився).
• Невід'ємні додатки: потрібні чи не потрібні. Акт-приймання передачі земельної ділянки, як спосіб додаткового захисту при поновленні договору.
• Внесення змін до договору. Чи можна укласти новий договір оренди, якщо старий ще не закінчився. Як провести реєстрацію змін до договору оренди, який був укладений до та після 2013 року. Як укласти новий договір із спадкоємцем та не допустити «подвійної» реєстрації. Заміна сторони договору.
• Оренда земельних часток (паїв).
• Як легально використовувати (орендувати) землі, які передані громадянам (підприємствам) на праві постійного користування.
• Надання ділянок у спільну оренду.
• Зміна власника орендованих ділянок у зв'язку з розмежуванням земель. Вплив на договір оренди, його реєстрацію.
• Пролонгація (відновлення) договорів оренди. Ефективний захист права оренди.
• Що найчастіше стає підставою для оскарження договору оренди.
• Розірвання договору оренди, в т.ч. в односторонньому порядку. Судова практика по розірванню договорів оренди укладеними із фермерами, пропозиції щодо їх вирішення.
• Неврегульовані земельні питання. Проектні польові дороги. Захисні лісосмуги.
• Орендна плата в 2018. Встановлення, порядок та підстави зміни (+ в односторонньому порядку). Особливості сплати орендної плати за землі державної та комунальної власності. Індексація орендної плати та індексація нормативної грошової оцінки землі: як уникнути подвійної індексації. Відповідальність за несплату орендної плати. Перегляд орендної плати: умови та порядок.

Альтернативи орендним відносинам. Як швидше, простіше, дешевше?
• Сервітут: зем. та особистий. Порядок встановлення (в т.ч. в суд.порядку), дія, припинення. Договір сервітуту. Проблеми правового регулювання. Припинення.
• Емфітевзіс. Права та обов'язки сторін договору емфітевзису. Істотні умови договору. Особливості визначення виплат в договорі емфітевзісу с/г потреб.
• Суперфіцій: право користування чужою земельною ділянкою для забудови. Права та обов'язки сторін. Нові істотні умови договору. Правові наслідки припинення дії суперфіцію відносно подальшої долі зведених споруд.
• Сервітут, суперфіцій, емфітевзіс. Їх встановлення на держ./комунальних землях. Укладання договорів. Держреєстрація.
• Інвестиційні договори. • Договір спільної діяльності. • Договір спільної обробки.
• Договір компенсації за користування зем.ділянкою - коли їм користуватись. Варіанти договірних конструкцій.
• Зем. ділянки в постійному користуванні: як оформити право. Чи успадковується постійне користування: суд. практика.

Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Новий Закон. Нові зміни.
• Увага новинка! Запровадження механізму автоматичного обміну даними між Реєстром речових прав на нерухоме майно і Держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі. Що можна очікувати? Як діяти?
• ЗУ «Про держ. реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень». Колізії нового законодавства.
• Розширено перелік суб'єктів, які уповноважені реєструвати права на нерухоме майно, права оренди: до кого можна звертатися? Особливості держ. реєстрації речових прав, оренди через сільські, селищні, міські ради та районні державні адміністрації. Акредитовані суб'єкти.
• Які права визнаються дійсними? Чи потрібно їх перереєстровувати?
• Реєстрація ПРАВ НА ЗЕМЛЮ, ПРАВА ОРЕНДИ (+ в скорочені строки)! Функції держ.реєстратора. Нові вимоги до місця реєстрації речових прав. Які документи (повний пакет). Новинки процедурних моментів реєстрації. Як уникнути відмови?
• Право власності на землю (зем. ділянку). Реєстрація та оформлення у 2018.
• Держ.реєстрація прав на ділянку та об'єкт нерухомості. Ділянка не оформлена, а нерухоме майно відчужується. Дії?
• Спадкодавець не отримав правовстановлюючого документу на землю? Можливість успадкування земельної ділянки без суду.
• Реєстрація ОРЕНДИ землі. Подовження договорів оренди. Реєстрація прав за новим договором; внесення відомостей до реєстру прав про існуючий договір оренди землі; як діяти, коли договори були оформлені у минулі періоди; без кадастрових номерів; продовження (поновлення) договору оренди землі; реєстрація прав оренди на декілька зем. ділянок за одним договором; реєстрація земельного сервітуту.
• Відумерла спадщина. Реєстрація або припинення прав оренди на зем.ділянки, які входять до її складу.
• Невитребувані паї – невже проблема вирішена? Чи можливо буде зареєструвати право оренди на невитребувані паї?
• Реєстрація прав у разі поділу, виділу, об'єднання зем. ділянки.
• Реєстрація права сервітуту, емфівтевзису чи суперфіцію на зем. ділянку.
• Проблеми реєстрації, помилки у даних.
• Відмова у держ. реєстрації прав на земельну ділянку. Підстави відмови.
• Скасування держ.реєстрації прав. Якщо судом скасовано державний акт, як зареєструвати припинення прав?
• Оскарження. Безкарність дій / бездіяльності держ.реєстраторів закінчується! Як уникнути відмови. Як притягнути до відповідальності. Як стягнути шкоду з держ.реєстратора у зв'язку із незаконними діями / бездіяльністю?

ДЗК: повноваження, функції, порядок ведення та плани на 2018р.
РЕЄСТРАЦІЯ ділянок та обмежень використання – практичні питання.
• Перспективи. Предача функцій ДЗК до інших органів. Інтеграція з Держреєстром прав, інформаційними системами та ін.
• Доступ до ДЗК. Доступ банкам, нотаріусам, землевпорядникам. Витяги. Довідки про наявність (відсутність) ділянок. Публічна кадастрова карта.
• Пошук ділянок для придбання, оренди: с/г призначення, житлової забудови, комерційного призначення, промисловості.
• Формування зем. ділянки – оновлені процедури відповідно до змін в законодавстві в сфері землеустрою. Коли яку документацію розробляти?
• Реєстрація земельної ділянки. Внесення відомостей до ДЗК.
• Кадастровий номер. Помилка в кадастровому номері.
• Помилки в ДЗК. Накладки зем.ділянок в ДЗК. Невідповідність площі. Помилки в документах. Що робити? • Виправлення помилок у відомостях ДЗК. Це як? Що означає «архівна земельна ділянка»? Чи можливо її дістати з архіву?

ВББ для Агробізнесу: Володій Бізнесом Безпечно! Базові поняття. Основні ризики і тенденції заволодіння майном аграрних підприємств. Якщо за вами слідкують, це не означає, що у вас параноя. Що робити в разі, якщо все ж таки ваше підприємство стало об'єктом нападу. Алгоритм захисту від рейдерських атак в регіонах України! Офіційна версія та реальна ситуація.

День ІІ. 16 листопада.
Цільове призначення (ЦП): встановлення та зміна. Невідповідність. ШТРАФИ. Зміни. Процедура та документальне оформлення. Нові законодавчі зміни. Особливості по деяких категоріях земель. Невідповідність цільового призначення (ЦП). Ризики. Штрафи.
ЗЕМЕЛЬНІ ТОРГИ (аукціони). Продаж земель Державої та Комунальної власності.
• Електронні земельні торги 2018. Детальний аналіз змін ЗУ «Про внесення змін до ЗКУ щодо проведення земельних торгів».
• Оренда земель державної та комунальної власності. Зміна правил проведення земельних торгів (аукціонів).
• ВРУ обмежила можливість продажу / надання в користування землі без аукціону. Скорочено перелік пістав коли торги не проводяться.
• Право оренди, емфітевзису, суперфіцію як предмет торгів. Коли права не виставляються на торги.Механізм перепродажу прав (оренди, суперфіцію, емфітевзису). Визначення умов оренди і суперфіцію для аукціону.
• Розробка містобудівного обґрунтування для зем. ділянок, що продаються під забудову.
• Критерії встановлення розміру орендної плати та плати за суперфіцій.
• Технічний паспорт зем.ділянки, яка виставляється на торги. Його підготовка.
• ТОРГИ. Правові передумови проведення аукціонів. Витрати, понесені організатором/виконавцем торгів на підготовку лотів.

Особливо цінні землі. Особливості набуття прав. ЗЕМЛІ житлової та громадської забудови, енергетики, транспорту, звязку, промисловості, оборони в 2018р. Землі енергетики та зв'язку. Як укласти договір на наших умовах? Як простіше, швидше, дешевше? Використання, реєстрація прав на землі спец.призначення. Встановлення сервітуту, права постійного користування. Порядок відводу земель в межах прибережно-захистних смуг. Відшкодування збитків власникам та землекористувачам та втрат с/г, л/г-виробництва. Нюанси будівництва. Відведення нових земельних ділянок.
Нерухомість. Земля під об'єктами нерухомості. Земля для будівництва. Квазінерухомість: поліпшення земельної ділянки, об'єкти незавершеного будівництва. Право власності на землю під об'єктами нерухомості. Спільна власність на землю при спільній власності на нерухомість. Нові умови угод відносно відчуження нерухомості. Перехід права власності / оренди при переході права власності при будівництві. Визначення розміру ділянки та присвоєння кадастрового номеру при відчуженні частини об'єкту нерухомого майна. Правові наслідки неоформленної землі під нерухомістю.

Сільськогосподарські землі (С/Г). Операції з земельними паями.
Угоди з ділянками с/г призначення. Доручення, довіреність - законність застосування. Емфітевзис та оренда як альтернатива власності. Міна чи обмін мораторних земель. Добровільна відмова від права власності в контексті зміни ЦП. Дарування. Успадкування. Інфраструктура на землях с/г призначення. Використання с/г земель для інших цілей, в т.ч. несільськогосподарських.
БУДІВНИЦТВО НА ЗЕМЛЯХ С/Г ПРИЗНАЧЕННЯ. Дозвільний алгоритм при забудові. «Мораторій». Операції з зем. ділянками на які мораторій не розповсюджується.

Регулювання земельного банку.
• Найпоширеніші помилки при розширенні земельного банку чи захисту від дій конкурентів. Що робити?
• Набір земельного банку. Інформаційні бази для отримання інформації про вільні землі.
• Набір землі на фермера: порядок, строк протягом якого можна набирати землю в оренду, кількість земельних ділянок (скільки можна, обмеження). Чи існують обмеження в територіальному наборі земель (в межах району, області, України)
• Договірні альтернативи оренди землі: емфітевзис, суперфіцій. суборенда, договори обробітку землі, інвестиційні договори.
• Набуття права власності на землі с/г призначення: законні механізми.
• Обмін зем.ділянками. Як не позбутися права власності?
• Подвійна реєстрація права оренди (договорів оренди).
• Відумерла спадщина. Питання вирішено? Проблеми зі спадкоємцями. Управління землями померлих. Законодавчі ініціативи щодо оформлення.
• Особливості використання польових доріг.
• Процедура оформлення пайового майна. Покроковий алгоритм оформлення пайового майна. Порушення переважного права на купівлю майнових сертифікатів – що робити.
• ФГ. Зміни ЗУ "Про фермерські господарства".
• Паї. Операції з земельними паями. Невитребувані, нерозподілені, неоформлені. Процедура трансформації земельної частки (паю) в зем.ділянку. Особливості використання земельних паїв на меліорованих землях та багаторічних насадженнях.
• Сівозміни. Проект сівозмін: «+» та «-» відсутності та наявності. Штрафи (адмін.відповідальність): за кожну ділянку окремо, чи 1 на господарство?
• Найпоширеніші помилки в договорі оренди землі, які можуть призвести до втрати земельного банку. На що звернути увагу?
• Поновлення договорів оренди землі – механізм, форми документів, реєстрація речового права.
• Зміна власника орендованих ділянок (смерть орендодавця).
• Припинення речового права договорів оренди які укладені до 2013р та закінчились після 2013р – механізм дій в реєстраційній службі.
Пайове майно колишніх КСП. Благо чи спосіб отримання контролю над підприємством.
Земля під пайовим майном колишніх КСП. Що сталося із землею після розпаювання? Як набути право власності на землю під господарськими будівлями та дворами колишнього КСП? Покроковий алгоритм викупу та оформлення у власність пайового майна. Процедура оформлення. Порушення переважного права купівлі Майнових сертифікатів: наслідки та як обійти.
Недоліки чинного законодавства щодо оформлення пайового майна. Як уникнути оскарження права власності на майно в майбутньому?

Плата за землю. Нові норми ПКУ та нові узагальнюючі податкові консультації від ДФС.
• Загальні положення ПКУ щодо плати за землю, як місцевого податку.
• Компетенція сільських, селищних, міських рад та рад ОТГ по встановленню плати за землю. Зміни до рішень протягом бюджетного року.
• Нові ставки земельного податку.
• Нормативна грошова оцінка (НГО) землі, як база оподаткування. Новий Порядок індексації НГО. Нові порядки проведення НГО земель. Застосування нових коефіцієнтів при визначенні розміру НГО земельних ділянок. Використання даних ДЗК при розрахунку суми земельного податку.
• ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ різних категорій земель, (с/г угідь та інших земель с/г призначення; земель, зайнятих житловим фондом; забудованих земель за межами населених пунктів).
• Оподаткування ЗД під придбаними у власність та орендованими об'єктами нерухомості та їх частинами.
• Оподаткування землі у випадку переходу права власності від одного власника до іншого.
• Спрощена система оподаткування та плата за землю.
• Орендна плата за землі державної та комунальної власності.Зміна розмірів орендної плати у 2018р.
• Податки та застосування окремих договорів (сервітут, емфітевзис, суперфіцій).
• Сплата коштів за іншими договорами землекористування.
• Пільги із зем.податку (ЗП). Нові зміни у користуванні пільгою для громадян у 2018р.
Компетенція місцевих рад щодо надання пільг. Розрахунок суми зем. податку юр.особами.
Подання Декларації із земельного податку та орендної плати за оновленою формою.
ЄДИНИЙ ПОДАТОК 4 групи: Оподаткування с/г підприємств на спрощеній системі. Сплата податку та орендної плати за землю платниками єдиного податку 4 групи. Індексація НГО земель при обчисленні розміру єдиного податку 4 групи. ВСУ. Ставки орендної плати за держ. та комун. землі повинні відповідати пп. 288.5.1ПКУ. Та є підставою для пергляду розміру орендної плати.

Земельні спори 2018. Коментар судової та господарської практики.
• Юрисдикційні питання.
• Ефективні способи захисту порушених прав в земельних правовідносинах.
• Укладення договору оренди земельної ділянки в судовому порядку.
• Внесення змін до договору оренди земельної ділянки.
• Поновлення договору оренди земельної ділянки.
• Розірвання договору оренди земельної ділянки.
• Визнання недійсним договору оренди земельної ділянки.
• Визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки.
• Відшкодування шкоди за користування зем.ділянкою без правовстановлюючих документів.
• Особливості застосування зем. законодавства під час переходу права власності на нерухоме майно.
• Витребування земельної ділянки з незаконного володіння. "Негаторні" позови vs "віндикаційні" vs "кондикційні".
• Позовна давність та окремі питання сплати судового збору у земельних спорах.
• Застосування судами практики ЄСПЛ у земельних спорах.

КОНТРОЛЬ за використанням та охороною земель. ПЕРЕВІРКИ земельного законодавства – нова практика. Що та як перевіряють? Землі с/г призначення та промисловості як об'єкт перевірок. Нові штрафні санкції. План контрою за використанням і охороною земель. Критерії ризиків.

Вартість участі: 2280 грн.(1 день на вибір), 3250 грн. (за 2 повних дні). Знижки: За 2-х – 5%, за 3-х – 10%.
Вартість включає: навчання, консультації, відповіді на питання, ексклюзивні матеріали + презентації + типовий договір оренди землі, обіди в ресторані, кава-брейки, ділові аксесуари.

Реєстрація: |097|740-98-98; |044|451-51-20 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

З повагою, Юля
Діловий Клуб
|097|740-98-98; |044|451-51-20


 

Керівникам сільгосппідприємств, головам фермерських господарств.

Повідомляємо, що ПАТ «Аграрний фонд» розпочав проведення осінньої форвардної програми із закупівлі у сільськогосподарських товаровиробників зерна врожаю 2018 року
Під час проведення форвардної програми із закупівлі зерна врожаю 2018 року ПАТ «Аграрний фонд» планує закупити більше 1 млн.тонн зерна, а саме: 700 тис.тонн пшениці, 200 тис. тонн кукурудзи, 50 тис.тонн ячменю, 30тис.тонн жита, 10тис. тонн гречки, 10 тис.тонн вівса та 10 тис. тонн жовтого гороху. Загальна сума, на яку ПАТ «Аграрний фонд» планує профінансувати сільськогосподарських товаровиробників, складе близько 3,1 млрд. гривень.
Закупівельні ціни, виходячи з яких здійснюватиметься авансування аграріїв за укладеними форвардними договорами складають для пшениці 2 класу – 4850 грн/т, пшениці 3 класу – 4600 грн/т, кукурудзи 3 класу – 4150 грн/т, ячменю 3 класу – 4550 грн/т, вівса 2 та 3 класів – 4200 грн/т, жита 2 та 3 класів 3500 грн/т, гречки 2 та 3 класів – 10 тис. грн/т, гороху жовтого 1 та 2 класів - 6 тис.грн/т.
Розмір попередньої оплати встановлюється рішенням Комісії з ризиків ПАТ «Аграрний фонд» у відповідності до системи оцінки клієнтів, але не перевищує 65 % від загальної вартості поставки за договорами. Остаточний розрахунок здійснюватиметься за ринковими цінами на момент поставки зернових культур. Рівень відсоткової ставки за користування авансовим платежем без урахування курсових коливань від 20% до 25 % з урахуванням курсових коливань – 15 %.
Просимо ознайомити сільгоспвиробників району із умовами форвардних закупівель і висвітлити інформацію на web- сторінках райдержадміністрацій.
Контактна інформація:
представник ПАТ «Аграрний фонд» - начальник відділу по роботі в Львівській та Закарпатських областях – Швець Володимир Олександрович;
моб.тел.067-341-48-13;
e – mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


 

З 07.06.2017 року по 10.06.2017 року, Адвокат Святослав Жерновніков проведе чотири безкоштовних семінари-консультації в рамках міжнародної виставки АГРО-2017, що відбуватиметься в Експоцентрі (ВДНГ) в місті Києві. На семінарі-консультації будуть висвітлені наступні питання:
-Чи завжди правильно нараховуються податки та штрафи фіскальною службою
-Як довести законність несплати податків та уникнути штрафу
-Як визнати право власності на невитребуване майно членів колишнього КСП -Як уникнути помилок при укладанні договорів оренди землі
-Рейдерські захвати в сільському господарстві — як це робиться і як цьому протидіяти
- Кримінальна відповідальність — як це буває у сільгоспвиробників та що робити щоб її не було
- -Сільгосппідприємство — як його продати та не прогадати
Графік семінарів-консультацій 07 червня - Павільйон №8, зал №3, з 14-00 по 15-30 08 червня - Павільйон №8, зал №3, з 14-00 по 15-30 09 червня - Павільйон №1, з 11-00 по 12-30 10 червня - Павільйон №1, з 11-00 по 12-30


Відділ агропромислового розвитку Виноградівської районної державної адміністрації повідомляє що 7 -10 червня 2017 року в м. Київ відбудеться Міжнародна агропромислова виставка « Агро-2017». Бажаючих прийняти участь у даному заході просимо повідомити відділ агропромислового розвитку до 1 червня 2017.

Контактний телефон: 21554


Підсумки роботи  агропромислового комплексу Виноградівського району за 2015 рік


 Земельні ділянки сільськогосподарського призначення, право на користування якими може бути встановлено на земельних торгах.


Програма розвитку та підтримки тваринництва в районі на 2016-2020 роки

Програми розвитку та підтримки галузі рослинництва на 2016 - 2020 роки


Доручення голови Виноградівської районної державної адміністрації Закарпатської області від 10.06.2014 № 01-08.1/23

Аграрний фонд розпочинає реалізацію цукру-піску

«Сам собі» агроном - захист саду навесні

Аграрний сектор потребує підтримки

Програма розвитку та підтримки сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств

Борщівник Сосновського – небезпечний бур’ян

Агропромислове господарство

Розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь – вимога часу та законодавства

Бюджетна тваринницька дотація за утримання молодняку великої рогатої худоби.

Експерти: «Створення кооперативів сприятиме вирішенню більшості проблем сільських територій»

Контакт-центр Міністрерства агарної політики та продовольства України  

Проект «Рідне село»

Інформація щодо публічної презентації Ініціативи Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка «Рідне село», що спрямована на стимулювання розвитку малих та середніх сільгоспвиробників

Порядок денний засідання комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою

 

 

Виноградівщина

Райдержадміністрація

Поточна діяльність

Послуги

Публічна інформація

Звернення громадян

Прес-центр

president baner

anons_3

drv_baner

mdz baner

library

rajrada

rajvo

M2 UA RU 300x84

ee-banner 

fmap 1

dsvv

gadjacha linija

1111111111111

baner ghestova mova 

petition1

11111
Голова Виноградівської районної державної адміністрації
РУСАНЮК МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
konstytucia
ogoloshennya
pidrozdily
kultura
stktor turizmu
apk
dpi
rcsssdm
justycia_2
upszn
stat
golovderzhsluzhba
rkmr
dkz
dkz
terinspect praci
pfu
lishosp
eco
365
korupcia
 

bvpd

Flaer Patronat 1 - -400x842

 

soc reklama

2018
Грудень
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Слідкуйте за нами на Facebook!
social facebook box blue

Останні новини

Хто зараз на сайті

На даний момент 84 гостей на сайті
1joomla.ru picma.ru mamentyev.ru
© 2005 - 2018 ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Адреса: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, площа Миру, 5
тел./факс: (03143) 2-33-50    e-mail: vinrda@ukrpost.ua
При використанні матеріалів - обов'язкове посилання на джерело!
Карта сайту